Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan, akinek a...

Van itt olyan, akinek a babája hatgerincenek baja lett, mert ultette a gyereket?

Figyelt kérdés
2011. márc. 18. 19:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen,én ismerekilyen gyereket. Anyuka már néhány hetesen megtámasztotta párnákkal, hogy "lásson szegény" (ugyan mit?), aztán úgy 3-4 hónaposan fel is ültette.. persze, hamar eldőlt. A kicsi már 5 hónaposan megült, ha felültették, persze, a gerince még gyenge volt ehhez, így a medencéje fölött állandóan meggörbült (gondolom,láttál már ilyet). Most 12 éves a fiú és állandóan ortopédiára járnak, mert fáj a gerince.. pont a medencecsont fölött. Nem tudott kialakulni ott az élettani görbület...
2011. márc. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Anyosom folyton ulteti a gyereket, hiaba magyaraztam neki...igaz, mar felul magatol, de a medence folott gorbul neki.ez az anyosos ultetestol lehet, vagy meg egyenesedni fog? Egy ideg vagyok,6 hós.
2011. márc. 18. 19:18
 3/12 anonim ***** válasza:

Igen, több ilyet is ismerek. Mivel nem alakult ki természetes módon az ágyéki görbület ezért nagyon görbén állnak és állandóan fáj a hátuk.

Nagyon sajnálom őket, mert iszonyatos tortúra a kezelése amiből szinte lehetetlen kijönni és még csak nem is ők tehetnek róla.

Na meg tanulni se tudnak rendesen, mert nem tudnak annyi ideig ülni, hogy akár a házi feladatukat meg tudják írni, így a suli se megy olyan jól nekik.

2011. márc. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az is ültetésnek számít ha az ölemben van és úgy nézelődik?3 és fél hónapos.
2011. márc. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Igen, az is ültetésnek számít.

Inkább az ágyat vagy a párnát kell alatta úgy elhelyezni, hogy meg legyen döntve, de a gerince az ne hajoljon meg idő előtt.

2011. márc. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Amíg te atrod a gerincét és nem engeded, hogy megterhelődjön, addig ez nem ültetés!
2011. márc. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Egy-két vagy 10 hetes gyereket huzamos ideig ültetni rendszeresen gáz. De egy hat hónapos, könyörgöm, nyugodtan ülhet! Főleg, ha tartod a hátát. Rengeteg gyerek tud egyedül ülni, felülni ekkora korban.
2011. márc. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Sziasztok, azota eltelt ket het , gyonyoru egyenes hattal ül , ugy latszik, siman csak nem birta tartani magat, azert ult gorben...
2011. márc. 31. 10:38
 9/12 anonim ***** válasza:
Ez az ültetés nekem is nagy dilemma, mert babám 5 hónapos sincs, de húzza magát mindig ülésbe és sorozatosan felhúzza magát a pihenőszékbe is. Ha meg visszafektetem visít. Annyira féltem a gerincét!
2011. márc. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

ha magától húzza fel magát akkor az azt jelenti,hogy megérett az ülésre a gerince!

A probléma ott kezdődik,hogyha direktbe ültetik a gyereket!

2011. márc. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!