Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel kezdjem a hozzátáplálást...

Mivel kezdjem a hozzátáplálást? Holnap lesz 3 hónapos, tápszeres. A védőnő szerint 4 hónaposan kezdjük el. Milyen sorrendben? Mikortól adnátok neki a következőket?

Figyelt kérdés
Paprika, paradicsom, uborka, szilva, tök, szőlő, cukkinit (pürét, üvegeset),retek, répa?
2011. márc. 19. 23:28
 1/8 csill79 ***** válasza:
100%
Hipp bio almalé,vizezve,fele-fele arányban,aztán barack lé,majd alma püré,vagy üveges,vagy lereszeled üveg reszelővel,de nekem az üvegeset ajánlotta a doki néni.Ha minden okés akkor répa,sütőtök,burgonya.Először csak 1-2 kanállal,másnap kicsit többet,utánna amennyit megeszik:)Utána tápszer,és inkább délelőtt vagy kora délután.
2011. márc. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát, a hozzátáplálást nem a felsoroltakkal kell kezdeni. Kiskönyved van? Abban pontosan benne van, hogy mikor mit lehet neki adni (akkor is ha anyatejes, akkor is ha tápszeres). Mi is almával kezdtünk, 3,5 hónaposan. Majd alma-banán, alma-sütőtök, krumpli-tápszer, tápszer-sárgarépa... Nagyjából ez volt az első hónap termése.
2011. márc. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
4hónaposan kezdtem a hozzátáplálást először a tízórait váltottam ki almával majd mikor megszokta banánnal majd 5hósan az uzsit váltottam ki különböző tejpéppel majd 6 honapósan az ebédet azt bébi étellel. Paprikát, paradicsomot, uborkát 8hósan adtam a Kisfiamnak, szilvát 1éves kora körül kapott, szőlőt is héjával, répát 6hós korától kap.
2011. márc. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én kis könyvemben semmi ilyesmi nem volt!

[link]

[link]


3-4 hónapos kora között kezdtük el a hozzátáplálását.

Almát lereszeltem, a levét leszűrtem, az alma levét 3-4 napig kapta, ha semmi baja nem lesz tőle, a húsával próbálkozz, szintén 3-4 napig. Majd almát-krumplival,almát-sütőtökkel, krumplit-sütőtökkel, répát-krumplival, de jó hígra csináld még az elején, majd 6 hónapos kora után sűrűbbre, és 9-10 hónapos kora körül kezdtem el a darabosabb ételek bevezetését.


A paprika, uborka, szőlő, szilva puffaszt és szeles, ezeket 6-8 hónapos kora körül célszerű bevezetni előtte semmi kép.

2011. márc. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
3,5 hónaposan kezdtem el adni a kisfiamnak gyümölcslevet (almát és barackot)délelőtti órákban - azért ha mégis piszkálná a hasát, ne éjszaka szenvedjünk. Aztán kb 1 -1,5 hét után a sűrűjét is, kb 1 hétig ( eddigre már ugye 4 hónapos volt) az első dolog, amit adtam neki, az sütőtök volt. Nálunk az alma később csak főzve jött be neki, de ezt majd Te is kitapasztalod. Megtévesztő, mert a bébiételek között kár korán találsz olyan dolgokat, amit én nem adtam neki ( pl szilva, eper 4-5 hónaposnak és egyéb nem hagyományos gyümik) inkább maradtam a hagyományos dolgok mellett. Csak 6 hónapos kor után adtam ezeket oda neki. Azt is figyeld mitől lesz esetleg szorulása ( burgonya, alma) vannak babák akik hajlamosak rá, baracktól hasmenés. Aztán adtam neki, burgonyát, répát, és ezek keverékeit. Majd 5 hónaposan bővítettem tovább a repertoárt:) Ekkor adtam neki a 4 hónapos főzelékeket (paradicsomos burgonya, cukkini stb) is. Eddigre már olyan ügyesen evett, hogy az ebéd többnyire már főzelék volt. Szerencsések vagyunk, mert mindent gond nélkül elfogadott. 4,5 hónapos volt, amikor kóstoltattam vele tejpépet, kb 5,5 amikor húst is adtam neki. A neten biztos találsz táblázatokat, sok dolog azonos benne, de én is szembesültem, hogy néhányban eltérések vannak. Figyeld a babád igényeit és hallgass az ösztöneidre is, tudni fogod mi a jó neki! Védőnője válogatja, nálunk nagyon a nagykönyv szerint akar mindent csináltatni, a babák pedig különböznek! Nálunk ez a hozzátáplálás vált be, másnál lehet, hogy más! Jó babázást!
2011. márc. 20. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]


az oldalt tetején a narancssárga színű téglalapban a szakácskönyv letölthető! Szuper könyv!!!!

2011. márc. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én ha mégegyszer kezdhetném az első gyerekemmel csak 6 hónaposan kezdeném el (tápszerrel pótoltuk nála a szopit 7 hetes korától).A védőnő és a doki ajánlotta, hogy kezdjük, de kínszenvedés volt.. Almával kezdtük (nem fogadta el a levet, tehát kapásból péppel), aztán őszibarack, répa, majd krumpli. Ezeket variáltam 6 hónapos koráig. Addig amit megevett (nagy kínlódva) egy az egyben változatlan állagban és színben kikakálta. Kb 6 hó 1-2 hetes korában elkezdett szivesen enni, a székletében onnantól nem látszott mit evett, szóval kész volt a szervezete a szilárd ételek megemésztésére. Amire emlékszem, hogy a paradicsom magja allergizálhat, tehát lepasszírozva, leszűrve lehet adni majd kb 6-7 hónaposan, sütőtök az elsők között adható, uborka, cukkini kb 7-8 hónaposan, szilva, szőlő héja és magja nélkül kb 8-9 hósan.
2011. márc. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
73%

Ajánlom figyelmedbe:

[link]

2011. márc. 25. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!