Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyermekemnél megfordultak a...

Gyermekemnél megfordultak a napszakok. A doktornő javasolta, hogy keltsük fel délelőtt bármilyen nyűgös is lesz meg hisztis. Nem fogok ártani a babámnak vele?

Figyelt kérdés
2008. febr. 7. 10:46
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem fogsz ártani neki. Meg kell neki is tanulni, hogy mikor van éjjel. Jó ha mindig közel azonos időben fürdeted minden este, legalábbis nekem segített. Ez a közös program az apukával, aztán kis játék, szopizás, majd alvás. Általában ilyenkor már lesötétítek, csak egy kis éjjeli fény ég, és halkan dúdolok neki. Nagyon szereti. Majd leteszem az ágyikójába. A kiságyban hamar elalszik. Én már a kezdetektől így szoktattam, és most már hat hónapossan magától alszik. Nem is tudna ölben aludni. Pár hete már végigalussza az éjszakát is.
2008. febr. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Az én kislányom is első két hétben felcserélte a nappalt és az éjszakát, de a drasztikus megoldás lényege, hogy tudatsítani kell vele, hogy az éjszaka unalmas. Megszoptatod este 11körül, előtte pedig 8kor,az előtt 3 óránként, és lerakod az ágyába, majd rácsukod az ajtót. Nem szabad bejárálni, mert ara hamar rákap, hogy sír és bejön hozzáá valaki. Épp ez a lényeg, tudni fogja max. 2 hét alatt, hogy ilyenkor aludni kell. :)))

Teljesen mindegy hogy felkelteted-e délelőtt, mert egy csecsemő min. 16 órát alszik. Ha aludni akar, úőgy is alszik. Nálam ez a módszer bevált, természetesen lehet ébren tartani egy kicsit többet, de az éjszakára meg kell tanítani, így. A lányom 2 hetes kora óta egyedül alszik és semmi baja tetszik neki. :)

minden jót

2008. márc. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!