Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amikor otthon vagytok a...

Amikor otthon vagytok a babátokkal és a takarítónő dolgozik hol vagytok?

Figyelt kérdés
Kiváncsi vagyok, hogy hányszor megy, mennyit kér és mi a dolga még a porszívózáson, feltörlésen kívül. Honnan ismeritek a takarítónőt. Az is érdekelne, hogy a férjeiteket miként vettétek rá, hogy ne ti végezzétek a takarítást. No és érdekelne, hogy a babával ilyenkor sétáltok vagy otthon vagytok más szobában stb.
2011. febr. 22. 18:09
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
44%
A ferjem akart takaritonot,de en mondtam neki,hogy az en hazamba senki nem fog takaritani,mert mindent megtudok en is csinalni.
2011. febr. 22. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
44%
Nem is értem, hogy miért kéne takarítónő azért, mert valakinek babája van. Én simán megcsináltam a dolgokat, míg aludt. Ha valaki nem lusta meg béna és nincsenek 5-ös ikrei az miért ne takaríthatna, meg főzhetne is gyerek mellet. Nem is engedném, hogy valami idegen piszmogjon a lakásomban.
2011. febr. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
86%

Szia! Hozzám hetente jár a takarítónő, 140 nm a lakás, két szint. Porszívózás, rendrakás a konyhában, felmosás, fürdőszobák takarítása, portörlés, ennyi a feladata, évente négyszer ablakmosás. Az első takanyót még egy korábbi munkahelyemről ismertem, ott takarított, 6000 fizetek neki 4-5 óra munkáért. A másodikat a szomszédunk ajánlotta, mivel nem voltam elégedett a korábbival (nem takarított szépen).


Én úgy szerveztem, hogy azon a napon jöjjön hozzánk, amikor nagyiékhoz megyünk, szombaton. De néha itthon vagyunk, ilyenkor a fiamnak is program, mert egyébként is szereti a porszívót. A fiam 17 hós én pedig 29 hetes terhes vagyok.


Nem kellett rávennem a férjemet, mondtam neki, hogy lesz. Ő is így akarta, hiszen ha én csinálnám, akkor elvenném az időt a munkámtól, én dolgozom is a fiam mellett, napi 4-6 órában, napközben és este amikor lefeküdt a fiam. Olcsóbb megfizetni, mintha az én időmet venné el a takarítás. Remélem mindenre válaszoltam.

2011. febr. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
39%
Nálunk nem gond a takarítás,mert mindketten kivesszük a részünket benne.Én szeretek takarítani.Nem is tűrném hogy más kotorásszon a holmijaink között!Egyedül meg nem is hagynám a házba.
2011. febr. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
92%

szia,


a kisfiunk 2,5 éves, én dolgozok és mivel úgy adta a sors, hogy megtehetem így hosszas rágódás után hívtam takarító nőt, így azt az időt, amit eddig én töltöttem el vele, most a fiammal tölthetem. általában elmegyünk otthonról, amíg Ő dolgozik. 1 hónapban 1x hívom és akkor 5-6 órát ott van, teljes takarítást végez, leszedi a polcokról a díszeket, pókhálóz, port töröl, felporszívózik, felmos, konyha, fürdőszoba. árat azért nem írok, mert mi külföldön élünk és nem reális valószínűleg Magyarországhoz képest.


Ági

2011. febr. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
hozzám hetente egyszer jön, ez így volt már a gyerek előtt is. Előtte azért, mert sokat dolgoztam, este 8 körül értem haza, így csak hétvégén tudtam volna takarítani, de azt a kevés szabadidőt inkább a férjemmel, barátaimmal töltöttem. Mióta van a kicsi (10 hónapos), azóta volt idő, hogy heti 2x jött, egyik alkalommal csak porszívózás, felmosás és fürdőszoba, másik alkalommal teljes takarítás, most már csak 1x jön, de akkor teljes a másikat én meg tudom csinálni. Igazából, azért van rá szükségem, mert a gyerek mellett nem lenne időm egybe megcsinálni mindent, így mindig csak a lakás egy része lenne tiszta, vagy hétvégén tudnám megcsinálni, de akkor inkább a családdal vagyok. Szerencsére megtehetjük és a férjem is egyet ért...
2011. febr. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
ja és 1000 forintos órabérben jön és többnyire nem vagyunk otthon, vagy másik szobában
2011. febr. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Off: nem tudom miért gondolja vki, hogy ha takarítónőt fogad az ember, akkor csakis lustaságból teszi!!!

Bár én sem engednék be idegent a lakásba és imádok takarítani, ráadásul Kislányom mellett meg is tehetem, de ha nem tehetném, biztos keresnék vkit, mert utálom a koszt és a rendetlenséget!!!

Amúgy tőlem is kérdezte az Uram, de nem tudnám elviselni, hogy más csinálja a dolgaimat és amilyen háklis vagyok, biztosan nem is felelne meg... :-)

2011. febr. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Tegnap 18:18-as (második, 79%) vagyok, akinek igenis van takarítónője. Én is nagyon fájlalom, hogy lustaságnak tekintik többen a takarítónőt, pedig hát épp ellenkezőleg van. Elég szomorú, hogy manapság az anyák csakis saját feladatuknak tekintik a háztartást, a gyereket és megfeledkeznek a gyerkőc előtti életükről. Nekem furcsa lenne, ha a fiam úgy nőne fel, hogy anya mindig otthon van, takarít, főz és játszik velem. Mert ugyan ezt is csinálom, de a munka is én vagyok és azt szeretném, ha úgy ismerne meg, amilyen igazán vagyok.

Az én időm túl drága a porszívózáshoz a munka miatt, de ha nem dolgoznék és úgy is megengedhetném magamnak, akkor is lenne, mert még több programra vihetnék a fiamat.

2011. febr. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
0%

Nincs azzal semmi baj ha valaki nem szeret takarítani és ideológiákat gyárt, hogy miért más végezze el helyette a háztartási munkákat. Nem vagyunk egyformák. Főleg ha van rá pénz.

De azzal sincs semmi baj, ha valaki nem bírja nézni, hogy egy idegen takarít a lakásában, míg ő vendégként várja, hogy rend legyen.

Én a második verzió vagyok. Míg meg tudom csinálni, nincs palotám 20 szobával és nem dolgozom napközben, akkor igenis én csinálom meg. Simán meg lehet gyerek mellett is.

(pl. ha alszik, vagy ha itthon van az apukája és foglalkozik vele)

Aki napközben dolgozik a gyerek mellett, az nem érzi úgy, hogy ugyanúgy elveszi tőle az időt, mintha éppen porszívózna? ;-)

2011. febr. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!