Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit neveztek szeparációs...

Mit neveztek szeparációs szorongásnak?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a szakirodalom mit ért alatta, arra lennék kíváncsi, hogy amikor használjátok ezt a kifejezést, akkor pontosan mire gondoltok.

Sokszor lehet itt erről olvasni, van aki a 4 hónapos, van aki a 2 éves gyereke kapcsán említi...


2011. febr. 14. 16:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én azt, amikor senki más nem jó neki, csak én. Gyakorlatilag a wc-re sem tudok olyankor elmenni anélkül, hogy ne sírna, hiába van vele itthon más. Jön utánam, ha kimegyek a konyhába, 1 percre nem téveszt szem elől, mert ha nem lát, rögtön rosszul érzi magát. Nálunk 2 év alatt 3-szor is előjött, legutóbb kb. 1 hónapja, már kezd egy kicsit jobb lenni.
2011. febr. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előzővel. Lányomnál 3-4 hónapja tart már, most 14 hónapos. Nem tudom mikor lesz vége, vannak jobb és vannak rosszabb napok. Néha egész nap kézben van ,mert üvölt ha lerakom..
2011. febr. 16. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
kisbaba korban abban nyilvánul meg, hogy üvölt ha lerakják, majd pedig mindenhova követi az anyját, még a klotyóban is, ha épp mással foglalkozna, vagy egy pillanatra eltűnne a stzeme elől, akkor is üvölt....és csak az anya jó (persze csak ha ő is ott van). nagyobb gyereknél, pl. 2 évesnél mindig az anyján lóg, odamegy, bújik, fogdossa, a másik szülőt elutasítja, éjjel felébredhet miatta, keresi az anyját, sír utána....korai életkorban természetesen jelentkező dolog, később meg kiválthatja bármi olyan esemény, amit a gyerek nagyon negatívként él meg, pl. az anya dlgozni megy, ő bölcsibe kerül, vagy megbetegszik a gyerek, utána gyakran fellép, stb stb.
2011. febr. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, most már legalább tudom, hogyan használják az anyukák ezt a kifejezést... :o)
2011. febr. 17. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!