Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom 8 hónapos, mióta...

Kislányom 8 hónapos, mióta mászik mindig a földön lenne - és persze én is nyugodtabb vagyok ha ott van - de olyan hideg a keze. Fázik? Takarót hiába teszek le lemászik róla. Mit tehetek vagy ne tegyem inkább le? Nem akarom hogy emiatt beteg legyen.

Figyelt kérdés
2011. márc. 1. 12:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
én hálózsákot adok rá nappal is, meg 2 zoknit.
2011. márc. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hálózsákba hogy tud nappal mászni?! Egész nap az van rajta??
2011. márc. 1. 13:01
 3/11 anonim ***** válasza:

Ne a kezét nézd, hanem a nyakát, ha az meleg, akkor nem fázik.

Mivel nekik még nem a legtökéletesebb a keringésük, attól is lehet hideg a keze, hogy azon támaszkodik, így elnyomja.

Nyugodtan tedd le, nálunk padlófűtés van, és amikor már izzad a talpam a melegtől, a fiam keze akkor is hideg. Ettől nem fog megfázni.

És emiatt ne öltöztesd túl, mert ha kiizzad a sok ruha miatt, akkor jobban megfázik, mint attól, hogy hideg a keze.

2011. márc. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Amikor elkezdenek mászni, mindig hideg a kezük. Tedd szönyegre, vagy kerits el neki egy nagy szakaszt, ahol léd van.
2011. márc. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
nappal vékony hálózsák van rajta, abban ügyeskedik. bocs, most látom, mi még nem mászunk..csak forgolódunk, tolatunk...
2011. márc. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nyugodtan tedd le a földre, és tényleg a nyakát nézd, ne a kezét. És ne izzadjon, mert az egyenlő a megfázással. Adj rá egy vastagabb harisnyát, vagy egy béleltebb gatyót, és tutira nem lesz semmi baja a picurodnak!
2011. márc. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Az van szinte mindennap bélelt nacit kap meg harisnyát és egy zoknit, hosszú body van rajta póló meg pulcsi. ezért csodálkoztam hogy jég hideg volt de akkor így nem aggódom gondolom ez el fog múlni egy idő után. Az ágyon már nem merem hagyni miután 2x a lábán fogva húztam vissza majdnem fejre esett pedig ott voltam mellette de már kiszámíthatatlan.


A hálózsákosra válaszolva semmi gond csak meglepődtem hogy tud úgy mászni :)

2011. márc. 1. 13:14
 8/11 anonim ***** válasza:

Meglepődnél, ha tudnád, mire képesek hálózsákban... 17 hós kisfiam vígan kisétál vastag hálózsákban a szobájából. :)))


De nyugi, így biztos nem fog felfázni, ahogy leírtad, milyen ruha van rajta. Mindig a tarkóját nézd. Ha vizes, nyirkos, akkor izzad, és sok rajta a ruha, ha hideg a tarkója, akkor fázik. Ha jó melegnek érzed, akkor tökéletes az öltözéke.

2011. márc. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy engem le fogtok hurrogni, de nekem a tarkó fogdosása soha nem jött be. Az mindig egyformán meleg volt, ha fázott ha nem. Én igenis a kezét nézem, ha hideg, akkor fázik a babám. Biztos, hogy így van, én is pont ilyen vagyok. Látom rajta, hogy nyűgös, és ha ráadok még egy réteget, rögtön visszamelegszik a keze és vidám lesz. Általában alul és felül is két réteg van rajta.

Az, hogy hideg a keze akkor fordul elő, ha pl kiszellőztetek, lehül a padló és azon mászik a lányom. Vagy ha kimondottan meleg van a lakásban, emiatt csak egy réteget adok rá, kikapcsol a kazán, lassan lejjebb megy a hőmérséklet. Szerencsére padlófűtésünk van, hamar újra meleg lesz. Most 1 éves és még soha nem volt megfázva, pedig kint altatom a teraszon napközben.

Szerintem próbáld rétegesen felöltöztetni, figyeld meg, hogy milyen öltözék mellett milyen hőmérsékletű a keze.

Aztán, lehet, hogy valóban csak a keze hideg a padlótól és tényleg nem fázik. Nézd a reakcióit!

2011. márc. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat aranyosak vagytok!
2011. márc. 1. 17:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!