Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy vészeltétek át az első...

Hogy vészeltétek át az első 6-8 hetet újszülött babátokkal? Én egyszerűen megőrülök a fáradtságtól, el is estem már itthon, mert alig látok.

Figyelt kérdés
Tényleg ez lenne a normális, hogy nem alszunk és éjjel nappal ugrálunk a babának?
2011. márc. 23. 13:24
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
69%

Hát nekem életem legszebb hetei voltak, aludtam mikor a baba, én alkalmazkodtam hozzá, és ezt nem fordítva vártam el.

Csak a hegem fáj néha nagyon, mert császáros voltam.

Neked miért ilyen rossz?Nappal is alszol mikor ő? Van segítséged?Sokat sír a baba?

2011. márc. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó dolog ha van segítséged!

Én úgy gondoltam egyedül is megy. Egy hét után telefon anyámnak, pár napig itt volt, már az is nagy segítség.

Párod nem tud segíteni egy kicsit? Legalább kialhatnád magad. Vagy egy barátnő aki elvinné sétálni egy nagyot addig ledőlhetnél.

Hát az elején tényleg ez van.

Figyi, hagyd a háztartást, a lakást, ne főzz,ne moss aludj egyet amikor a pici is szundizik!!!!!

2011. márc. 23. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

szia!


A férjem dolgozik, 4 hetes a kislányunk. Hiába aludnék amikor ő is, mert maximum 2 órát alszik, de inkább 1-másfél. Mire én elaludnék már sír is a pocakja miatt.

A lakást is ki kéne takarítani,mosni mert ezt senki nem csinálja, de vagy alszom vagy ezek.

hiába alszom amikor ő, nekem kevés 1-2óra:(

2011. márc. 23. 13:36
 4/24 anonim ***** válasza:
jajj és kihagytam! Nem vagy vérszegény,vashiányos, vitaminhiányos??? A szülés után én is kivoltam mint a bilifüle. Lehet hogy még ez is rátesz egy lapáttal!
2011. márc. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

hát vashiány az lehet, szednem is kell.

Akkor nem vagyok egyedül ezzel ,már olyan lelkiismeret furdalásom van szegény kislányunkkal szemben :)

2011. márc. 23. 13:38
 6/24 anonim ***** válasza:

...és ha a férjed hazaér, utána este?

Nem tudtok kompromisszumot kötni?

Mi úgy oldottuk meg, hogy egyik éjszaka én keltem fel, a következő éjjel meg ő! Már ez is sokat számít!

Mama?

2011. márc. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

1,vagyok.

Nekem édesanyám 1hétig volt velünk és segített:)

De aztán se volt semmi gond.Én sem főztem kaját, rendeltünk, meg néha anyum főzött nekünk.Mosógépet beindítani 2perc, kiteregetni szinten 2perc:)Takarítást meg akkor oldottam meg mikor a párom itthon volt és dajkált este 1órácskát:)Persze pörgősen:)

2011. márc. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk szerencsénk volt, mert az éjszakákat első naptól kezdve szinte végig aludta. 1* vagy 2* kelt, de csak kajálni, utána visszaaludt. Viszont 4 hetes korától 9 hetes koráig nappal nem aludt. volt, hogy reggel 7kor kelt és este 11ig csak a cicin szundikált néha. Nagyon durva volt, totál ki volt merülve ő is és mi is. Az a szerencsém, hogy a Férjem tud itthonról dolgozni, így ő rengeteget segített. Kitartás, 3 hónapos kor után van egy nagy változás - elvileg (nálunk volt) - utána már könnyebb lesz! Addig is pihenj, mikor a baba alszik! Hagyd a fenébe a házimunkát, az megvár! A fő, hogy kipihent legyél, mert a baba megérzi, ha fáradt és ideges vagy és annál jobban nyűglődik majd!!! Kitartás!
2011. márc. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
nekem 2 hétig volt itthon a párom, attól fogva egyedül voltam reggel 9-től este 8-ig, akkor ért haza a férjem. Család jött látogatni, persze az első két hétben, aztán felém se néztek. A kisfiam nagyon hasfájós volt, én éjszakáztam vele mert a férjemnek pihennie kellett h másnap tudjon dolgozni, persze ha nagyon durva volt a helyzet segített. Borzalmas volt, nagyon kimerült voltam. De átvészeltem és imádom a kisfiamat. Én úgy gondolom h ilyenkor a családnak kéne többet érdemben segítenie, nagyon fájt h én nem kaptam semmi segítséget. Azt tanácsolom, hogy pihenj amikor a baba alszik, hagyd a fenébe a házimunkát, és ha megoldható rendelj valahonnan kaját h ne kelljen a főzéssel vacakolni.
2011. márc. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Egyszer én is összeestem az első babával, ha jól emlékszem. Sőt, amikor a második kislányom volt úgy 6-7 hónapos, akkor is összeestem egyik délután, ráhanyatlottam az ágyra, és kimaradt valahány perc, nem tudom mennyi, mert amikor magamhoz tértem, nagy lányom szétdobált egy csomag ropit a lakásban...


Vannak ilyen időszakok, át kell vészelni, egyre könnyebb lesz majd meglátod, a hasfájósság pár hát múlva alább hagy, és a baba is beáll valamiféle ritmusra majd.


Kitartást, és sok boldogságot a babához!


A takarítással meg ne törődj, ha mindenképp házimunkázol, akkor inkább főzz magadra, mert az fontos, hogy rendesen egyél!

2011. márc. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!