Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szerettessem meg vele...

Hogyan szerettessem meg vele a vizet, hogy ne csak az édes teát fogyassza plusz bevitelként?

Figyelt kérdés
Már kicsit zavar, hogy csak az édes folyadékot hajlandó meginni. A teáját Hipp granulátumosból készítem, de abba is már csak annyi gran.-ot teszek, hogy édesebb íze legyen a 2 dl-nek. Viszont nem hajlandó és nem is volt hajlandó a tiszta vizet meginni, mert attól undorodik! Mit tegyek? Nem akarom cukorral tömni, hogy majd cukorbeteg legyen és elszuvasodjanak a fogai, stb... :( 7 hónapos anyukája
2011. febr. 7. 09:02
 1/10 anonim ***** válasza:

A forralt víz ízetlen. Lógass bele egy filter gyümölcs-, vagy menta teát eg ypercre, vagy tég ybele két-három csepp citromlevet! A granulátumot öntsd ki, így nem fog kíséreni, hogy használd. Ha csak természetes, cukomentes ízesítők vannak otthon, akkor ő is azt fogja inni. Mivel nem udsz mást adni neki. Tehetsz egy kiskanál almalevet is a vízbem, attól is ízesebb.

Vagy szoktak biomazsolát kiáztatni, és azzal édesíteni kicsit a citromos vizet. Vag yáztass este csipkebogyót, 60°-os vízbe tedd, se reggel szűrd le! Jó C vitamin forrás!

2011. febr. 7. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Kisfiam is csak granulátumos teát ivott egy ideig, aztán amikor kibújtak a fogai, elkezdtem leszoktatni róla. Egyre kevesebb granulátumot tettem bele, és kb. 2 hét alatt teljesen el tudtam hagyni belőle a teát, és ugyanannyi vizet megivott, mint előtte teából. Szinte észrevétlenül kicsempésztem belőle.

Próbáld meg így csinálni, hátha. A lényeg a fokozatosság.

2011. febr. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Többszőr kináld sima vízzel.csak meg szokja idővel!
2011. febr. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Vagy egyre kevesebbet raksz belőle és megszokja, vagy csinálsz sima gyümölcsteát cukor nélkül (nem ízesített fekete teát!).

Nézd meg a dobozát, hogy ne tartalmazzon fekete (vagy zöld) teát, csak szárított gyümölcsök stb.

2011. febr. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ne adj neki cukros teát egyálltalán, hidd el hogy megisza a vízet ha szomjas nem kell rászoktatni már most a cukora.
2011. febr. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az én babám is csak azt itta aztán elkezdtem csinálni a Pickwick gyerekteáját semmit nem teszek bele és imádja.
2011. febr. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én is most kísérletezem, több-kevesebb sikerrel. nyugodtan megpróbálhatod pohárból kínálni vízzel, abból az én kisfiam is simán megissza, még élvezi is. Mi is 7 hónaposan kezdtük a poharazást. Viszont szerintem azt me várd, hogy cumisüvegből vizet fog inni. Megszokta, hogy abból édes jön, és kész-pasz. Én is próbáltam, mind hiába, cumiból tea, vagy gyümölcslé, mást nem fogad el. Viszont tényleg próbáld meg a filteres teát cukor nélkül.
2011. febr. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha igazán szomjas akkor megissza a vizet is hidd el.

Néha a tanácsadáson elfigyelem,hogy olyan sok baba csak megszokásból pityizálja ezeket az édes löttyöket,de ezek mind üres kalóriák,utánna meg csodálkozik anyuka,hogy nem eszik rendesen a gyerek!Persze mert két étkezés között vedeli ezeket az éde löttyöket!

Bocs nem rád gondoltam!

Szóval szerintem mindíg tegyél egyre kevesebbet bele a granulátumból és egyszer csak sztem sikerül átálni a vízre,de sztem abból ne csodálkozz ha nem iszik meg annyit amennyit az édes teából!

2011. febr. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én bevizeztem egy tiszta textil pelenkát, azt nagyon szerette szürcsölgetni és egy kis idő múlva már cumisüvegből és a pohárból is megitta a vizet.
2011. febr. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

próbáld a janás szopókás üveget 250 ml-st. lehet hogy az üveg formája miatt majd a víz is tetszik neki.

a teát meg ahogy az előbbiek is írták, próbáld mindig kicsit lájtosabbra csinálni.

:)

2011. febr. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!