Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy oldjam meg, hogy 8...

Hogy oldjam meg, hogy 8 hónapos babámat pár napig másra kell bízzam gond nélkül egy sürgős utazás miatt?

Figyelt kérdés
Van egy 8 hónapos babám, aki nagyon ragaszkodó és még szopizik. Hogyan tudnám megoldani, hogy távollétem alatt ne apadjon el a tejem és a babám is el legyen a nagymamájával? Természetesen észreveszi, ha nem vagyok ott és keres...tudom, hogy nehéz lesz neki (meg nekem is). Hogy tudnám könnyebbé tenni ezt? A szoptatást sem szeretném abbahagyni. Ha 5 napig távol vagyok és próbálok naponta fejni 2-3 alkalommal, akkor is elmegy majd a tejem? (Egyébként kifejni tejet nem igazán tudok) Sajnos muszáj elutaznom és nagyon messzire kell mennem, ahová nem tudnám magammal vinni.
2009. febr. 24. 15:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem az lenne a legjobb ha a babád és a mamát is vinnéd magaddal.

Igy amikor dolgod van a mama tudna rá vigyázni, mikor végeztél akkor pedig együtt tudnátok lenni és szopizni.

Persze csak ha megoldható.

2009. febr. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én biztos nem hagynám magára a babámat 5 napra, hacsak nem kórházba mész.Egy 8 hónapos baba elég érett ahhoz, hogy bárhova is magaddal vidd és alkalmazkodjon.Ha mégsem, a férjeddel nem lenne el?

7 hónapos fiú anyukája

2009. febr. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

ez nagyon nehéz!!!!!!!! Biztosan menned kell? Ha igen fejd rendesen a tejet, úgy mintha a baba szopizná, vagy akár sűrűbben is.

Jaj! Én el sem tudtam volna képzelni, hogy másra bízzam! Nem bántan akarlak, tudom van ilyen élethelyzet, de az enyém 2éves és még csak 1napot töltött nélkülem! Akkor is kórházban voltam, sajna volt egy vetélésem. Lehet, hogy rosszul csinálom, de annyira anyás még mindig!

Talán a tied még elég picike, kevésbbé érzi az időt!

2009. febr. 24. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, én is csak akkor mennék, ha tényleg halaszthatatlan és életbevágó dolog lenne. Évekig nem bíztam másra a lányaimat, pedig anyukám itt lakik 2 percre tőlünk, gyakran ott alhattak volna. Nem hiszem egyébként, hogy 5 nap alatt elapad a tejed, nekem legalábbis hetek kellettek, mikor már nem akart szopizni a lányom. Mindenesetre az más kérdés, hogy mennyire fog keresni a babát, nekik még más az időérzékük, szerintem nagyon fogsz hiányozni neki.
2009. febr. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mindenképpen fejned kéne, mert tejlázad is lehet, ha nem jön ki. A babádat addig hogy etetik? Jó volna, ha lenne fagyasztva tejed, amit a távollétedben pohárból, vagy kanállal, de semmiképpen sem cumisüvegből oda tudnák adni a babucinak. Biztos jó okod van ennyi időt távollenni a öbabótól, külünben nem aggódnál, hogy mi lesz. Ha mégis visszaesik a tejed, szerintem újra lehet majd indítani a termelést!
2009. febr. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Elég speciális körülmények álltak elő. Halaszthatatlan dolgom van és ráadásul másik országban (USA). Ha nem megyek, nagyon súlyos következményei lesznek (nem családilag). Nem szívesen tenném ki a hosszú repülő útnak meg utána végülis jönnék vissza, csak ugye maga az utazás elvesz 2 napot. Az apukája jelenleg nincs velünk, mert olyan helyen dolgozik ahonnan nem jöhet el (katona kiküldetésben). Én is gondolkodtam rajta, hogy jöhetne velem, de akkor tuti, hogy jönnie kellene még 1 személynek, mert azzal tisztában vagyok, hogy ilyen utakra ilyen picivel egyedül nem lehet menni. Szerintetek jöjjönek velem? Megéri mindez, hogy szinte oda-vissza utazunk 15-15 órát? Szerintetek elmenne a tejem? Ha fejek, nem nagyon akar jönni, vagy elég a stimuláció?
2009. febr. 24. 15:35
 7/11 A kérdező kommentje:
8 hónapos, már mást is ehet addig. Amiatt nem aggódom, mert tudni fognak neki ételt készíteni.
2009. febr. 24. 15:36
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha megteheted anyagilag, hogy a mamának is fizeted a repülőjegyét, szerintem vidd el őket.

Nekem a kisfiam 6 hónapos volt, mikor Kanadába mentünk, kicsit hosszabb volt az utazás, meg egy átszállás, de nagyon jól bírta.

Mi is csak 3 napot voltunk, mert temetésre mentünk,de nem birtam volna itthon hagyni.

Szerintem vidd el magaddal.

Első voltam

2009. febr. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
És azt megkérdezhetem, hogy hogyan etettél? A repülőre lehet bébikaját felvinni? Mert ha jól tudom, folyadékokat nem lehet és bébiételt sem. Szoptatni meg hol lehet egy repülőn? Ugye nem abba a szűk WC-be kellett menned szoptatni?
2009. febr. 24. 16:43
 10/11 anonim ***** válasza:
Az a baj,hogy ez a kisbaba nagyon meg fogja szenvedni a hiányodat,ha itthon marad.Nem utaztam még repülővel,így nem tudok okosat mondani,de remélem sikerül jól döntened,valóban az lenne még a legjobb ha a mama is mehetne.
2009. febr. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!