Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi szünteti meg a csipásodást?

Mi szünteti meg a csipásodást?

Figyelt kérdés
4 hetes babám jobb szeme születése óta könnyezik és váladékozik, a gyerekorvos tanácsára anyatejjel tisztogatom+írt fel szemcseppet, ami semmit sem használt, de szerinte ez majd magától elmúlik. Ma reggel szegénykémnek már a szemhéja sem látszódott, annyira be volt száradva a csipától, kb. 20 perc volt, mire kitakarítottam. Nincs vmi jó tippetek, hogyan kezeljem?
2008. febr. 5. 10:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiamnál is hasonló volt a helyzet (bár ennyire nem volt durva). Nekünk a langyos kamillateás törölgetés segített.
2008. febr. 5. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az én kisfiamnak (2 hónapos korában)is volt ilyen,legalábbis hasonló.Nekünk is írtak fel szemcseppet(Brulamycin),de mivel csak pirosodott a szeme már a csepptől is én elvittem gyermekszemészetre.Ott azt mondták,hogy ne kamillázam,mert ödémásodást okozhat ,hanem felforralt és újra lehűhűtött vízzel mosogassam.Én a te helyedban elvinném szemészetre,nehogy könnycsatorna elzáródása legyen,pláne,hogy születése óta van ez a tünetetek(piciknél nagyon gyakori).Mielőbbi gyógyulást!Egy boldog anyuka
2008. febr. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%

Az én lányomnak is születése után sokáig könnyezett a szemeécskéje, de már az első pillanattól kezdve. Kamillateával kellett lemosni vagy brulamicin szemcseppel csepegtetni. A doki mondta, hogy lehet hogy fertőzés van a szemén vagy könnycsatorna elzáródása. Nekünk sajnos nem multak a panaszok és várni kellett a lányom 6!!!! hónapos koráig, hogy a könnycsatorna hátha kitisztul magától, de nem tette sajnos! Mi a SOTE Szemészeti klinikájára mentünk a Tömő utcába a gyerekszemészetre TEL.:210-0280. Sényi Katalin csinálta meg kb 2 perc alatt, igaz nagyon sírt a lányom, de ott lehettem mellette. A kis könnycsatornálját a belső szemzugnál sima steril sóoldattal átmosták, egy pici vékony csövecskével. Azóta sincsen semmi baja a lányomnak, most lesz 3 éves!Én szívem szerint már 2 hónaposan megcsináltattam volna, de a 6 hónapos kort meg kellett sajnos várni!


Nekem az anyatej nem tetszik, hogy azzal kell kenegetni, valahogy olyan idegennek tűnik.


Szerintem kamillateával törölgesd le a szemecskéjét és mindig belülről kifelé! +szemcsepp.

Remélem rendbe jön a lányod magától!

2008. febr. 5. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anyum is mindig ezt használta és nagyim is-aki bölcsis gondozó volt ő is ezt javasolta,hogy kamillás ,több lapos gézen átszürt oldattal törölgessük a szemecskét.de ha pár hapon belül nem javul tényleg el van tömődve a könny csatorna.A barátnőm babájának nem kellett várnia 6hónapig,kb 2hónaposan megcsinálták neki és azóta is jól van.szerintem ezt orvossal kell egyeztetni.
2008. febr. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kicsilányomnak is többször fordult elő, hogy váladékosan csípásodott a szeme, Tobrex cseppet kaptunk rá a kórházban. Mivel mi több hétig voltunk kórházban, az ápolónőktől sokat tudtam kérdezni, így e szemproblémát is. Nem is egy azt ajánlotta, hogy nyugodtan cseppentsek anyatejet is a baba szemébe (egyéb problémáknál akár orrába, fülébe is). Használtam is az anyatejet, mégpedig úgy, hogy steril gézlapocskát negyedbe vagy félbe hajtottam, jó sok anyatejet csepegtettem rá, hogy lucsogjon, és pár percig a baba szemén hagytam. Napjában többször. Gyors volt a hatás, volt, hogy az enyhébb gyulladást szemcsepp nélkül is levitte. Szemcsepp mellé kiváló segítő.

Barátnőm picinyének is sokszor begyulladt a szeme, ő kamillás borogatással próbálkozott, de nem használt babájának, sőt, ha lehet, még rontott is kicsit a szem állapotán.

2008. febr. 14. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!