Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hallottam, hogy lisztérzékenys...

Hallottam, hogy lisztérzékenység szűrésére van gyorsteszt. Ezt otthon könnyen el lehet végezni, tényleg megbízható eredményt ad? Akinek pozitív lett, annak utána ezt az orvosi vizsgálatok is visszaigazolták?

Figyelt kérdés
A fiamnak egy csomó tünete van, ami esetleg sejteti a lisztérzékenységet, de a dokikban valahogy ez fel sem merül, pedig interneten utánanéztem. Persze én nem mondom az orvosoknak, hogy erre gyanakszom, csak csodálkozom, hogy bennük miért nem merül fel, hogy ezt is ki kellene zárni. Na mindegy, nem is ez a lényeg, hanem tudni szeretném, hogy hol lehet ilyen tesztet kapni, mennyibe kerül, otthon könnyedén elvégezhető-e, illetve mennyire megbízható az eredmény.
2009. febr. 21. 09:47
 1/6 anonim ***** válasza:

szia! én lisztérzékeny vagyok, de még nem találkoztam a gyorsteszttel. szerintem még nincs gyógyszertári forgalomban.

a megbízhatósága szerintem nem lesz túl magas, mert még a vérvételi 4 paneles vizsgálat is sokszor ad fals eredményt. két barátnőm gyerekének is pozitív lett egy-két panel a 4-ből. a dokijuk közölte,hogy lisztérzékenységről van szó, életre szóló diéta.

én a Heim Pálba irányítottam őket, ahol viszont 100 %-ra mondták, hogy egyik gyerek sem lisztérzékeny. na bumm...

de remélem a te kisfiadnak sem ez a gondja! kérd nyugodtan a dokidat, hogy szűrjék ki! ne hagyd magad!

2009. febr. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Még én sem hallottam erről a gyorstesztről.

Nekem biopsziát próbáltak csinálni,de rosszul lettem közben, így maradt a vérvétel, ami negatív.

Én "csak" lisztallergiás" vagyok, de ez is szar dolog, főleg,hogy nem trüsszögés, orrfolyás és hasonló módon jelentkezik. Ugyanolyan diétát kell tartanom,mint egy lisztérzékenynek...

Nálatok mik a tünetek, amiből következtetsz,hogy esetleg cöliákiás a babád?

2009. febr. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszi a válaszokat, akkor ezek szerint ez mégsemolyan elterjed dolog? A tünetek: napi 4-5 elég tekintélyes mennyiségű kaki, gyakran laza, vagy éppen kifejezetten hasmenés, heti két-három hányás, fáradékonyság, nagyon fehér bőr, étvágytalanság (elmúlt egy éves, és ebédre kb. 50-70 g főzeléket eszik, holott két hónappal ezelőtt volt, hogy 220 g-ot is megevett), súlygyarapodás leállása (fogyás szerencsére még nincs). Nagyjából ezek.

2009. febr. 21. 14:02
 4/6 anonim ***** válasza:

hát... ez még nagyon sok minden lehet. ez jó és rossz hír egyben. ilyen pici babánál még nem jellemzőek ilyen erős tünetek (ált. 3-4-5 éves korban mutatkoznak). persze ez a többség.

fontos lenne a vérvétel. én a Heim Pál gasztros rendelését ajánlom nektek, mert ha valami más a gond, ők arra is rájönnek és nem "nézik el" a lisztrézékenységet.

jobbulást a kicsidnek!

2009. febr. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]

Ezt nézd meg. Mi voltunk vérvételen, de még ez alapján se biztosak benne, hogy lisztérzékeny e az 1 éves lányom, úgyhogy lehet, hogy kipróbálom ezt.

2009. febr. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Kiderült hogy mi okozta gyermekednek a tüneteket?
2018. aug. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!