Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miert nem jatszik egyedul a 9...

Miert nem jatszik egyedul a 9 honapos babam? Terhes vagyok igy eleg nehez . Ket honapos vagyok sokat hanyok faradt vagyok. Kislanyom pedig nagyon sok figyelmet igenyel.

Figyelt kérdés
Korabban le tudtam tenni es jatszott egyedul, de ez most valahogy nem megy. Allandoan azt szeretne ha tartanam vagy korulotte lennek. Nagyon faradt vagyok es igy nem tudok semmit pihenni. Persze a lakas szalad,
2011. márc. 25. 20:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Ő is érzi szerintem, hogy megváltoztál. Lehet, hogy a fáradtság, a terhesség miatt kicsit feszültebb vagy... bizony ez őrá is ráragad.. Tedd magad mellé az ágyra! Te is pihensz, ő meg melletted lehet..
2011. márc. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%
Szia.Sajnos átkellett volna gondolni a második baba vállalását.Ő még csak 9 hónapos nem 9 éves és bizony szüksége van az anyukájára.Te vállaltad tehát ne panaszkodj és ne a babától várd a megoldást.Bocsi,hogy ilyen nyers vagyok,de ez egy kicsit idegesítő.7 éves és 9 hós kislány anyukája
2011. márc. 25. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nálunk sosem játszott el egyedül, 14 hós. Fúúú tényleg nehéz lesz neked, nemsokára ha majd járni tanul, kísérgetni kell, Te meg nagy hassal hajolgatsz hozzá. Én nem mertem volna ilyen korán 2. babát vállalni. Kérjél családi segítséget, ha nincs, akkor akár pár órára be tudod adni családi napközibe, ha nagyon kész lennél már.
2011. márc. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem is fogsz tudni pihenni csak ha segítenek Neked. Anélkül meg törődj bele, hogy egy perc megállásod sem lesz. Nekem a nagy majdnem három és fél éves a pici betöltötte a 9. hónapot és így sem könnyű nemhogy két csöppséggel. Nem irigyellek.
2011. márc. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%

Azért nem játszik el egyedül, mert még kicsi hozzá.


Együttérzek veled a hányinger miatt, de neked kell alkalmazkodni, nem a picinek. A lakás hadd szaladjon. Ezek a hónapok soha többé nem jönnek vissza, amiket most a kislányoddal tölthetsz. Takarítani még ott az egész élet.


Minden segítséget fogadj el, ami csak van (anyós, barátnő stb).

2011. márc. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Igen nem vagy könnyű helyzetben,de ha ez megvigasztal nálunk 18 hónap lesz a korkülönbség.A babám 9 hónapos volt mikor terhes lettem-vállalt baba,nem becsúszott.Nekem is nehéz volt az első 3 hónap mert úgy mint az elsőnél minden tünet jelentkezett újra.Én minden percet kihasználtam, hogy pihenjek.A lakás szalad,hát szalad ez van.Ne törődj semmivel és senkivel.Majd ha ez az időszak elmúlik újra tele leszel energiával és türelemmel.A következő nehézség, hogy most a 38.héten újra nagyon fáradt vagyok....A járás tanulása nálunk nem jelentett nagy nehézséget,mert én soha nem vezetgettem a babám.Minek az?Ha elkészült megy és nem kell vezetgetni.Az meg hogy kicsi a korkülönbség mit számít? így is nehéz és úgy is, mert minden kornak meg van a maga nehézsége ha 2-3-4 év van a babák között.az első év tuti nagyon nehéz lesz....ezt én is belátom,de majd meglátjuk.Kitartást!!!!!!!!!
2011. márc. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Koszonom mindenki valaszat! legjobban az utolsot ! :)

aki meg azt hiszi , hogy a babatol varom a megoldast az teved, en csak azon csodalkoztam az utobbi idoben, hogy nem jatszik el ugy egyedul ahogy szokott.. ha nem lennek terhes is feltennem ezt a kerdest. Ket honapja leult es erdeklodve tapogatta a jatekokat, orult nekik. A valtozast nem ertettem, NEM LEPATTINTANI AKARTAM! :) JO ANYUKA VAGYOK es mar tul 35 eves koron emiatt nem varhattam sokat a masodikkal. Igazabol ugy voltunk vele elkezdunk nem vedekezni es majd lesz amikor lesz, arra nem gondoltam , hogy elsore sikerul, de igy is boldog vagyok!! Puszika Mindenkinek

2011. márc. 25. 22:05
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia,bár nekem csak egy babám van, most 14 hós, de nálunk is volt egy időszak, olyan 10-11 hós körül, hogy nagyon anyás lett, nem tudtam tőle mozdulni, viszont még nem járt. (most már itt üget a nyomomban, mint egy kis kutya :-))

Szóval vannak tippjeim, ha az segít. Mi kaptunk egy labdás medencét. (Írországból kaptuk, de szerintem itthon is van) olyan mint egy játék medence és tele van színes, puha műanyag labdákkal. Ki tud belőle mászni, tehát nem fél benne lenni, és imádni fogja a színes labdákat. Nyugodtan agonizálhatsz mellette a kanapén, ha hányingered van. Vagy tegyél le egy puha plédet a földre és feküdj le mellé. Tegyél ki játékokat, esetleg olyan használati tárgyakat, amik biztonságosak. (műanyag edények, pamutgombolyag, régi mobiltelefon, egy könyv, ilyenek) Ott fog mászkálni körülötted és játszani a dolgokkal, te meg hallgass valami relaxációs zenét és pihenj.

sok boldogságot a babákhoz!

2011. márc. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A miértre szerintem magától értetődő a válasz: szeparációs szorongás. Ezért nincs el egyedül, ezért kell neki fokozottan a te társaságod.
2011. márc. 26. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!