Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SOS! Reggel kapott utoljára...

SOS! Reggel kapott utoljára lázcsillapítót a beteg lányom. Most érzem, hogy kezd újra felmenni a láza, de még nincs. Délutáni alvás előtt adjak neki újabb adag lázcsillapítót?

Figyelt kérdés
Valószínűleg elaludna így is, de akkor egy óra múlva majd ébred a lázra, és akkor esélyes, hogy nem tudom már visszaaltatni. Most viszont hőemelkedésre adnám a Nurofent. Mit csináljak?
2011. febr. 15. 12:29
 1/7 anonim ***** válasza:
En nem adnek neki hoemelkedesre. Nekem egyik gyerkocom sem szokott felebredni a lazra. Inkabb elnyomja oket. Tedd le nyugodtan aludni, aztan majd ha felebred, megmered es adsz neki. Reggel mennyi volt? Most mennyi? Mikor kapott csillapitot?
2011. febr. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én mikor influenzásak voltak a fiaim adtam neki hőemelkedésnél is, hogy ne szökjön az egekbe...
2011. febr. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én adnék neki a helyedben. Nehogy felmenjen a láza azt utána nehéz lehúzni.
2011. febr. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Enyém sajnos felébred a magas lázra. (Illetve ez szerintem jó)

Reggel kapott, meg éjjel utoljára. Doktornő tegnap látta. Valami vírus.

2011. febr. 15. 12:38
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekünk a dokinénink azt javasolja hogy kétféle hatóanyagú lázcsillapítót használjak felváltva.Főleg ha a 2 láz között nem telik el 6-8 óra.Szoktam kúpot feliratni és a nurofennel váltva használom.Igen én is szoktam a kicsinél a hőemelkedést csillapítani,főleg ha 37,8 körül van.a nagyobbiknál nem kell a hőemelkedést csillapítanom,mert ő "jól"bírja a lázas állapotot.
2011. febr. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is adnék neki a helyedben, legalább akkor szegényke ki tudja pihenni magát. A kisfiam a múlt héten volt beteg, reggel lázas volt, kapott nurofent, aztán amikor levitte a lázát kutya baja sem volt, ebéd után lefektettem aludni, akkor 36,3 volt a hőmérséklete, 20 perc múlva sírva ébredt 38,6-os lázzal, gyorsan adtam neki germicidet, rá 10 percre már 39,6 volt a hője... szóval szerintem jobb még a hőemelkedést csillapítani ilyen esetben, nagyon makacs vírusok vannak most. Jobbulást Nektek!
2011. febr. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Végül Panadol babyt adtam neki, lefektettem, még nem alszik...

Mivel intenzíven fogzik is, így legalább a fájdalmat is csillapítja.


Mivel most van a délutáni "alvás idő", vagy ilyenkor alszik, vagy semmikor, később a testvére már nem hagyja, és ha egy órát alszik csak, akkor "kibírhatatlan" estig, így hogy a nagynak meg tüdőgyulladása van... Hát. Brr.


Szép délutánt mindenkinek!

2011. febr. 15. 13:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!