Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon elrontottam a fiamat?...

Nagyon elrontottam a fiamat? Már most sem tudom nevelni, vagy hallgassak az ösztöneimre és hagyjam a többit figyelmen kívül?

Figyelt kérdés
15 hónapos,nem tud egyedül elaludni,nagyon igényli a társaságot,nincs el egyedül.Nagyon anyás,de kicsi kora óta,csak én vagyok szinte vele itthon.Az éjjelt nem alussza végig,holott mindenki azt mondja,hogy már aludnia kellene ilyen idősen.Anyóstól meg megkaptam,hogy anyja majma a fiam.De én úgy érzem,erre van szüksége a fiamnak,ettől lesz boldog.Nem tudom hagyni ordítani órákon át,hogy egyedül elaludjon.
2011. márc. 18. 12:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A lányom 20 hónapos, nem alszik el egyedül, igaz az éjszakát átalussza, de azt már 2 hós kora óta. Ő is igényli a társaságot, eljátszik max. 10 percet egyedül, de többet nem. Persze, hogy anyás, hisz veled van otthon, te foglalkozol vele a legtöbbet. Szerintem nincs elrontva, a legtöbb gyerek ilyen idősen ugyanezeket igényli. Majd eljön az ideje és megtanul egyedül aludni,játszani stb. Ne aggódj, a lényeg hogy boldog, kiegyensúlyozott legyen a babád! Fel a fejjel!
2011. márc. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szereintem ne hagyd orditani es ugy csinald ahogy nektek jo. Hidd el minden babanal/kisgyereknel eljon az ido amikro ellesznek egyedul is. Nyugodj meg 14 evesen mar nehogy altatni nem fogd hanem a kozelebe sem menni. :)) En nem aggodnek, te ismered a legjobban a fiad es te tudod, hogy mire van szuksege. Ha ebred ejjel akkor mi van?? Meg nem tudja magat visszaaltani, kell neki a kozelseged es kesz. Ennek is majd eljon az ideje. Ne masra hallgass mert te ismered a legjobban a gyerekedet. En sem hagynam sirni, orditani a fiamat csak azert mert masvalaki maskent gondolja. Halgass a szivedre es hasznald ki, hogy ilyen kis ragaszkodo, nem tart sokaig.
2011. márc. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Mintha az en lanyomrol irnal,csak o egy honappal fiatalabb.

En is megkaptam mar hogy huuu menyire anyas..na es?kit erdekel,szeret velem lenni,velem aludni,velem jatszani,majd eljon az ido mikor onnalosodni fog es mar nem lessz enyire szuksege a tarsasagomra.Csinald ugy ahogy erzed,te tudod legjobban mi a jo a gyerekednek nem a konyvek es nem a rokonok.

2011. márc. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs el rontva, de most jön az a korszaka, amikor észnél kell lenni, mert pont itt lehet elrontani. Nem kell ordítani hagyni (azt én sem pártolom), de egy rövidebb időkre le kell tudni választani. Ez persze nehezen fog menni,de menni fog!

Napközben milyen? Meg kellene próbálnotok először napközben "egyedül hagyni" egy kicsit. Először rövidebb, majd hosszabb időre. Mármint úgy egyedül, hogy te átmész mondjuk a másik szobába egy pár percre!

Most jön lassan az a korszaka, hogy meg kell tanuljon néha egyedül is játszani. És itt nagyon el lehet rontani. Barátnőm kisfia 7 éves és még mindig nem tud egyedül játszani! Szerintem egy 7 éves gyereknek tudnia kell legalább egy 20-30 percet egy nap egyedül ellenni!

