Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülött kisbabát mikortól...

Újszülött kisbabát mikortól lehet ki vinni sétálni a levegőre?

Figyelt kérdés
2008. febr. 6. 14:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Azt mondják, 6 hetes korától. De ha pl. szép, napsütéses, kellemes meleg idő van, szerintem előbb is kiviheted. Csak fokozatosan kell szoktatni a kinti levegőhöz.

Egy 24 hetes kismama, két éves kislány anyukája

2008. febr. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi a választ! Gratulálok a kicsikhez! :-)
2008. febr. 6. 17:02
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Fokozatosan lehet szoktatni 10, 15 perc aztán fél óra . Eleinte az ablakba, aztán kiviheted akár egy órára is. Nyáron már két hét után lehet kezdeni. Télen szerintem három hét után. Főleg most, amilyen enyhe az idő.
2008. febr. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem kell ezt olyan komolyan venni. Mikor a kórházból mentek haza akkor is kiviszed és nem tudod elötte szoktatni. Persze nem egyből kell nagybevásárlásra menni vele,de szerintem amint beállt a napi rutin,már lehet sétáltatni mindig kicsit többet. Persze ha mínuszok röpködnek akkor nem,de amint süt a nap ki kell mozdulni,mert a babának és a mamának is jót tesz a kis séta.

Két gyerekes anyuka.

2008. febr. 7. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Amikor már te is összeszedted magad, és nem fáj minden lépés, akkor először öltöztesd fel a babát és ülj ki vele a nyitott ablakhoz 5 percre. Másnap már sétálhattok 10 percet, majd 15-öt, aztán már fél órát, aztán egy egészet. Az ilyen járványos időszakban kerüld vele a buszt, plázákat, hasonlókat.
2008. febr. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is fokozatosan kell hozzászoktatni, és igenis komolyan kell venni, főleg most, hogy ilyen jáványos időszakok vannak. Igazán az eső, a szél, és a nedves ködös idő nem jó neki. Az én kislányom hat hónapos, még nem volt egyszersem megfázva. Sosem volt még a Tescoba, vagy ilyen helyeken, de szerintem nem is hiányzik neki! Inkább a csendes, kipufogógázmentes helyekre szoktuk vinni. Sokkal jobban tetszik neki a természet, mint a bevásárlóközpontok zsúfolt polcai.
2008. febr. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!