Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha 2hónapos kislány nem látja...

Ha 2hónapos kislány nem látja az anyukáját max 1 hónapig attól még megismeri?

Figyelt kérdés
2011. márc. 11. 07:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Ma az a téves nézet,hogy egy kisbabának CSAK az anyukájára van szüksége! Ez pedig nem igaz. Minél többen foglalkoznak vele,annál jobb a babának. (Apuka,nagymama stb).

Neki az a személy a legfontosabb,aki a legtöbbet foglalkozik vele: eteti,tisztába teszi,játszik vele stb.

Ha ez a személy az anyuka,akkor ő,ha más akkor az.

Ha nem látja a kislány egy hónapig az anyukáját,akkor először idegen lesz neki,de pár nap után újra nevetni fog rá. Emiatt nem lesz lelkibeteg egyetlen kisbaba sem.

2011. márc. 11. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
44%
Igaza van az elsőnek.Még annyit tennék hozzá, hogy lehet, hogy fel sem fogja, még nagyon pici ehhez.A barátnőm férjének ki kellett mennie külföldre, és a másfél éves lányuk csak annyit fogott fel az egészből, hogy amikor Skype-on beszéltek, mutogatott, hogy : Apa! Nem sírt, nem hiányolta különösebben, pedig ő már nagyobb.Szerintem ha visszamegy az anyuka, ugyanolyan lesz minden, mint azelőtt.
2011. márc. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 kisnita ***** válasza:

Van egy barátnőm aki a szülés után sajnos nagyon beteg lett, nem egészen 2 hétig volt otthon a kislányával aztán kórházba került és csak 2,5-3 hónap után mehetett haza. Olyan helyen volt ahová a babát be se lehetett vinni hozzá még látogatóba se, olyan gyógyszereket kapott, hogy nem szoptathatott ezért el kellett apasztani neki a tejet. Mikor már jobban volt a férje 1x bevitte hozzá a kislányt és a kórház aulájában találkozhattak. A babát az apuka és a nagymama nevelte, mikor az anyuka haza ment a kórházból egy darabig még a nagymama is otthon volt és nagyrészt ő látta el a pici lányt. Pont ma 4 hónapos a kislány, már egy 1,5 hónapja kb már az anyukájával van otthon napközben az apuka meg a nagymama csak délután/este vannak otthon mert dolgoznak. A barátnőm azt mondja nehéz neki így mert a csöppike még mindig jobban kötődik a nagymamához mint hozzá. :S Persze szereti őt is, de mivel hónapokig nem látta az anyját és a mama etette, fürdette, pelenkázta, stb hozzá szokott. Néha még ha fáj valamije vagy nyűgös akkor a mama ölében nyugszik csak meg, anyánál sírdogál. Kell még egy kis idő mire helyre rázódnak a dolgok. Remélem a barátnőm teljesen fel fog épülni és a kislánya is ragaszkodni fog hozzá.

Nekem 19 hónapos a kisfiam és egy kicsivel jobban ragaszkodik hozzám mint az apjához érthető is mert pici kora óta inkább én foglalkozom vele mint az apja. Apucit csak délután/este látja. Ha olyan vendégek jönnek hozzánk akiket nem ismert akkor ugyanúgy bújik apucihoz is, szóval ugyan úgy szereti őt is mint engem :)

2011. márc. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

biztos, hoyg megismer, de idő kell hozzá, hogy visszaszokjon.

nincs baj? kórházba kell menned? remélem, csak elméleti kérdés volt

2011. márc. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Csak kíváncsiságból kérdeztem meg!!
2011. márc. 11. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!