Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagy gond, ha 4 hónapos babám...

Nagy gond, ha 4 hónapos babám hason nem nyomja ki magát, csak a fejét emeli? Nagyon ritkán felemeli magát, de csak pár másodpercre. És sokszor a kezét is maga mellett tartja.

Figyelt kérdés
Nagyon nem szeret hason lenni, szinte erőlködik mindig, mikor hasra teszem, ami sokszor sírásba megy át. Hétfőn fogunk visszamenni a neurológiára és aggódok, hogy mit fog mondani a doki.
2011. ápr. 2. 13:09
 1/5 anonim ***** válasza:

3 és fél hónapos a kisfiam, a fejét kézben már szépen tartja, de hason fekve hamar elfárad, de emelgeti, viszont a kezét ő is maga mellett tartja, nekünk azt mondták hogy naponta többször rövid időre, és tegyem neki a kezét maga alá,és majd rájön hogy így könnyebb.

Hát gyakarolunk szépen, és így élvezi is mert tudja forgatni a fejét, lát mindenfelé.

2011. ápr. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Dehogy gond.Többet én nemhallgatok 1könyvben leírt dologra sem.

kislányom 1évesen nagyon le volt maradva a mozgásfejlődésben.Nagyon sokat aggódtam,mert,sem kúszni,mászni,felülni sem tudott,azt hiszem csak hasrafordult,és ennyi.Sehová nem vittem,lassan 2éves és úgy fut,hogy alig bírom utolérni,mászik,gyönyörűen beszél mindent.Később kezdett el csinálni mindent mint a vele 1koruak,de Istennek semmi baja.Ti mért voltatok a neurológián?Rem nem emiatt?

2011. ápr. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Hát remélem igazatok van, mert én nagyon aggódok. Nálunk 6 hetesen kötelező a neurológia vizsgálat, de csak 3 hónaposan kaptunk időpontot, mivel nem volt doki, és akkor már a doki szerint jobban kellett volna emelnie magát, nemcsak a fejét. De azóta eltelt 1 hónap és még mindig nem tartja magát, csak esetleg egy pár másodpercig, de az is nagy erőlködésébe kerül.
2011. ápr. 2. 18:37
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk azt mondta a védőnő, hogy 1 hónapos babának ezt már tudni kell, de én nem nagyon mertem hasra tenni, mert nem tetszett neki meg sok mindent olvastam a bölcsőhalálról(szerintem túl sok mindent).

Most 3 hónapos, nem sokat van hason, de mostmár bátrabb vagyok, nem nagyon emeli magát itthon, de a doktornéninek a tanácsadáson mindig produkál :)

Szerintem nem lesz baja, nem szereti és kész, ebben rám ütött, nem apára :)

2011. ápr. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Lyoni ***** válasza:

Kedves kérdező

Régi kérdés de hátha itt vagy! Mi történt veletek? Ugyanígy vagyunk

2022. márc. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!