Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért adtok több keresztnevet...

Miért adtok több keresztnevet a babátoknak?

Figyelt kérdés

Hagyomány? Nem tudtatok dönteni?

Igazából azért nem értem, mert úgyis csak egyik néven szólítjátok végül, nem?

Mindenáron rá akar beszélni anyós, hogy két neve legyen, de még nem tudott normális indokot mondani, hogy ez miért is lenne jó.


2011. febr. 16. 08:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem a férjem nagymamája győzött meg azzal, hogy a gyereknek legyen védőszentje, így lett a második neve Erzsébet. A dédinagyimat is így hívták. Az első neve modernebb, ha majd felnő eldönti, hogy a komolyabb nevet akarja használni vagy a különlegesebbet.
2011. febr. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
sok helyen a hagyomány szól bele: pl az egész családban a felmenők apai ágon Istvánok, de neked mondjuk nem tetszik a név, ezért adsz mellé egy sajátot is.
2011. febr. 16. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

Kb. 2 hete volt egy hasonló kérdés. Bemásolom, a harmadik válaszoló vagyok:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..

2011. febr. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%
Mert a vezetéknevünk Kovács. Így kisebb az esélye, hogy bárhol még egy ugyanolyan keresztnevű emberrel keverjék össze őket. (Egyébként a fiam az apja nevét, a lányom az én nevemet kapta másodiknak.)
2011. febr. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én special azért adtam és adok két nevet minden gyerekemnek

,hogy ha nagyobb lesz legyen választási lehetősége ,hogy azt

haszálja amelyék neki tetszik ! Élő példa a nagylányom 2éve kb a második nevét használja ,az jobban tetszik neki vagy közelebb áll hozzá!

6 dik gyermekét váró kismami voltam! :)

2011. febr. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem így dallamosabb a nevük. Olyan szépen van kezdete, csúcsa és befejezése. De nem minden névhez lehet harmadikat választani, valamelyik már az első keresztnévvel lezáródik hangzásilag. Remélem nem voltam túl bonyolult. :)
2011. febr. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi amiatt adtuk, mert apósom szerette volna, ha ugyanazt a nevet kapja amit ő és ami a fiáé is, mivel apósom a terhességem alatt meghalt, így megkapta az ő nevüket és még egyet pluszba amit mi szerettünk volna. Amúgy van olyan ismerősöm akinek szintén két neve van a szülők, rokonok szólítják egyik nevén ahogy ők megszokták, mi barátok, ismerősök a másik nevén..amelyiket felnőttként választott.
2011. febr. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%

Hát ezt én sem értettem soha.

A fiamnak egy neve van, de ha lány lett volna akkor 2 nevet kapot volna a kimondhatóság miatt.

Mindig is azt mondtam ha egyszer lányom lesz, akkor Gréta lesz a neve, de mivel párom Balogh így rossz lett volna egymás utána 2 'g', így akkor Emese Gréta lett volna.

Pusztán praktikusságból.

2011. febr. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekünk az első neve az apukája keresztneve hagyományból,a második amit szerettünk volna.A másodikat használjuk,de ebből meg sokszor keveredés van,mert pl.rendelésen az első nevén szólítják be.:-(
2011. febr. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

a mi gyerekeinknek azért van két keresztnevük mert a rövid családnév mellé rövid neveket is választottunk. Igy olyan befejezetlenek voltak a neveik.

De a második nevükkel, szép kellemes nevük lett. A fiam mindkét nevét szereti, néha használjuk is mindkettőt. A lányom első neve Anna, és ennek a variációit használjuk. Leginkább Panka, Panni

2012. jan. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!