Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért zavarja az embereket,...

Miért zavarja az embereket, hogy én picit elkényeztetem a babámat?

Figyelt kérdés

Amikor jöttek rokonok,barátok babalátogatóba,akkor nem tudom,hány héten keresztül hallgattam,hogy mi mennyire elkényeztetjük a párommal a babát,meg hogy mennyi mindent megveszünk neki.

Szerintem az nem elkényeztetés,hogyha éjszaka nyöszörög,sírdogál,én pedig felveszem és megnyugtatom.Talán hagynom kéne,had sírjon?!

Az pedig,hogy a legjobbat szeretném adni neki mindenből,szerintem nem tartozik túl sok mindenkire,mivel nem az Ő pénzüket költöm és nem a számlák befizetése helyett vásárolok neki.


2011. márc. 3. 19:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Igazából ezt így egy gép elől nehéz megmondani. Ha minden nyikkanásra felkapod a gyereket, akkor az nem jó, de persze folyamatosan hagyni sírni sem megoldás. De mi innen nem tudhatjuk hogy te középúton vagy-e vagy sem. Ha szüleitek szerint elkényeztetitek akkor lehet benne valami, mert feltételezem a szüleitek jót akarnak nektek és az unokájuknak is, azt hogy esetleg gyerektelenek mit mondanak arra már nem adnék annyira kivéve ha gyermeknevelési tanácsadók a barátaitok. :)
2011. márc. 3. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem kapom fel mindenre,de amikor már látom rajta,hogy van valami gond,akkor felveszem.

Anyáék nem tudnak segíteni,mert nem tartjuk a kapcsolatot,vagyis elég ritkán találkozunk,mert a párom idősebb nálam és ez nekik nem tetszett annyira...

Bár már a párom is mondja néha,hogy a babára több pénzt költök,mint saját magamra (hát igen...azt tudni kell,hogy szeretek vásárolgatni...:$ ).

2011. márc. 3. 20:02
 3/8 anonim ***** válasza:
69%

Én nem igazán szeretem, amikor kéretlenül tanácsokat osztogatnak a gyerekneveléssel kapcsolatban. Én se teszem, más se tegye.


Szerintem nagyon jól teszed, ha felveszed a babát, ha sír. Egy kisbaba beleszületett egy ismeretlen, nyugtalanító világba, pici, tehetetlen és szüksége van arra hogy érezze: nincs egyedül. Nem én, pszichológusok (pl. Ranschburg Jenő) mondják, hogy azok a babák, akiket felvettek, amikor sírtak 2-3 évesen sokkal bátrabbak, önállóbbak, mint azok, akiket hagytak sírni. Mert úgy nőttek fel, hogy mindig érezték: van biztonságod hely, ahova odabújhatnak.


A saját pénzedet meg arra költöd, amire akarod. Persze a babának mindegy hány ezer forintos rugdalózója van, de a rokonoknak meg semmi közük hozzá.


Kellemes babázást!

2011. márc. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%

Jó de ha minden nyekergésre felkapja akkor meg akaratos babája lesz aki majd szépen pofán vágja anyut 3-4 évesen ha nem kapja meg amit akar, de ahogy olvasom itt nem feltétlenül ez a baj.

Ne hagyd hogy mások beleszóljanak, kontárkodjanak a gyereknevelésbe. Mindenki nevelje a sajátját ahogy akarja. Persze egy kedves baráti tanács és a kioktatás nem ugyanaz.

2011. márc. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 edus83 ***** válasza:
46%
Ne hallgass senkire,csak a te megérzéseidre!Nálunk is így volt nem hagytam sírni lányom,kaptam hideget ,meleget de érdekes módon egy kiegyensúlyozott nyugodt baba:)!!NE HALLGASS KOMOLYAN SENKIRE!!!!CSAK MAGADRA,AZ ANYA ÖSZTÖNÖD ÚGY IS TUDNI FOGJA MIKOR HOL A HATÁR!!
2011. márc. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

én simán el tudom képzelni, hogy túl sok pénzt költesz. Több ismerős is mondta, hogy ő csak újat meg a legjobban vette meg a babának (volt pénzük szórni bőven) és hát nagyon megbánták. Utána alig tudták elpasszolni a cuccokat. Csak a gond volt vele. És hát ugye mindent olyan hamar kinőnek, és itt nem csak a ruhákra gondolok. Szóval én nem tartom gáznak ha rád szólnak.

Amúgy mi is sok mindent megvettünk neki, és hát persze ez főleg annak akinek nincs babája nem tudja miért kell. De már adtunk is el, pedig csak 10 hós.

A barátok gondolom, nem azt jegyezték meg az elkényeztetés szóban, hogy éjszaka felveszed, hanem valami mást láthattak nálatok... bocsi

2011. márc. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

egyik válaszoló mondja, ha midig felveszi az ember a babát, ha nyekken, akkor majd 3-4 évesen pofánvágja....hát ezt cáfolnám már elnézést. ui a kicsi babánka jogos szükséglete ez, s mint ilyen nem rontjuk el vele, ha ezt kielégítjük. ha sírt (nem nyekkent, hanem elkezdett nyöszögni majd sírni), én bizony mindig megnyugtattam, megszoptattam éjjel is. 21 hónapos koráig ébredt , adigra jöttek ki a fogai, addig ha ébredt, mindig kapott cicit. onnatól nemébred (most múlt decemberben 2 éves). ettől függetlenül következetesen neveltem eddig, és nagyon fegyelmezett kislány, megérti, mi az hogy most nem veszünk meg ezt vagy azt mert. sokkal fegyelmezettebb mint a kortársai nagy része, és sokkal empatikusabb is, nem tudom, ez talán annak köszönhető, hogy én is mindig nagyon empatikus voltam vele, lásd, "elkényeztettem".

szóval ebből a részből én mem látok semmi kivetnivalót. a másik viszont, hogy sokmindent vásárolsz neki, azt nem tenném. nyilván kell a ygereknek ruha, játék stb, de nem orrba szájba. most még nem követelőzik, de emiatt igenis lehet hogy majd 3-4 évesen olyan hisztit lerendez ha nem kaphat meg valamit hogy még. meg kell tanulni idejekorán, hogy nem kaphat meg mindent amit szertne, egyszerűen azért, mert az élet nem így múködik. az életre kell nevelni. lehet hogy most megengedheted magadnak, de bármikor kerülhetsz olyan helyzetbe amikor nem, és azt a gyerek nehezen fogja megérteni, miért. másrészt hozzászokik hogy midnen könnyen jön, és később hisztis , nem életrevaló gyerek lesz, felnőttkorűban meg kitudja honnan szerzi meg magának miat épp akar. szóval ezzel vigyáznék. a legjobbat akkor adhatod neki mindenből, ha arra neveled, helyt álljon az életben. persze mindezt nagy szeretttel.

2011. márc. 4. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát igen...khm.Bevallom,néha tényleg elég sok mindent veszek,és nem is emlékszem,hogy miért.De egyszerűen ha meglátok valahol egy babaruhát vagy cipőt vagy játékot,akkor egyszerűen nem tudok neki ellenállni,hiszen rögtön eszembe jut,hogy a babám mennyire örülne neki.
2011. márc. 4. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!