Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miben nyilvanul meg ha egy...

Miben nyilvanul meg ha egy baba tejerzekeny?

Figyelt kérdés
2011. márc. 23. 23:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekünk 6 hetesen hasmenése lett, amiben volt pár csepp vér is (napi 6-8 vizes széklet, amiben csak úszkált a kaki). Az orvos szerint a vastagbelében okoztak gondot a tejes ételek, amiket ettem, plusz a tápszer is, mert vegyesen tudtam csak táplálni.

Sok tünete lehet, hasmenés, kiütés, ekcéma, puffadás, hasfájás.

Ha gyanakodsz, akkor kérj beutalót a gasztroenterológushoz. Úgy tudom, hogy 2 éves kor alatt csak a komolyabb érzékenység mutatható ki vérből. Egyéb esetben, mint nálunk is, csak a gyanú merül fel.

Mindenesetre 1 éves koráig tejmentesen étkezett és amíg szoptattam én is diétán voltam. Szerencsére elmúlt neki.

2011. márc. 23. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nálunk is hathetes kora körül kezdődött ekcémával, sokszor bukott evés után, nagyon hasfájós és szeles volt; majd 2 hónaposan leállt a súlygyarapodása, alig evett annyit, hogy ne száradjon ki. Nem volt kifejezett hasmenése, csak lazább széklete, ami anyatejes babánál nem mérvadó, de olyan két és fél hónapos kora körül bűzös lett és egyszer volt benne vércsík és nyák is.

Ha úgy érzed ez lehet a probléma, ne hagyd magad, ha kell vidd el magán gasztroenterológushoz, (pl: VII. ker. Coral-ba, az sztk-s rendelésen csak hónapok múlva van időpont))mi is ezt tettük, mert a gyermekorvos nem foglalkozott a kisfiammal, pedig minden gyanús tünetnél vittük, kivéve a végén, amikor már egyértelmű volt a diagnózis... (az ekcémájával egyáltalán nem törődött, a bukásra azt mondta túletetés, a hasfájás, szelesség előfordul egészséges babánál is, de nem ilyen mértékben-ez sem érdekelte, a széklete az anyatejes babának lehet hígabb, a súlygyarapodásával sem foglalkozott: én már a hajamat téptem, mert tudtam, hogy valami nem stimmel!)

Egyébként állítólag a gyermekorvos saját hatáskörben is diagnosztizálhat tejallergiát szakorvos közreműködése nélkül, de ezt nem teszik meg és ha tápszeres a baba, akkor nem írják fel javaslat nélkül a speciális tápszert sem 90%-os támogatással, pedig ezt is megtehetné-a gasztroenterológustól tudom.

2011. márc. 24. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Második vagyok, még esetleg ez is segíthet:

[link]

2011. márc. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!