Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem beszél 27 hónapos...

Miért nem beszél 27 hónapos kisfiam?

Figyelt kérdés
Sziasztok Kedves Anyukák. Nem akarok pánikolósnak vagy félősnek tűnni, csak egyszerűen kiváncsi vagyok. Novemberben múlt kettő éves. Érteni mindent megért, viszont csak egy pár szó, amit használ, de minden mást nagyon jól elmutogat, szépen megérteti magát. Az anya szót, még sohasem mondta ki, bánatomra:-)), az apát most mondta ki először. Vannak szavai, de pl a kutya a még mindig vau, a cica cicc, a harang az bamm. Ha éhes cönget, ha szomjas mutatja a száját, ha cumi kell az nyam-nyam. Szóval érdeklődnék, hogy nem kevés ez még? Azt hogy ne értsem meg, nem igazán megy,mert ha szomjas, és nem értem meg, akkor sir, az meg szerintem semmire nem jó. Mesét olvasunk,nézünk. Nincs valami játékos feladat, ami esetleg segitené, hogy el kezdjen beszélni? Ne huzzatok le, nem aggódom, csak lehet türelmetlen vagyok,mert szeretném ha csacsorászna már. Előre is köszönöm, és jó babázást mindenkinek.
2011. febr. 28. 11:42
 1/7 anonim ***** válasza:
tanácsot nem tudok adni,de tapasztalatom olyan van,hogy mikor én voltam gyerek,szemben lakott egy kisfiú,aki 3 éves koráig egy szót sem szólt.aztán meg elkezdett beszélni és folyékonyan mondott mindent.szóval,lehet,hogy csak lusta.
2011. febr. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A fiúk többsége későn kezd el beszélni,akkor viszont gyorsan beszél állandóan. A te fiacskád is így lehet vele. Akkor lenne baj,ha nem tudná megértetni magát.
2011. febr. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem is van kettő anyuka ismerősöm, mindkettőnek a kisfia akkor kezdett el folyékonyan beszélni amikor ovisak lettek.

Előtte ők sem mondtak igazán semmit, többször találkoztam velük a játszótéren, szegény anyukák mindig mesélték, hogy a fiaik még mindig nem akarnak beszélni....és azóta gyönyörűen csacsognak!:-) Nálatok is el fog jönni az idő, és a kisfiad édesen fog majd veletek beszélgetni:-) Jó babázást neked is!:-)

2011. febr. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
teljesen megértelek,ki ne szeretné ha már beszélne a gyermeke.sajnos segiteni nem tudok,én is hasonloan vagyok,csak az enyém még nincs 2 éves,de én is várom már,hogy beszélgethessünk
2011. febr. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én is megértelek, kisfiam 2 éves, de ő sem beszél még sajnos. Egy két szó, pl. nem, papa, de ennyi. Kicsit már én is el vagyok keseredve, főleg mikor hallom, hogy barátnőm másfél éves kislánya szinte folyékonyan beszél.
2011. febr. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hasonló a helyzet nálunk is. Lassan 2 éves kisfiaim nem beszélgetnek, csak pár alap szavuk van, én is megértem őket, és ők is kifejezik magukat. Tehát a hallásukkal nincs baj. Néha csicseregnek, a maguk nyelvén. Elég sok gyereket ismerek, akik későn 2,5 - 3 évesen kezdtek beszélni, de akkor folyékonyan. És érdekes, de ők egymással sem beszélgetnek, mert szavak nélkül tudják, mit akar a másik. Pedig már én is várom, hogy csacsogjanak, főleg hogy olyan édes kis hangjuk van :) Sokan mondják, hogy úgy lesz ez, mint a járás: várom, aztán jó lenne ha kis időre leülne/csendben lenne.
2011. febr. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szia kedves kérdező! Mikor kezdett el beszélni a kisfiad? Én most aggódok....
2021. okt. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!