Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyósom vett egy ruhát a...

Anyósom vett egy ruhát a kislányomnak, hogy majd abba lesz az első szülinapján, de nekem nem tetszik, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Külföldön élünk, és a lányunk egy éves születésnapja előtt 1 héttel megyünk haza. Már a tortát illetően is úgy kellett neki szólni, gyümölcstortát akart neki készíteni (zseléset), ami tök jó kiegészítő tortának, de szeretnék neki csoki tortát, díszeset, grillásat. Most meg pár hónappal a hazaérkezésünk előtt beszélgettünk interneten és mutat nekem egy ruhát, ami tini lányokon 14-15 éveseken jól áll (olyan stílus), de egy kisbabán?! Szerencsém van, mert 98-asat vett (régen volt már, mikor párom baba volt:D), most 8 hónapos kislányom, és 67 cm, 30cm-t kéne nőnie....de én hülye elmondtam neki, hogy 98-as hatalmas, attól tartok visszamegy a boltba és vesz kisebbet..:S Az én lányom, és kislányos szoknyába akarom öltöztetni születésnapjára, nem egy ultramodern cuccba. Legvégső esetbe nem lesz gyanus, ha aznapra beszervezek egy ruha balesetet? Véletlen leönti magát a gyerek valamivel, és így kénytelen lesz azt felvenni, amit én szeretnék...Valaki küzd hasonló gondokkal, hogy rá akarnak erőszakolni valamit a gyermekére, de nem szeretné?

Már az otthon lakást is elég gáz volt megbeszélni, biztos megsértődött, hogy én apukámnál akarok lakni, és nem nála. (van egy kis szobakutyája, kislányom még nem találkozott kutyákkal, és az a kutya minden gyereket, kisbabát megugat. Nem bántja őket, csak ugat és megijednek tőle, meg aztán ottvan a kutyaszőr kérdés. A kutyának MINDENHOVA! bejárása van a lakásban, az ágyra is felengedik. De végül nem ezzel az indokkal győztem meg, mert nem akartam megbántani, hanem, hogy náluk nincs hely, apunál meg több szoba is üres.)Állandóan ruhákat akar küldözgetni nekünk, próbáljuk lebeszélni, de költi fölöslegesen a pénzét, mert állandóan gagyit vesz. Amit kiküld ruhácska az vagy kicsi, vagy egy használat után szakad, lejön a pattentja, szar anyagból van...én tudom, hogy jót akar, de én is neki, nincs pénze. Tudom, hogy jót akar, de a kajájára is alig futja a fizetéséből, jó küldhetnénk neki pénzt, de akkor is ilyen cuccokat venne.


2011. márc. 31. 11:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Ez a "véletlen leönti magát valamivel" szerintem jó lesz!

:D

2011. márc. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
De most tényleg, őszintén: Ráadnátok egy olyan ruhát 1. születésnapján a babátokra, ami nem tetszik (rondának tartanátok)?
2011. márc. 31. 11:07
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszi, ez most jutott eszembe, és 1 éves kislány símán le tudja önteni magát, a gond már csak ott van, hogy nyáron lesz a szülinapja és még kitalálja, hogy rakjuk ki a napra kiöblítés után, gyorsan megszárad.....
2011. márc. 31. 11:08
 4/17 anonim ***** válasza:

Öntse le olyannal magát, ami színesebb és nyomot hagy. Vagy kenje össze magát tortával.

Ha véletlen kicseréli a ruhát, akkor mondd azt, hogy nem jó a méret még mindig (mondjuk nagy rá) és ezért nem adod rá.


Ha esetleg lenge nyári ruhácska, de az idő rosszabb lesz (nyáron minden előfordulhat), akkor fogd arra, hogy megfázhat, nem az időhöz passzol a ruha.

