Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor hazahoztuk a picurt a...

Mikor hazahoztuk a picurt a kórházból mi lesz vele a teendő? Mit fog csinálni egész nap?

Figyelt kérdés

letudnátok írni nálatok mivel teltek az első napok hónapok? tudom mindenkinél más csak szeretném tudni mire számíthatok.

első kisbabámat várom hogy megszülessen 2 héten belül


2008. febr. 7. 22:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az első időszak nálam azzal telt, hogy egymásra hangolódtok, először még nem fogod lehet tudni, hogy miért sír, mi lehet a gondja, de hamar közös hangot találtok, már akkor is tudni fogod egy-egy neszből, hogy mit csinál, amikor oda sem nézel. Az első időszak még könnyebb, eszik, alszik. Persze aludni is meg kell tanulnia és előfordul, hogy az evés sem csak 3 óránként lesz, de hidd el, hamar beletanulsz, nincs miért aggódnod, csak sok-sok türelem, szeretet és kitartás kell és minden rendben lesz. Csodálatos időszak lesz, hidd el!

2008. febr. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Eleinte (nálunk ez rövid volt) sokat fog aludni. Ekkor aludj, pihenj Te is (unalmas, hogy mindenki ezt mondja, én is így gondoltam, de most már sajnálom...).


Az első két héten minden éjjel fel-alá járkáltunk, alig aludt, nehezen állt át a mi ritmusunkra. Nagyon fárasztó volt. De egyre csak jobb lesz: most 4 hónapos és csak enni kér éjjel, szinte félálomban, és rögtön visszaalszik.


Sokat fog sírni. Végig kell játszani: evett? büfizett? tiszta a pelenkája? stb. - de a végén, ha már biztosan minden rendben van, csak a megfelelő pozíció kell az ölünkben... Az normális, ha akár egy óra múlva ismét enni kér! Mérd és írd az elején, hogy mennyit eszik!


Valakivel beszélgettem, aki azt mondta, - és szerintem teljesen igaza van - hogy minden anya néha a babával együtt alszik, csak van, aki nem vallja be. Szóval az elején nyugodtan, csak Neked lesz könnyebb, mi sem szoktunk rá! No meg bármikor a tuti megnyugvás a babának, ha mellre teszed.


Ha már megtanulta, hogy "itt kint" éjjel kell aludni, igyekezni kell állandó napi ritmust bevezetni. Szerintem a legfontosabb az esti fürdés-evés-alvás. Vagy szerencsés az ember, vagy a további hónapok alatt ezen dolgozik, a szabadidejében meg mos... (Amiből egyre kevesebb lesz: a fiam nappal már csak max. kétszer másfél órát alszik.)


Miután az elején nappal alszik sokat, etetés után érdemes rábízni apára/nagyszülőre, és leszaladni boltba - pl. pelenkáért (vagy kekszért: miután elkezdtem szoptatni, szinte bélpoklos lettem), - nagyon jó egy-egy éjszaka után kimenni a levegőre.


Ha enyhe az idő, akkor nagyon fontos mielőbb naponta kimenni a gyerekkel sétálni! Mi november elején két hetesen már mentünk, persze óvatosan, aztán hat hetes korában a védőnő mondta, hogy lassan ki lehet vinni... Az üvöltő gyerekkel is csodát tesz, van úgy, hogy már nem tudok mást kitalálni, gyorsan fogom magam, összeszedem a gyereket és fél perccel azután, hogy kiléptünk a kapun, már alszik is. Egyáltalán nem ciki ezt akár este eljátszani!


Dióhéjban ennyi.

Gratulálok és sok sikert!

2008. febr. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem bele kell rázódni a napi rendszerbe.

Nekem mindkét gyereknél bevállt,hogy rászoktattam őket,hogy tényleg csak 3óránként egyenek,mert így azért mi is tudunk programot szervezni,nincs az,hogy épp útközben akar enni. Ez azért türelemjáték,mert az elején persze még nem fér annyi a kicsi gyomrába,de nálunk kb.2hónapos korára beállt mindkettőnél.

A lányom magától aludta át az éjszakát 2hósan a fiamat 2,5hósan mi nem etettük meg,mert akkor reggel nem akart már enni ha éjszaka kapott és amúgy is úgy fejlődött,hogy már 4 hónapos korára duplázódott a súlya(elvben fél éves korra kellene)

Amikor alszik akkor mindenképp pihenj vagy próbáld "beérni" magad a házimunkában(ha nincs aki segítsen).

Ha jó idő van mindenképp sétáljatok,hogy szokja a friss levegőt és az embereket.

Nálunk az ottalvás csak nagyon ritkán volt,tényleg csak az első 1-2 hónapban, mikor éjszaka még többször felkeltek.

A tanácsokról meg csak annyit (biztos sokan ellátnak velük) hogy csak azt csináld,ami szerinted is jó a picinek. Mert mindenki mást mond,de te fogod érezni mi a legjobb nektek.

Jó babázást!

2008. febr. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a nagyim egész életében pici gyerekekkel dolgozott,főleg bölcsibe és ő is felnevelt 4gyereket és én is zat hallottam-nekem ia azt mondta bármennyire sajnálja az ember,de 3 óránként fel kell költeni enni,mert így tényleg egy két hónap alatt beáll és neked is meg neki is könnyebb lesz.én valószínű ehhez fogom tartani magamat.'8hetes kismama
2008. febr. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!