Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Első babás, kezdő anyuka...

Első babás, kezdő anyuka vagyok. Avent cumisüveget minden használat előtt kifőztem, nektek is homályos lett az üveg és a cumi is? Olvastam a BPA botrányt, már 9 hónapos a babám. Újszülöttként 2 hónapig aventes cumisüvegből kapta a tápszert.

Figyelt kérdés
Amikor siettem hogy minél előbb egyen,a lábosban felforralt vizet,ahogy levettem a tűzről és már épphogycsak nem forrt,már öntöttem az üvegbe.Gondoltam ha a kifőzést birja a cumisüveg,akkor ezt is.Mérgeztem a babámat hónapokon keresztül a kioldódó BPA-val?
2011. febr. 23. 11:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy is. Mindenfélét összehordanak. Szerinted akkor akinek nem telik sterilizálóra, vagy feleslegesnek tartja, mint pl én akkor az mind mérgezi?! Ne aggódj ilyeneken, semmi baja nem lesz a gyerekednek. Sima víz helyett én desztillált vízben szoktam kifőzni, így nem lesz homályos.
2011. febr. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy mérgezted, de a tápszert forró vízzel azért nem ajánlott csinálni, mert a hő tönkreteszi a benne lévő vitaminokat..

Az üveg azért homályos, mert kifőzés során oda csapódik ki a vízben lévő ásványi anyagokat tartalmazó vízkő. Megakadályozhatod, ha a vízbe forralás előtt teszel egy kanálnyi ecetet vagy borkősavat, citromsavat.

2011. febr. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én egy pici citromlevet szoktam bele tenni ettől nem lesz homályos.
2011. febr. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
Az első babámnál én is sokszor kifőztem a cumisüveget. Eljutottam oda, hogy nem tudom hány darab ment tönkre a sok főzéstől. Majd idővel meglátod, hogy lekopik róla a vonalazás, eltörik, reped stb. Most a harmadik babám igaz, hogy csak teázik az üvegből, de jó ha két havonta egyszer kifőzöm. Semmi baja nem lesz tőle! Minek kell állandóan főzögetni meg sterilizálni, egy nagy baromság az egész...
2011. febr. 23. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Akkor a kioldódó BPA -tól ne tartsak?
2011. febr. 23. 12:34
 6/9 anonim ***** válasza:
53%
Én a helyedben vennék egyébként 3000 Ft-ért egy mikrós sterilizálót, abban csinálnám a sterilizálást, nem főzögetnék. 2 dl víz, 5 percre be a mikróba, és kész. Nekem 17 hónapja gyönyörűek a cumisüvegjeim, még csak citromlé és társai sem kellenek bele.
2011. febr. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az aventes dolgok mind BPA mentesek!
2011. febr. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekünk is homályosak lettek, de az csak a csapvízben lévő anyagok "kicsapódása". Nem lesz tőle semmi baja. Ha zavar, tehetsz citromlevet a vízbe vagy ecetet. Utóbbi büdös, de az ecet baktériumölő hatású, így gyakorlatilag ha ebben áztatnád kifőzés helyett, már az is jó lenne, csak ugye büdös lenne az üveg és az egész lakás is. Azt meg ugye nem akarja senki.
2011. febr. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

14:18, nincs igazad! Én is olyan Aventes üveget használtam az első hónapokban, ami nem bpa mentes. És senki se figyelmeztetett, nem tudtam h erre figyelni kellett volna. én is aggódtam, h mérgez, ezért inkább vettem új, bpa mentes üvegeket, biztos ami biztos.

Attól, h kapott belőle, még nem lett/lesz beteg, de úgy gondoltam ha van rá lehetőség, h tuti ne ártsak neki, akkor inkább váltok.

Én ritkán sterilizálok, általában csak az új dolgokat. Kell egy bizonyos mennyiségű kosz a gyereknek, különben sose lesz immunis. :)

Ja, és az etetőcumi ha homályos, az lehet az elhasználtság jele. A szilikon hamar tönkre tud menni. Sajnos. Ha pedig még ragacsos, vagy nyálkás is marad száradás után, akkor kukába vele. Kb. 2 havonta érdemes cserélni.

2011. febr. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!