Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem akarom a szívemre venni...

Nem akarom a szívemre venni de rosszul esett! Hogy kezeljem ezt a helyzetet? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

A történet következő:nővérem ma jött haza a kórházból a kisfiával.Tegnap magánkívül felhívott hogy ne merészeljek hozzájuk menni 2hétig ma mert fertőzés veszély van!És ezt az édesanyánkkal is ilyen hangnemben közölte!Szegény teljesen kiborult!Még a picit nem is láttuk mert ugye zárlat van a kórházban!Szóval hozzá teszem nem akartam náluk lenni max.fél órát!Nekem is van 3éves kisfiam és ugyanilyen baci időben született és hoztuk haza és semmi baja nem volt,pedig ő is nálunk volt minden nap,mama,papa és keresztszüleim is meglátogattak!!!Én is féltettem és óvtam hisz első gyermekem volt,de mégsem tiltottam meg hogy a család meglátogasson bennünket!És közölte majd ha letelik a 2hét mennyünk de hogyan a fiam pontosan 2hét múlva kezdi az óvodát én meg dolgozni ugye akkor alapból nem megyek mert közösségbe leszünk,betegség!

Légyszíves ne nézzetek le de nagyon rosszul esett hogy fél órát nem lehetek nálunk hozzá teszem még szájmaszkot is vettem pedig egyönk sem beteg!!Én is vigyázok a fiamra!

Más is érezte így magát?

KÖSZÖNÖM A VÁLASZOKAT!


2011. febr. 6. 11:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én annyiban értem meg a tesód, hogy szülés után még nagyon dolgoznak a hormonok, nem feltétlen akart ő megbántani, csak valahogy ez ilyen időszak nála. Emlékszem, én is teljesen ki voltam borulva szülés után, mindenki idegesített a fiamon és a férjemen kívül. Anyukám jött és úgy összevesztem vele mint még soha. Kiabáltam, stb. Fél nap múlva megbántam, hívtam hogy ne haragudjon.


Én úgy gondolom, hogy most az ő érdekét és kívánságát vegyétek figyelembe, ne önzősködjetek hogy menni akartok mindenáron. Kérd meg esetleg, hogy csináljon fotókat a babáról. Hidd el, megtérül a kapcsolatotokban, ha néha azt is figyelembe veszitek, hogy ő mit szeretne. Majd mentek, ha ő is jobban érzi magát és ő is szeretné. Addig bírjátok ki, lesz még lehetőség a babával lenni.

2011. febr. 6. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszi hogy válaszoltál!Csak szerettem volna egy pillantást vetni a picire nem is akartam megfogni!Ezt viselem nehezen hogy ő puszilgatta a kisfiamat és én megsem nézhetem az ő picijét!Mindenben segítettem neki,kisértem ha éppen sógorom nem engedte:((

És a legjobban attól tartok hogy most ezt csinálja és fél év múlva úgy a fejemhez vágja hogy én,mi nem voltunk kiváncsiak rájuk!Ismerem ennyire a fiam keresztannyát!

Megpróbálom nem így felfogni de rossz ez az érzés!!!

2011. febr. 6. 11:26
 3/13 anonim ***** válasza:
szerintem egy kicsit tulzasba viszi a tesod de sajnos ebbe neked bele kell nyugodnod...nekem is "fertozo idoszakban" szuletett a fiam es hoztam egy par "torvenyt" amit be kellett tartaniuk azoknak akik hozzank jottek: Kezmosas, nem puszilgathattak a kezet mert az az elos amit a szajaba tesz, nem johettek egyszerre latogatni, mikor elmentek szelloztettem...ha ezeket betartana a tesod akkor nem lenne semmi baj de ugy ahogy mar irtam sajnos te nem tehetsz semmit. valoban a hormonok miatt lehet hogy egy kicsit depisebb de ra kell hagyni mert ez mulando allapot.
2011. febr. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nemigen tudsz egyelőre mit tenni-teljesen egyetértek az első válaszadóval,szívemből szólt.Szerintem pár nap múlva lenyugszik,felhív és megnézhetitek a babát.Mondd el neki szépen,szeretetteljesen az érzéseidet és h szeretnétek neki segíteni,mellette álltok,hidd el,megenyhül majd.
2011. febr. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%

Háát én is a hátam közepére sem kívántam senkit!Még anyámat,tesót,anyóst stb sem.Egyszerűen csak a szoptatásra,a babámra tudtam összpontosítani!

Szerintem legyetek türelemmel!

2011. febr. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
én is szültem 2* is,de sosem tomboltak ennyire a hormonjaim,meg hát az ember azért tud uralkodni magán ha akar.szerintem jól felhúzták bent a kórházban a tesód,hogy ennyire,meg annyira kell vigyázni.megértem,hogy fogalma sincs mi lenne a jó,de szépen és normálisan is el lehet intézni ezt a dolgot.Nem kell rögtön a másik nyakának ugrani még ha szültünk is.De ez az ő döntése.várjátok ki amíg ő hív majd titeket.Nyugodt kedves hangnemben mond meg neki,hogy oké,de jelezze mikor mehetünk.Megjegyzem 2 hét múlva is járvány lesz.
2011. febr. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Fogadd el,a fotózás tényleg jó ötlet.Hívd pár naponta ,h mi újság velük.Én-bár imádom a férjemet-a kórházban még vele is alig tudtam elleni a babám hiányától szenvedve.Csak a babával akartam lenni,senkinek a közelébe nem akartam engedni.Ez a hormonok hatása.Már terhesen azon idegeskedtem,h majd idejönnek a családtagok,és majd fertőtlenítő szappannal mosatom meg a kezüket:)MINDENKITŐL nagyon-nagyon féltettem a babámat-a nővéremtől és anyámtól is-,és akkor voltam nyugodt,amikor nem akart jönni senki.:):)...de ez szép lassan-jó lassan-elmúlt,kb. egy hónapos korára már nem őriztem abnormálisan:)
2011. febr. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
49%
ezt velem is eljátszotta a sógornőm,csak ő hat hetet mondott.oda is lett a korábbi jó kapcsolat.
2011. febr. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hozzánk az első 6 hétben csak a szülők jöttek, de nem is vágytam másra, olyan nehéz volt megszokni, hogy már nem ketten hanem hárman vagyunk!

A tesódnak a stílusán én is kiakadnék, de a kérésén nem, két hét nem a világ, az én hugom kislánya 3 hetes volt, amikor felugrottam hozzájuk, egyikünk sem csinált belőle ügyet. Tavaly januárban volt mindez.

2011. febr. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szia, hozzánk is csak 6 hét után jöttek jobban, persze akkor még a kórházba be tudtak jönni megnézni, de utána 6 hétig senki se jöhetett. Nem lett rossz kapcsolat senkivel, csak nekem így volt kényelmes, nem kellett vendégeket fogadni, kerülgetni, épp a tejen dolgoztam, mert nem volt elég és ők sem maradtak le semmiről...
2011. febr. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!