Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rendjén van, ha 20 hónaposan...

Rendjén van, ha 20 hónaposan még sem menni, sem egyedül felállni nem tud?

Figyelt kérdés
Elég nagy baba.Lehet ez az oka?
2011. márc. 25. 19:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nem, valami nem stimmel. Fejlesztésre szorul.

Gyógytornász anyuka

2011. márc. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
60%
Hogy a fenében lenne rendben??Idáig hol voltak a szülei annak a gyereknek??!
2011. márc. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Irány egy gyógytornász!!
2011. márc. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem jó így. hiába nagy, azért a saját súlyát ennyi idősen igenis el kellene bírnia. Mikor látta gyerekorvos? Tőle kérj tanácsot, hova tovább!
2011. márc. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Nagyon nincs rendjén! Sürgősen kérjetek kivizsgálást, hogy mi okozza ezt a nagymértékű lemaradást!

Azért az engem is elgondolkoztat, hogy ez eddig hogy nem tűnt fel senkinek (szülők, nagyszülők, védőnő, gyerekorvos)?

2011. márc. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Eddig orvos, védőnő sem látta?!

Nem igazán értem, mert az 1 éves státuszon is rajta van a felállás, kapaszkodva menés?!

2011. márc. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Legalábbis nálunk nézték 1 évesen, bár a lányom 11 hónaposan már egyedül ment.

Mekkora a súlya, hossza?

2011. márc. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nem az én babámról van szó,de ha azzal indítok,hogy "a szomszéd gyereke így meg úgy",tuti kapok a fejemre.Barátnőm kisfiáról van szó.Az,hogy nem beszél semmit (bár a szülők belehallanak ezt-azt),nem tud egyedül megenni egy pogácsát,mert fulladásig tömi magát,talán még rendben van.Egyszer sikerült a múltkorában felállnia egyedül,de azóta sem.Ha felállítják,eldől.Elküldték őket fejlesztsére és szakorvoshoz,de nem nagyon törik magukat hogy elmenjenek.Szerintük ez teljesen rendjén van így,nem aggódnak.Igazából kifejezetten büszkék,hogy milyen szép nagy babájuk van.Szerintük ezért nem csinálja még ezeket,mert nagy.Nem akarom megbántani azzal,hogy beleszólok a dolgaikba,ezért kérdezlek titeket,hogy mennyire van ez rendjén,szabad-e beleszólni.Közel egyidősek a lányommal,sokat szoktak együtt játszani,elég jól ismerjük egymást.Mászik,kapaszkodva feláll.
2011. márc. 25. 20:07
 9/15 anonim ***** válasza:
Hát szerintem beszélj a barátnőddel.Amég nem késő.
2011. márc. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a sok szülő nagyon parás, de én ios ismerem a másik végletet is... Annyira a saját kis világukban élnek az ilyen szülők, hogy képtelenek még maguknak is elismerni, ha tényleg nagy is a baj. Volt olyan ismerősöm, aki a 4 éves, full autista tüneteket produkáló gyerekét csupán "játékosnak" mondta.. még a szakértői bizottsághoz se akarták vinni...

Nem jó, ha valaki minden csip-csup dologgal orvoshoz rhan, de talán még ennél is sokkal rosszabb, ha a fejüket a homokba dugják...

Különben mikor látta utoljára orvos? 18 hónaposan minimum kellett volna? Ilyenkor becsukja a doki a szemét???

2011. márc. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!