Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » "Aludj jó, gyermekem! " könyv...

"Aludj jó, gyermekem! " könyv bevált nálatok?

Figyelt kérdés

Most olvasom, muszály lépnem, ert 8 hós lányom nagyon nagyon rossz alvó...

Arra lennék kiváncsi, hogy bevált-e? És néhány "apróságra"

-meddig sírt elős nap a gyermek?

-másnap reggel hogy ébredt és milyen kedve volt napközben?

-másnap este már jobb volt kicsit?

-meddig tartott, amíg elaludt egyedül szépen?

-és eljön-e az az idő, hogy tényleg mosolyogva fekszik le este?

És ha még bármit hozzáfűznétek, szívesen olvasom a véleményeket, tapasztalatokat.

Akár priviben is.

Köszönöm


2009. febr. 10. 14:08
 1/9 anonim ***** válasza:
2009. febr. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Szia

E`n a könyvet nem olvastam,még is a lányom megtanult sírás nélkül egyedül elaludni...10hónaposan.

Addíg mindég cicivel aludt el.Eljött azaz idö,hogy nem aludt el ,hanem mikor eleget szopizott,nekiállt nevetni,beszélgetni.

másnap kapott szopizni,e´s betettem a kisa´gyba.Ottmaradtam vele amíg el nem aludt,mert fel akart mindég ülni :)

Mára gyyönyörüen alszik,van hogy 10 perc alatt van hogy fe´l óra alatt...

Próbáld ki te is.

Nem kell hogy sírjanak a babák mert egy könyv azt írja.

A la´nyom kiegyensúlyozott,mindég jó kedvü.Elmúlt 1 éves.

2009. febr. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az elözö vagyok.

Ha ke´rde´sed van írj nyugodtan privit.Elmondom,hogy nálunk hogy ment a folyamat.

2009. febr. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Én sem olvastam a könyvet, csak hallottam róla. Viszont egy másik könyvet olvastam, ami arra tér ki, hogy mennyire ártalmas a baba fejlődő agyának ha hosszabb idejig sírni hagyják. az enyém is 8 hónapos és rossz alvó, de semmi pénzért nem hagynám órákig ordítani, inkább ölbe veszem megnyugtatom és mikor már félálomban van leteszem a kiságyba.

Írj privit lehet tudunk egymásnak segíteni alvás ügyben.

2009. febr. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Szóval senki...

Szomorú vagyok.

Hidjétek el, mindent kipróbáltam, az ott maradok és vígasztalom nem válik be, mert negyedóránként felsír egséz éjjel. Ehhez meg nem sok kedvem van, és a gyereknek sem jó, hogy negyedóránként üvölt, mert hát nem alussza ki magát...

És ha nem olvastátok a könyvet, ne kritizáljátok, mert nem arról szól, hogy hagyjuk a gyereket sírni...

További véleményeket várok, és köszönöm az eddigi válaszokat.

2009. febr. 10. 16:13
 6/9 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is nagyon rossz alvó volt.Volt olyan,hogy félorát nem aludtunk egy huzamban.Amióta más helyre raktuk a kiságyát este 8-reggel 7-ig alszik:)Hidd el számit hol van a kiságy.
2009. febr. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mi nem a könyv módszerét követtük, de valami ahhoz hasonlót "művelünk" következetesen. Amikor nem jó semmi, már mindent megtettünk mégsem akar aludni lerakjuk a kiságyba. Öt percet várunk, többet nem tudok ...., aztán bemegyünk adunk neki cumit. Általában elfogadja és elalszik, nem babusgatjuk vesszük fel, csak cumi vissza. Max kétszer ismételtem meg eddig egymást követően. Ha a kétszeri próbálkozás nem használ folytatjuk a "hagyományos" módszerekkel (ringatás, ének..). Eddig két hónap alatt kb öt alkalom volt, hogy így nem aludt el. Illetve egy hónapnyi tréning után kevesebbszer volt szükség a módszerre. kb hetente egyszer- kétszer. Minden altatásnál így járunk el. Ameddig nem vezettük be ezt a módszert volt, hogy két, három órán keresztül is altattuk. Minden más esetben reagálunk a sírására azonnal, szerintem nem szenvedett törést.
2009. febr. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekünk bevált a módszer.

Nem soká írok neked privit, csak hosszú ha minden kérdésedre válaszolok és a manó nem-igen hagy ennyi ideig gépelni. :)

Röviden: először 1 hét kellett hozzá, de az utolsó napokban már inkább csak hümmögve altatgatta magát, nem sírt. A fogzás miatt egyszer már visszaállt az éjszakai ébredése és a nappali szenvedős elalvása is. Ekkor 1 nap alatt visszaszoktattuk az alvásra.

Az első napokban rettegve vártam az ébredést, hogy biztos most utálni fog, de óriási mosollyal fogadott mindig.

Két nap rendes alvás után napközben olyan vidám és kiegyensúlyozott lett mint előtte soha.

Én már nagyon fáradt és emiatt rosszkedvő és türelmetlen voltam még a gyerkőccel is, ezért vágtam bele. Nem mondom, hogy az első 2 nap könnyű volt, de a kislányomon és magamon is látom, hogy mennyire megérte.

2009. febr. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, végre valaki:-)

Várom a privit, ha lesz időd írni, de már ez is bíztatást adott, hogy érdemes megpróbálni, ha már mással csődöt mondtam...

Köszi:-)

Remélem lesznek mások is:-)

2009. febr. 10. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!