2011. márc. 31. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Szerintem mond el neki azt hogy te milyen stilusban akarod oltoztetni a lanyodat, magyarazd el, hogy ha a ruha minosege nem pamut, akkor az nem egeszseges a gyerek szamara, mert kicsattan tole a bore, stb. En is igy voltam anyosommal, csakhogy o nekem kuldozgette a szar anyagbol keszult ruhadarabokat, az en esetemben pedig divatmultja ruhakat probalt ramtukmalni. Egy ideig turtem (vittem haza, dobtam a kukaba...), remeltem hogy leszokik rola, de nem tette addig ameddig nem mondtam meg neki. Szoval hajra, egy kis batorsag.
2011. márc. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Szerintem egy idős nénit/hölgyet/nagymamát nem lehet lebeszélni ezekről a fölösleges dolgokról. Ő akkor is venni fogja, ha éhen hal közben. Vagy vállald fel a konfliktust és mond meg neki az összes sérelmedet, vagy köszönd meg a ruhákat és add tovább valami karitatív szervezetnek. Az őszinte véleményem azonban az, hogy neked nem ezekkel a ruhákkal van bajod, hanem az anyósoddal. Lehet, hogy nem nagymamaként érzed a közeledését, hanem anyaként, és ez zavar. Nem tudom, csak inkább ezt érzem a levélből, meg azt, hogy ez így kifakadt belőled. Igazából bárki válaszol majd erre, te fogsz dönteni. Szerintem nem jó játszani. Ne taktikázz! Ne öntsd rá véletlenül a málnaszörpöt! Legyen két torta, legalább marad másnapra! Vagy mondd meg, hogy te majd megszervezed!
2011. márc. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet, tényleg olyan nehéz nem megbántani, mert jót akar, de a múltkor is, mikor csomagot küldtek nekünk, rakott bele egy barbi babát (megjegyzem nagyon gagyit, hozzáértem a hajához és pár szál máris a kezemben maradt), amikor rá van írva, hogy 3 éven aluliaknak nem ajánlott.... feltettem a padlásra. A mulkor megkérdezte, hogy játszik e már a babával, én megmondtam neki az igazat...néha el se hiszem, hogy volt neki is gyereke, a nagyik néha akkorákat tudnak mondani, mintha nem is lett volna gyerekük. Mi is ilyenek leszünk?!:D
2011. márc. 31. 11:19
 8/17 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy igazad van 11:18-as. Amikor az első két hét után kijött meglátogatni unokáját, néha úgy éreztem, hogy ki akar oktatni és idegesített, mert úgy éreztem, ahogy mondod, hogy anyáskodni akart a gyerekem fölött, úgy éreztem, szarul csinálom. Pl gond volt a szoptatással és mondta, hogy nem jó a cicim, nem jön belőle eléggé, meg ilyenek, így csináljam-úgy csináljam....jó volt, mikor 3 hét után hazament:D

Kicsit önfejű vagyok...kicsit?! még a páromnak sincs igazán beleszólása a hozzátáplálásba:D De azért már javulok.

2011. márc. 31. 11:24
 9/17 anonim ***** válasza:

De, en is igy jartam csak szerencsere vagott az agyam ott abba a pillnatba ami igencsak ritka. :) Nallunk anyos vette meg a fiamnak a szulinapi goncet mire en:

- Jaj koszonjuk szepen de mar megvan neki a szulinapi ruhaja, 2 hete vettuk meg. De amugy nagyon aranyos tolled.

- Igeeeen? Hat nem is mondtatok, hogy vettetek neki szulinapi ruhat. Milyen a ruha?

- Nem mondtuk mert nem tartottuk annyira fontosnak. Hiszen te sem szoltal, hogy akarsz neki venni?? :O

- Na jo, de szep a ruha? Milyen?

- Meglepetesnek tartogtjuk, majd a szulinapjan meglatod.


Termeszetesen semmi ruha nem volt meg megveve. :)


Igazan most mar nem tudom mi lenne a megoldas, talan tenleg a leonti magat. :) de a jovebe tanacsolom, hogy ha valami olyat vesz ami nem tetszik es a ti tudtotok nelkul akkor legyen a lanyodnak egybol valami hasonlo vagy ketto is belolle. Ja, mi a koci ulessel is igy jartunk. Aztan szoltam, hogy jaj, hat mi mar kaputnk egyet ajandekba aztan par nap mulva megvettuk azt amit mi kineztunk. NAllunk szerencsere a ferjem is megert es velem van. Persze van olyan amikor tenleg vesz egy-egy szep ruhadarabot, jatekokat... Nem mondom, hogy minden gazas, es orulunk is neki, de ha gazas dolgot latunk akkor abbol van mar nekunk hasonlo. :)))

2011. márc. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Vagy öntse le valami színes fogós gyümölccsel, és akkor rá se adhatod többet. :)
2011. márc. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!