Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5 hónapos a babám és ma...

5 hónapos a babám és ma kellene neki kapni a kötelező védőoltást, de éjszaka 2x köhögött meg ma reggel is 1x olyan mintha be lenne dugulva az orra is egy kicsit de láza nincs és jó a kedve! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ha dokihoz viszem nehogy több mindent elkapjon ha meg tanácsadóba akkor meg leszidnak mert betegen oda vittem és nem is akarom h más is elkapja ha netán beteg!Sztetek mit tegyek?Nagyon ideges vagyok!Kihivjam az orvost?Segitsetek!
2009. febr. 16. 09:51
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Ellőször is ne legyél ideges.Ha csak ennyi a baja vidd el a tanácsadásra,az orvosnak mond meg mit tapasztaltál,biztos meg fogja nézni a torkát és ez alpján eldönti megkaphatja e a véőoltást.Vagy várj egy hetet figyeld a picurkádat beteg lesz e vagy sem.Ha egy héttel később kapja a szurit abból nem lesz semmi baj.Az orvost nem kell kihívnod.
2009. febr. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
jajj nagyon szépen köszönöm a gyors válaszodat!Már tisztára bepánikoltam!Nemrég kelt megetettem ,be van dugulva az orra és nyügös is a kicsi kincsem!
2009. febr. 16. 10:04
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az egészséges babák közé nem túl gerinces odavinni, még ha nem is tört ki rajta a betegség, akkor is fertőzhet! A tanácsadásra néhány hetes babákat is visznek, szerinted nekik mekkora az ellenálló képességük?!

Te mit szólnál ha az egészséges babád mellet krákogna valaki? Hívd fel inkább a dokit vagy a védőnőt és kérdezd meg őket!

Másrészt megértelek, hogy a betegek közé sem akarod vinni, de hátha azt mondják, hogy menj előbb vagy később. Az oltást amúgy jobb, ha most nem kapja meg, mert az átmenetileg legyengíti és csak betegebb lesz. Adjál neki mielőbb cebion cseppeket és szoptasd vagy itasd jó gyakran, minél több folyadékot kapjon.

Jobbulást és ne idegeskedj, azt Ő is megérzi.

2009. febr. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat!Épp ezért kérdeztem mert nem akarom egészséges gyerekek közé vinni!Arra gondoltam h tanácsadó előtt vagy betegrendelés után előre telefonon lebeszélt időpontra és akkor sem betegek közé sem egészségesek közé nem viszem!
2009. febr. 16. 10:36
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekünk a doktornéni, megadta a telefonszámát, pont ilyen helyzetekre. Ha nem akarom, hogy jobban beteg legyen akkor kijön lakásra és ugyan úgy megvizsgálja, receptet ír fel. Kérdezd meg a védőnődet, hogy a ti dokitok is csinál e ilyet. Ja mondjuk nálunk ez pénzbe kerül.
2009. febr. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az legyen a legkevesebb!Csak az a baj h nem szokott nagyon kijárni csak ha már lázas a gyermek:(Remélem az meg nem lesz!Jah és ma délelőtt betegrendelése van délután meg tanácsadása!De beszéltem már vele és azt mondta h vigyük a tanácsadás végére és akkor senkit nem tudunk fertözni meg mi sem szedünk össze semmit!Sztem ez igy korrekt:)
2009. febr. 16. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!