2011. márc. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
én nem idegeskednék emiatt. légy büszke hogy ennyire szeret a fiad és a saját elveid alapján neveld, mert a tied. ne törődj mással. te jó anya vagy, mert azt nézed neki mi a jó
2011. márc. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Anyós egyik füleden be, másikon ki, senki sem ismeri nálad jobban a fiadat. Tedd úgy, ahogy mindkettőtöknek jó.
2011. márc. 18. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Elalvás, éjjeli alvás:

párszor hisztizett a fiam, mert du letettem volna aludni, hagytam, hadd szenvedjen, ő persze rohangált, örült, hogy Ő nyert, nem kell aludni, majd padlót fogott ahogy volt elaludt. Azóta magától időben eltotyog aludni.

Éjjeli alvás, nagy 13hónapig kelt 8szor, kicsi 2hónapos 1szer kel.

Egyedül játék: ugyan elvan a nagy egyedül, felfedezget, de azért velem van, folyton ugráltat, hogy vele foglalkozzak.

Anyja majma: szeret téged, szüksége van rád, pár év múlva nem lesz majd, sőt:D

Magadra hallgass

2011. márc. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

az én anyósom akkor mondott hasonlót, nem ilyen csúnyán de a lényeg ez volt, amikor 7 hós volt akislányom. ilyenekt, hogy "most mér jó lenne önállósgra szoktatni", meg "sose fogja átaludni az éjszakát". meg: mért mozog ennyit ez a gyerek, az enyémek ennyi idősen a kiságyban feküdtek és nézegették a kezüket"....erre mondtam neki, hogy törődjön a maga dolgával, én ismerem a kislányomat, ő havonta, kéthavonta látja. és azt nem hiszem hogy az övéi a kezüket nézegették ennyi idősen, ui. egyik gyereke se debil.....lényeg a lényeg: én pont olyan 15-16 hósnan kezdtem rászoktatni, hogy amikor dolgom van, akkro kicsit legyen egyedül el, amíg felrakom a kaját, vagy elmosogatok stb. ekkorra értette meg hogy mi az hogy mindjárt, meg előbb-aztán. az éjjelt 21 hósan aludta át először ,addigra jöttek ki a fogai, és addig együtt is aludtunk. most úgy alszik el, hogy odafekszem mellé, ha elaldut, kijövök. egyébként a mai napig úgy szeret a legjobban játszani, ha én is részt veszek benne, vagy ha mondjuk dolgom is van közben, akkor mutogatja, mondogatja mit csinál épp, nekem meg hozzá kell szólnom valamit.

én nem hagytam sose sírni, mégse lett baja, elvan ha kell, és alszik éjjel, este fél 10től reggel 7ig egyhuzamban. meggyőződésem, hogy akkor lenne baja, ha hagytam volna sírni, ha nem elégtem ki az igényeit. amik egyébként jogos igények. attól hogy más gyereke mukk nélkül elalszik este sötétben a kisáygban már 2 hetes kora óta, nappal meg elvan órákat egy darab kisautóval, attól az enyének ezek nem voltak és most sem kötelezőek, ahogy a tiédnek sem. nem egyformák a gyerekek. egyébként az enyém egy nagyon érdeklődő, kíváncsi, rendkívül okos gyerek, a koránál okosabb. ezért is van szüksége mindig új dolgokra, hogy tanulhasson, mert nagyon vágyik az új infókra. ez az elején nagyon fáarsztó, de később megtérül. szvsz tojd le ki mit mond, és tégy úgy ahogy te belül legjobbnak érzed.

2 éves 3 hónapos kislány anyukája és 16 hetes km

2011. márc. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az én 15 hós lányom sem tud elaludni egyedül és nem alussza végig az éjszakát. Rövid ideig elvan egyedül, de mivel ő is társas lény, szeret velem játszani. Szerintem sincs elrontva a gyereked.
2011. márc. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszokat.azt szoktam csinálni,hogy elmondom neki,hogy anya először megcsinálja ezt vagy azt és utána akkor ez lesz.van,hogy üvöltve jön utánam,meg kapaszkodik a nadrágomba,de leültetem,mondom neki,hogy picit várjál és jövök,de még nem értem el eredményt túl sokat.
2011. márc. 18. 13:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!