Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyibe kerül a baba indulócs...

Mennyibe kerül a baba indulócsomagja, ami meg kell, hogy legyen a születésére?

Figyelt kérdés

A babakocsit kivéve mindenből a legolcsóbbat szeretném. Így mennyibe kerülne?

Én összeírtam most egy listát és az 230.000 Ft-ra jött ki.

Ikrek esetén gondolom plusz 100.000 Ft-ot be kell kalkulálni ugye?


2011. márc. 2. 20:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ezt nagyon nehéz így megmondani. Gondolom pénz szűkében vagy, nem gondolkodtál esetleg azon, hogy veszel használtan jóval olcsóbban baba holmikat? Annyi mindent árulnak és szinte vadi újak, kiságyakat, pelenkázókat, légzésfigyelőt, fürdőkádat stb. Attól függ, hogy mire van igény. Sok anyuka megoldja a pelenkázást ágyon is, nem vesz szoptatós párnát, nem vesz mellszívót... szóval sok-sok ezret azért meg lehet spórolni, ha muszáj.
2011. márc. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül. Ikre kocsit 65000-ért vettünk ujonnan.

2 db hordozó: 9000/db

8 body, 8 rugi, zokni, sapka (nyári babák)

2 kispléd: 1000/db

2 kiságy: 9000/db hozzá matrac: 3000/db

Fürdetőkád + állvány, pelenkázó:10000Ft

Orrszivó, lázmérő: 2500 Ft

2-2 kicsi és 2,5 dl-es cumisüveg: nem tudom az árát

Mellszivót kértem kölcsön, amúgy 10000-től indulnak.

Bébiörzőt azt vettünk: 9900 Ft

Légzésfigyelőt nem vettünk.

Pelenka, popsitörlő

Hirtelen ennyi jut eszembe.

Babtörölközőt nem vettünk, mert jó a nagy törölközö is.

Ruhákból is csak az évszaknak megfelelőt. Hálózsákot nem mert nyár volt. Később próbáltuk és utálták.

2011. márc. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én azért nem esnék abba a hibába, hogy mindenből azt veszem, ami olcsó.

Pl. ott az ágynemű. Nem fogom a legócskább műszálas akármit megvenni és abba takargatni a babám.

Bár te tudod, de inkább vennék egy középkategóriás babakocsit és akkor a "kényesebb" dolgokból is kicsit minőségibbet.

2011. márc. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mi olyan ágyneműt vettünk 16 ezerért ami ovis méretű és cserélhető huzatú.Vettünk 2 váltást is és ezt nyúzzuk 2éve de nem látszik rajta.Én abba hibába estem egyszer,hogy elmenetem a bababoltba bevásárolni mikor még terhes voltam és 20 ezret otthagytam egy szatyor ruháért.Utána sokkal szebbeket vettem vaterán meg teszveszen.Ha újra kezdhetném szerintem fele ennyiből kihoznám az első 3 hónapot.
2011. márc. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én is a vaterán nézegettem a babaholmikat, így néztem egy átlagárat mindenből és így jött ki a végösszeg. Természetesen fontos a minőség is, de az is, hogy ne legyen méregdrága.
2011. márc. 3. 08:47
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Én ezeket írtam össze nemrég, ezek a legfontosabbak a pici(k)nek.


Az első hónapra (piciknek) + kórházba (magadnak):


1 ("adag") kell:

Köntös, szoptatós melltartó, papucs, Tena betét, Avent kezdő készlet, babakocsi, kuka, szennyestartó, 2 pár papucs, kifogó, orrszívó-porszívó, füllázmérő, manikűr szett, hajkefe+fésű, vízhőmérő, eldobható bugyi, pelenkázó komód, pelenkázólap, könyv (babaápolásról, - gondozásról), kád + állvány.


