Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi van a köldökzsinór másik...

Mi van a köldökzsinór másik végén?

Figyelt kérdés
Lehet, nevetséges a kérdés, de napok óta azon agyalok, hogy miután megszületik a baba, elvágják a köldökzsinórt, a csonk később leesik, de miben folytatódik a köldökzsinór a szervezetünkön belül? Bélben? Vagy ott is elcsökevényesedik? Tudom, nevetséges kérdés, de érdekelne a válasz.
2008. febr. 3. 19:57
 1/9 anonim ***** válasza:
79%
A méhlepény(placente) van a másik végén,ami a méh belső felszínéhez kapcsolódik és elválasztja a baba keringési rendszerét az anyáétól.A szülés után a palcente is távozik a baba után.
2008. febr. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%
A koldokzsinor egyik vegen a baba ,masikon a mehlepeny van.:)Terhesseg alatt a koldokzsinoron at kerul a babahoz a "taplalek",oxigen,amit a mehlepeny gyujtoget neki ossze a mamaja szervezetebol.Ha a baba megszuletik elvagjak a koldokzsinort,es max fel oran belul megszuletik a mehlepeny is,ami (azt olvastam) 1 kg-osra is megnohet a terhesseg alatt.Valahogy igy van,de lehet ,hogy nem voltam pontos.
2008. febr. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
szia.úgy látom senki nem arra a kérdésre válaszolt amit feltettél.Te a születés utánra gondoltál.Állítólag(én ezt olvastam)a hasunkon belül összeforr.nagyon sok ér megy onnan az érrendszerbe és rengeteg idegvéződés van ott.ezért is érzékeny annyira a köldök belseje.és itt a legvékonyabb a bőr.remélem kellő válasszal szolgáltam.
2008. febr. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem maga az az ér ami magzati korban a köldöktől a szívig viszi a vért, szülésnél elzáródik. De a környékén rengeteg ér megy. Ezért van az, hogy ha jódhiányos valaki, és jódtinktúrát ken naponta aköldökébe, olyan hirtelen meggyógyul mint a sicc :)
2008. febr. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
36%

Na jó! Nem értem, hogy akinek lövése sincsen a témáról az miért ír ....,inkább előbb nézne utána!!!!!!!!!!!!!

Van a méhed, a babád megtapad a méhfalon és elkezd fejlőni, a méhlepény veszi őt körül, az egészet pedig a magzatvíz tölti ki. Ahogy nő a babád a méhlepény is úgy nő. Egyszer csak már kitölti az egész méhedet. A baba még mindig nő tovább, tehát vele együtt nő a méhlepény és a méhed is. A kisbabádnak a köldökzsinórja, ami a köldökéből jön ki belecsatlakozik a méhlepényedbe valahol. A méhlepényednek kettős felszine van az egyik oldala a baba felé fordul, ez béleli ki belül a méhlepényedet és tartja bennt a magzatvizet.

Figyelj! A méhlepény másik anyai felszíne csatlakozik a méhedhez, nem csak egy, hanem sok-sok helyen és ezen keresztül kerül be a tápanyag és az oxigén a köldökzsinórba, innen pedig a babádhoz kerül minden amit megettél, megittál és belélegeztél.

Amikor megszületik a babád, akkor elvágják a köldökzsinórt, mert külünben elvérezne. Miután a babád megszületett, meg fog születni a méhlepényed is utána, ott van a köldökzsinór másik vége!

Tehát, ha megszületett a babád, majd a méhlepényed, akkor már minden kint van. A babát a méhlepényedtől el kell választani, így elvágják a köldökzsinórt és kész is. A méhlepény pedig megy a kukába, arra már nincs szükség.

A doki a méhlepényt minden esetben megvizsgálja, nehogy egy darab bent maradjon a méhedbe, mert az lázat is tud okozni.

Ha köldökzsinór vért akarsz levetetni, akkor a köldökzsinórban lévő vért veszik le és raktározzák el.

2008. febr. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem te arra gondolsz, hogy a babából hová tűnik a köldökzsinór. Tényleg hová tűnik? Annyit tudok, hogy a megszületés után még 2-3 percig pulzál , ezalatt a lepényben lévő vér egy része még a magzatba jut.Hogy mi lesz a sorsa a köldökzsinórnak az újszülöttben, hát ez tényleg jó kérdés.
2008. febr. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

szerintem egyáltalán nem nevetséges ez a kérdés,de minden esetre jóóó!

Meg fogom kérdezni a dokimat,de szerintem mikor leesik beforr az összeköttetés...huu ez csúnyán hangzik,de tényleg ha a köldökzsinóron keresztül kap mindent akkor az valójában a baba testébe hova is jut be...magzat korába-vérárámba??Talán,de utánna érdeklődön én is..

2008. febr. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
93%

"Na jó! Nem értem, hogy akinek lövése sincsen a témáról az miért ír..." sztem te sem értetted:(((


"Köldök


(umbilicus), a has elülső felszinén fekvő heges behúzódás, maradványa azon helynek, melytől a magzatban a köldökzsinór indul el. Igen fiatal embrióban az elemi bél teknő-alaku hosszukás bemélyedésből áll, ez közepetti sekély befűződésnél a köldökhólyaggal függ össze. A fűződési helyek szűkülése által a köldökhólyag a bélcsatornától befűződik és kurta nyél útján függ össze a hasfalakkal, a nyílból utóbb a bélköldökvezeték lesz. Ugyanabba a nyílba jut korán bele a bélcsatorna sarki végeiből egy tömlőalaku kitüremkedés: az allantois. A bélcsatorna mindkét kitüremkedésének, t. i. a bélköldökvezetéknek és allantoisnak megvannak a maga vérerei; emberben a bélköldökvezeték a vérereivel együtt elsorvad, ellenben annál jobban fejlődnek ki az allantois vérerei, belőlük utóbb a köldökzsinór és ébrényi méhlepény vérerei lesznek. 3-4 hónapos emberi ébrényben ugyanis az allantoisnak a méhfallal érintkező része a méhlepénnyé lesz (l. o.), az ébrény hasától hozzámentő nyíl pedig megnyulik, benne a bélköldökvezeték és allantois hámmenete elsorvad, csak a kötőszöveti alkotó részek maradnak meg a vérerekkel, kivül takarva hámmal; ezeknek összessége teszi a köldökzsinórt (funiculus umbiliculis). Kötőszöveti alkotó része kocsonyáz vázból áll (Wharton-féle kocsonya), ebben csavarodva halad a méhlepénytől az ébrényhez a köldökvivőér s körüle az ébrénytől a méhlepényhez a két köldökverőér. A vivőér a köldökön keresztül a máj elsó felszinéhez jut, ott a verőceérrel közlekedik, azután az alsó öblös vivőérbe nyilik, benne verőeres vér megy a méhlepényből az embrióhoz. A kölökveőerek az embrióban a belső csipő-verőereknek teszik a folytatásait, a húgyhólyag mellett konvergálva felhaladnak a köldökhöz és onnan a köldökzsinórba jutnak, bennök kevert vér (vivőeres is jut a magzatból a méhlepényhez. Szüléskor a köldökzsinór lekötése és elsorvadása után a magzati vérerek elsorvadnak, a köldökvivőérből lesz a máj görgetegszalagja és az Arantius-féle vivőeres szalag, a köldökverő erek elsorvadásából a húgyhólyag oldalsó szalagjai származnak."

2008. febr. 6. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
87%
És ebben is az utolsó mondat az amire -szerintem a kérdező- kíváncsi volt.
2008. febr. 6. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!