Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A tápszeres babák tényleg...

A tápszeres babák tényleg nagyobbak mint az anyatejesek?

Figyelt kérdés
Két hónapos a babám, és kap már tápszert is a tej mellett, mert lecsökkent a mennyiség. Mindenki azzal jön, hogy így mennyire el fog hízni, és ne adjak neki, csak próbálkozzak a szopival. Az a helyzet, hogy a babám nem szopik, csak lefejve adom neki a tejet, és sokszor nem elég neki. Akkor mit csináljak? Hagyjam éhezni? Ezt nem értem, mit kellene neki mégis adnom, ha nem tápszert?
2009. febr. 11. 07:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom is vegyes táplálkozású a kezdetektől és 6 hónaposan 7 és fél kiló. A legtöbbet akkor hízott, amikor kb. két hónapig szinte kizárólag anyatejet kapott, mert sikerült annyira felhozni a tejtermelést. Szóval ne aggódj, nem lesz kövér. Nálunk a baba volt úgy az intenzíven születése után pár nappal, hogy koplaltatniuk kellett: órákig sikítozva sírt, és majd szétrúgta az inkubátort. Azóta is sikít, ha éhes, és addig nem hagyja abba, amíg nem kap enni. Én akkor, ott megfogadtam, hogy ha egyszer hazakerülünk, soha nem lesz többet éhes. Én nem félek a mai tápszerektől (elég sokat olvastam is a témában), persze szoptatok is, de ha szükséges, adok pótlást. Gyönyörű, aktív, egészséges gyerek. Ezt a butaságot azok szajkózzák, akik 30 évvel ezelőtt láttak egyszer egy tápszeres babát. Ez az elmélet sosem fog kiveszni, mert a családokban tovább öröklődik a legenda. Olyanokat kérdezz meg, akik tápszereznek, és tapasztalatuk is van, nemcsak elméleteik. Minden jót!
2009. febr. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ezt kissé butaságnak tartom. Én olyat olvastam, hogy az a különbség az anyatejes és a tápszeres táplálás között, hogy az anyatej a zsírsejtek nagyságát növeli, a tápszer a zsírsejt számát. Ezért nagyobb esélye van az elhízásnak egy tápszeres babánál mint az anyatejesnél. Az viszont, hogy mekkora egy baba, szerintem nem a táplálásán múlik. Egy kisgyereket szerintem sem lehet éheztetni, mire elkezd futkározni úgyis változik egy csomót. Az elhízás meg függ a későbbi táplálástól is. Ne aggódj, nem a vegyes táplálás miatt lesz nagy egy baba! Véleményem szerint inkább legyen kicsit duci, mint sovány.
2009. febr. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ne foglalkozz ezekkel a a mondatokkal. Az én 5 hónapos kisfiam CSAK anyatejes és 7,9 Kg. Tápszert sosem látott, mégis ilyen kis Döbrögi:-))

2009. febr. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

szia

csak tápszers babám, 6hónaposan 7100gr, 69cm-vel, ismerősömé, csak anyatejes(most kezdik a hozzátáplálást)már majnem 8kg, 74cm-vel

2009. febr. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Barátnőm anyatejes kisfia 5 hónaposan 8,2 kg, tápszert vagy más ételt még nem látott. Szerintem ez is adottság kérdése. Van olyan anyatejes baba, aki havonta 1, másfél kilót is gyarapodik, ismerek olyan tápis kislányt, aki pedig 60 dkg körül.A babádat nem éheztetheted, ne foglalkozz másokkal!
2009. febr. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat. Mindenkinek szép napot:)
2009. febr. 11. 09:28
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi tápisak vagyunk, 5 hónapos kisfiam 7,5 kg. De nem dagadt. Azt mondják, hogy a tápszeres babák 1 éves korukig 50 %-kal nehezebbek az anyatejeseknél.
2009. febr. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam is tápos 4 hós 6400g 66cm és nem duci!Hülyeség a kövérség az nem csecsemőkorban van!
2009. febr. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia. Az én kisfiam 2 hós koráig vegyes táplálkozású volt, most már csak tápot eszik - 4 hós. A picúrom most 6500 g és 70 cm. Nagyon jó passzban van és szerintem igy a legaranyosabb, mert nem kövér, de nem is sovány. Szerintem minden baba más és ez a génektől is függ, hogy ki milyen, mert ugye nem csak az anyától van, hanem az apuci is közrejátszott. A gyerekek egy idő után úgy is megállapodnak és már nem kell majd nekik annyi kaja. Mikor már nagyobb lessz és rendes ételt fog kapni, akkor fog kiderülni, hogy hajlamos-e a hizásra. Ne aggódj nem fog elhizni a babád, igy jó ahogy van.
2009. febr. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Ez butaság, az én fiam is tápszeres, és hónapokot óta annyit hizik 2 hét alatt amit 1 hét alatt kellene neki meghíznia. És hát elég vékonyka. Pedig etetem rendesen.

2009. febr. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!