Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A nagytesó (másfél éves)...

A nagytesó (másfél éves) belázasodott. Torokgyulladás. A kicsi 3 hetes. Mit csinálnátok?

Figyelt kérdés

ELküldenéd a nagyot a nagyszülőkhöz? Amikor hazajöttünk a kicsivel a kórházból, már volt pár napot a nagyszülőknél. Így is totál anyahiánya van szegénykémnek. Nem szeretném evakuálni itthonról.

A dokinéni szerint nagyon vigyázzunk, hogy a kicsi ne kapja el. De őt védi az anyatej, nem?


2011. márc. 10. 20:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Nálunk semmi gond nem volt, pedig a férjem is beteg volt nagyon, nem csak a nagyobb gyerek. A kicsinek semmi baja sem lett.
2011. márc. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Igen, védi az anyatej! Semmiképp ne küldjétek el otthonról a "nagyot". Nem tesztek jót vele, lehet, hogy a kistesóra fog haragudni miatta!

Nem lesz a babának semmi baja. Tapasztalat! (hasonlóképp jártunk, csak még anyukám is aki segíteni jött ő is beteg lett) De a kicsinak a világon semmi baja nem lett

2011. márc. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Remélem, tényleg nem kapja el, mert hangyányira sincs szívem elküldeni a "nagy"lányt itthonról. Legszívesebben jól megölelgetném. Bárcsak értené, hogy ugyanúgy szeretem mint eddig.
2011. márc. 10. 20:52
 4/10 anonim ***** válasza:
Nálunk elkapta a kicsi, két hetes korában nála ez enyhe tüdőgyulladással járt. Ennek ellenére nem küldeném el a nagyot. Főleg mert beteg, és így még inkább anyára van szüksége.
2011. márc. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
és miért is nem ölelgeted meg? Nem is értem. Maximum utána kézmosás és maszkban menni a kicsihez. De a nagynak is szüksége van rád. Ha ezt nem veszed figyelembe, szerintem a ti kapcsolatotok is romlani fog és a kicsit se fogja szeretni.
2011. márc. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én influenzás voltam a 2hetes gyerkőc mellett, apja is, a nagy és a kicsi megúszta.

Most a nagy lázas, a kicsi kakigondokkal küzd, én meg köhögöm ki a tüdőm(a kakigondot leszámítva minden más 2órája zúdult a nyakamba)

2011. márc. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én egész télen ezzel küszködtem,a "nagy"az iskolából hozta a vírust,a kicsi(8 hós)másnapra lázas lett.Nincs nagyszülő.Remélem Ti szerencsésebbek vagytok.
2011. márc. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok.És minket miért nem véd az anyatej?
2011. márc. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Elvileg védi az anyatej. A lányom mégis elkapott egy csúnya hörghurutot 5 hetesen az orvosi rendelőben, amikor csak egy csípőficam beutalóért mentünk.

A 2. gyerekemet amikor szültem ki sem láttam a náthából, mindenki beteg volt az egész családban. Mégsem kapta el az újszülött. Ki érti ezt?

Azért ne küldd el otthonról a nagyobbik gyereket, épp elég trauma az neki, hogy jött egy trónfosztó, ez nagyon megviselné. Ha a kicsi el is kapja, hát, akkor majd meggyógyul. Már vannak olyan gyógyszerek, amelyeket ilyen piciknek is lehet adni.

2011. márc. 10. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem se küld el a nagyot a nagyszülőkhöz.

Én a fiam születése után 1 nappal lettem nagyon beteg.Úgy megfáztam mint még soha.Rá egy napra férjem is nagyon beteg lett influenza.Párom 1 hétig volt nagyon beteg én két hétig.A picinek semmi baja nem lett.Nagyon jól véd az anyatej. 8 hónapos koráig tudtam szoptatni a fiam.Addig egyszer sem volt beteg pedig én szinte állandóan beteg voltam. 11 hónaposan lett először beteg de akkor kórházba kerültünk két napra.:(

2011. márc. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!