2 (adag) kell:

kiságy (leereszthető oldalú), kókuszmatrac, gumis lepedő, pléd, textilpelenka, fürdőlepedő, gyógyszerek, törlőkendő, pelenka, fejvédő, tutyi, sapka, ruhák, esetleg hálózsák.


Úgy hogy ezeket 1 gyerekre számoltam (ruhák, bébiőr, légzésfigyelő, hálózsák nélkül) 1 havi pelenkával 257000-re jött ki újonnan minden.


Amiből 2-t kell venned, már nem olyan húzós.


Ja, és kaparókesztyűt, hálózsákot, tutyit, sapkát varrathatsz is. Valaki írta ezen az oldalon, hogy nem vette meg 3-5 ezerért darabját a polár takarónak, hanem bement egy textilkereskedésbe, vett polár anyagot, beszegte, és kész.


Nem tudom mennyi a fizetésetek, de esetleg nézz utána a babakelengye támogatásnak. Ha nem éri el az egy főre jutó jövedelem az 57000-t, (önkormányzatfüggő hol, mennyit) akkor 40000-t kaphattok (gyerekenként).


Ahogy írtad is, neked olcsóbban jött ki, érdemes sok helyen körül nézni.


Sok sikert nektek!

2011. márc. 4. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Elfelejtettem, hogy ez csak akkor áll, ha tudsz szoptatni, mert ha nem a cumisüvegek, tápszerek plussz költség.
2011. márc. 4. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én nem értek egyet pár dologban az előttem szólóval.


1:avent kezdő készlet csak akkor vegyél már mikor tényleg nem tudsz szoptatni ez is 7 ezer ft körül van,füllázmérő helyett a rugalmas végű digitális lázmérő is jó és akkor itt megint 5 ezerrel kevesebb,vízhőmérő felesleges érezned kell a csuklóddal,pelenkázó komód helyett egy keménylapos pelenkázó és a kiságyra teszed meg egy pici polc ez fölé és 30 ezerrel kevesebb, babakönyv helyett itt az internet és megint 2 ezerrel kevesebb.


2:légzésfigyelőt csak abban az esetben vettem volna ha a szülésközben vagy a terhesség alatt valami komplikációt lépett volna fel.Bébiőrt is 5 ezerért veszel újonnan.


Babakocsit is használtan szupereket 60-ért már lehet venni.

2011. márc. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
ezt a babakelengye támogatást hol kell intézni? és még a szülés előtt odaadják a pénzt?
2011. márc. 4. 11:33
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!


A babakelengye támogatást itt olvastam, valaki írta. Ahogy írtam nem minden önkormányzat ad, be kell menni és meg kell kérdezni.


Az előttem hozzászólóval pedig nem értek egyet!


Új babakocsit néztem ki 65 ezerért, akkor már nem vennék 60 ezerért használtan.


Azért írtam a pelenkázó komódot, mert náluk egyszerre 2 baba lesz, és nem kell 2 külön pelenkázó komód a 2 kicsinek. 17500 ft + 1 pelenkázólap 3990 ft = 21490 ft


Viszont külön pelenkázólapot raksz mind a 2 kiságyra, vagy csak az egyik ne bírjon felállni majd?


Hogy raksz a 2 kiságy fölé egy ici-pici polcot, úgy hogy mind a 2 pelenkázólapról fogva a gyereket elérd, és ők viszont később ne érjék el.


A barátnőm egészségügyis, ő mondta, hogy a legjobb a füllázmérő. Szegénynek szétfeszíted a végbelét a flexibilis végű digitális lázmérővel.


Az elején nem biztos hogy még érzed, hogy jó-e a fürdővíz hőmérséklete, pláne, hogy egymás után 2 babát is kell fürdetni. 400 ft, nem halok bele.


Én ezt 2 babára írtam.


Szerintem 1 könyv nem árt, ha van. Hogy netezel, ha áramszünet van?


Én meg pont a bébiőrt tartom hülyeségnek, és csak légzésfigyelőt vennék, és fogok is venni.

2011. márc. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!