Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 gyerek? Miért? Aki "csak"...

1 gyerek? Miért? Aki "csak" egy gyereket vállalt, vagy szeretne annak mi az oka? Mi alapján döntöttetek így vagy úgy? Milyen jó oldalai vannak annak hogy csak 1 gyereket vállaltatok?

Figyelt kérdés

Újabban gondolkodom azon hogy talán jó lenne egy kistesó, de ezt a szívem mondagtja. Az eszemmel inkább 1 gyerek párti lennék.

Anyagilag könnyebb (bár azért ez nem lenne probléma).

Másfél szobás lakásba nehezen oldanánk meg kezdetekben az altatást.

Elég nehéz lenne kis korkülönbséggel 2 gyerekkel

Illetve úgy érzem hogy sokkal többet tudok adni figyelem illetve gondoskodás téren, ha nem kell megosztanom.

VISZONT:

Nagyon szeretnék még egy ilyen csodálatos kisembernek életet adni mint a kisfiam

Illetve nem lenne rossz ha lenne testvére, akivel eljátszhatna, és később számíthatna rá


2011. márc. 25. 11:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Tudom,nem engem kérdeztél,de amiket felsoroltál én annak pont az ellenkezőét gondolom. Ezért hamarosan érkezik a tesó,28 hónap lesz köztük. Aki nem akar,ahogy írod nem a szívére hallgat,hanem racionálisan. Vagy neki éppen elég egy gyerek,mert zűrös eggyel is.
2011. márc. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
És igen. Rossz egyedül. Férjem és én is egykék vagyunk,úgyhogy nem is volt kérdés a 2 gyerek.
2011. márc. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. A több gyerek melletti érvekre, előnyökre is kíváncsi vagyok. És épp jót is írtál, mert az is érdekelne hogy aki 1-nél megáll, közrejátszik-e esetleg benne az hogy az első babával mondjuk nehéz volt. Az én kisfiam nem volt könnyű eset az elején. Mondjuk most már fantasztikus édes gyerek, csak a hasfájásos időszakot azt hittem nem éljük túl...
2011. márc. 25. 11:14
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
nálunk pont úgy volt, h én is férjem is sok tesóval voltunk, vagyunk. van egy fiunk. minket semmivel nem nagyon tudnak támogatni a szülők, mert méh van otthon tesó... mi úgy beszéltük, h egyenlőre, v végleg elég ő nekünk, majd a jövő eldönti. neki mindent meg tudunk adni, lakást... többnek nem biztos.és most míg pici is meg gyerek biztos a háttere, mert így is alig jövünk ki 1 hónapra :(
2011. márc. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk egy gyerekünk van, és amíg nem nyerjük meg a lottó 5-öst addig valószínűleg nem is lesz testvére. Mert úgy gondolom, hogy az a gyerek sokkal nagyobb előnnyel indul neki az életnek, akinek a szülei tudnak biztosítani egy lakást, fizetni a tanulmányait, és nem a 0-ról kell nekivágnia az egésznek, 2-3 gyereknek ezt nem hiszem, hogy tudnánk biztosítani. Az meg, hogy ha mi nem leszünk, akkor egyedül marad, ez nálunk nem így van, mert van 6 unokatestvére, akivel napi kapcsolatban vagyunk, nagyon szeretik egymást.
2011. márc. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsóval egyetértek. Igaz, hogy az én kislányom még picike, de úgy gondoljuk a férjemmel, hogy ennek az egynek megpróbálunk a lehetőségekhez mérten mindent megadni. Itt nem arra gondolok hogy minden sz* megvenni neki, hanem a taníttatás, ruházkodás stb.

Szóval most így gondoljuk. Lehet egy pár év múlva másként lesz, de egyenlőre ez a helyzet.

Anyósomnál lakunk, most spórolunk, hogy tudjunk egy lakást venni, és még maradjon is pénzünk.

Vannak unokatesók akik igaz 6 évvel idősebbek, de szerintem velük is el tud játszani. Nagyon sok vele egyidős baba van, szóval lesz játszópajtás.

2011. márc. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy gyönyörű kisfiam van /ma 2 hónapos/ és nem tervezek többet.

Hogy miért azokat sorolni tudnám:

Van egy krónikus betegségem és évekig kezeltek azért,hogy olyan állapotban legyek,hogy gyereket tudjak vállalni.

Amikor már vállalhattam nem jött össze,műtöttek,kezeltek,inszemre jártunk...

Nagyon sokat vártunk rá,az idén már 32 leszek és szerintem már őt is elég későn szültem meg.

A terhességem végig feküdtem nem tudom,hogy csináltam volna végig egy másik gyerek mellett.

Most a hasfájóssággal küzdünk,ez teljesen kikészít,kimerít minket annyira sajnáljuk szegénykémet.

Úgy gondolom anyagilag megtudunk adni neki mindent,viszont 2 vagy több gyereknek már nem hiszem.

Viszont egy valami nem lesz neki:testvére és tudom,hogy azt nem pótolja semmi :(

2011. márc. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
En egyelore nagyon 1 gyerek parti vagyok de ha a nap egyszer 48 orabol fog allni es ket helyen lehetek egyszerre akkor tuti vallnek meg egyet. :)
2011. márc. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs testvérem, és mindig nagyon szerettem volna. Irigykedve néztem az osztalytarsaimat, barataimat, akiknek volt testvérük, hogy milyen jo nekik. Nem volt bennem semmilyen kérdés, hogy egy gyereknél nem allok meg :). És az anyagiak? A pénz hamis. Barmikor összeomolhat a forint is és az euro is. Szamos példa volt mar erre a történelemben. Hogy mi lesz 5-10-15 év múlva, azt senki nem tudja. De, ha ez alapjan élnénk, akkor még csak gyereket se szüljünk, mert lehet, hogy a víz miatt kitör a 4. vh, és a gyerekeink a fronton fognak szolgalni... Én butasagnak tartom, hogy a mai anyagi helyzetem miatt nem szülők több gyereket, mert majd 20 év múlva nem tudok neki lakast venni... Igenis szüksége van egy gyereknek a testvérére - persze úgy nevelve őket, hogy szamíthassanak egymasra - mert a szülők nem örök életűek, és legyen egy olyan ember az életében, akire biztonsaggal szamíthat, mert egy vér folyik az ereikben!
2011. márc. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 1 gyönyörű 2éves kisfiúnk van, és nagyon szeretnénk neki kistesót, de nem igazán akar jönni :( Volt egy vetélésem, és egy missed ab-m is :( Nekem 2 testvérem van és a férjem sem egyke. Az én anyukám sajnos már nem él,a kisfiúnkat sem láthatta, és az apám is idős már.Így a testvéreim nekem a CSALÁD, akikre bármikor számíthatok és persze ők is rám. És ez így volt gyerekkorunkban is. Nem voltak a szüleink gazdagok, sőt...De amit emberségben, kitartásban példát kaptunk tőlük az elég volt, hogy most mindhárman elértük azt, hogy jómódban élhetünk. Ezzel csak azt akrtam mondani, hogy nem biztos, hogy csak pénzzel lehet megalapozni a gyerek jövőjét...Persze, mi is azon leszünk, hogy majd ne üres kézzel engedjük el az életbe, de csak a pénz nem lesz elég. Azt pillnatok alatt el lehet költeni a semmire...Szóval szerintem ha a szíved azt súgja, akkor legyen kistesó! :) Mi is erre vágyunk:)
2011. márc. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!