Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha három nap után is fintorog...

Ha három nap után is fintorog és köpdösi ki az először kóstolt ételt, akkor azt nem szereti és próbálkozzak mással vagy ez része a hozzátáplálásnak az elején?

Figyelt kérdés
Öszibarack nektárral (üveges) kezdtünk, székletproblémák miatt
2011. ápr. 2. 20:54
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Hagyd egy kicsit, probald a kortet, foleg a vilmoskortet, a gyumis joghurtokat, almat fozve kicsi fahejjal es babakeksszel puhara turmixolva, aztan ujra probalkozz...ez ilyen...
2011. ápr. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
mekkora a pici?mert ettől is függ főként.ez az őszibarack nektár gyerekital?én a hozzátáplálást almával kezdtem...
2011. ápr. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
10%
ja,és én a körtével várnék ,,k,,betűsek később!!!
2011. ápr. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Még új íz neki, szoknia kell. Meg kell tanulnia kanállal enni.

Próbáld meg a reszelt almát, hátha az jobban bejön. Én is azzal kezdtem.

2011. ápr. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én a Kecskeméti bébiitalt (őszibarack) adtam neki székletprobl.-ra. Cumisüvegből itta. Már első alkalommal úgy rácuppant, hogy úgy kellett elvenni tőle a c.üveget!
2011. ápr. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg, nem minden baba harap rá azonnal az új ízekre :) ahhoz, hogy megszokja a számára erőteljes ízeket, idő kell. Ha 3 kanállal eszik, akkor annyit adj! Nem kell sietni. Nekik még furák az ízek, hisz a tápszer mindig egyforma, az anyatej ízét bár picit megváltoztatják az anya által fogyasztott ételek, de mégis enyhe az íze.. Ezen kívül most kanállal kap enni, ezt is tanulni kell...

Off: a körte, bár "K" betűs, de az egyik elsők közt adható gyümölcs... héj nélkül nem puffaszt... ne keverd az anya által óvatosan ehető káposztafélékkel.. (különben azok se tiltottak)...

2011. ápr. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az én lányom sem szerette a barackot, se az almát. Ő pl eleinte csak a székletfogó ételeket ette: répa, banán. Pedig ő is székrekedéses volt. Talán próbáld a sütőtököt az semleges ilyen szempontból, de a körte is adható. Bébiételben van szilva is, de szerintem ha a barack nem volt nyerő, akkor ez sem lenne. próbálkozz mással és majd később visszatérsz a "nemszeretem" ételekhez.

A székletproblémára jó lehet a kamillatea is.

2011. ápr. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! úgy néz ki, a kanalazás volt a gond, mert még csak most kezd ráérezni, hogy is kell kanalazni és hát ugye nekem is tanulnom kell a kanalaztatást :-) ma már egész jó adagot megevett a barackból és alig ment mellé az eddigiekhez képest. kb. 80 millit becsókolt :-D

minden új dolgot nehezen szokik meg egyébként, gondolom, az étkezés változása is ezek közé sorolható.

Sütőtököt is készítek és teszek is el neki a napokban, illetve az alma lesz a következő. az első nap az őszibarack (Hippes nektár) úgy tűnt, megoldja a kakiproblémát, mert 3szor is volt a pelusban, de azóta se volt semmi és ez már a negyedik nap, hogy kapta. remélem, ez a tisztességesebb adag már hatni fog, ráadásul most rögtön utána szopizott is. meglátjuk.

de lehet, az is gond volt eddig, hogy nem volt éhes, mert védőnői tanácsra szopi után kínáltam és tényleg csak nyammogott. most meg, hogy alvás után nem sokkal kapta, szinte várta a következő kanállal és mindjárt ügyesebbek is voltunk mindketten.

szóval köszönöm még egyszer a válaszokat :-) lassan talán ráérzünk a dolgok mikéntjére :-) 5 hónapos egyébként a picurka

2011. ápr. 3. 12:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!