Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vinnétek babátokat sisak...

Vinnétek babátokat sisak nélkül biciklizni (gyerekülésben)?

Figyelt kérdés
Most vettünk 1,5 éves fiamnak bicikliülést, meg egy sisakot természetesen. De sajnos nem hajlandó felvenni. Pedig egy hétig minden nap játékosan próbáltam szoktatni hozzá, én is a fejemre raktam, ő is, játszottunk vele. De rögtön szedi le a fejéről, még csak becsatolni sem tudom. Hogy tudnám megszerettetni vele?
2011. ápr. 4. 14:31
 1/9 anonim ***** válasza:
33%
Az én kisfiam is másfél éves, de nekem eszembe sem jutott sisakot venni. Egyszerűen beültetem az ülésbe és kész, már indulunk is. Nagyon élvezi a biciklizést. Egyébként miért ragaszkodsz ennyire a sisakhoz? Ne félj, nem lesz semmi baj, neked kell a szokásosnál óvatosabbnak lenned
2011. ápr. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
14.39-es vagyok: és csatold be rendesen természetesen!!!
2011. ápr. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az a plusz tizenvhány kg hátul alaposan megváltoztatja az egyensúlyt, aztán meglát vmi érdekeset, hirtelen arra fordul, te meg zottty. Vagy csak vmi barom arra jár.

Én nem viszem sisak nélkül.

Indulás előtt van, hogy 5 percig nézegetjük a sisakot, elmesélem ezerszer, mi van rajta, csavargathatja az állítható részét.

Fiam simán felveszi, ha nem venné, azt hiszem, nem vinném. De már annyira szereti a bicajozást, hogy nem kell tukmálni Talán mutogatnám neki a többieket, akik így suhannak.


Közben tényleg sok gyereket látok sisak nélkül. (még olyat is akit nem kötöttek be,nagyobbak. Biztos nem ugranak ki, de egy esés benne lehet)

2011. ápr. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem vinném sisak nélkül. Az első nem is tudom, hogy lehet ennyire merész és bocsi, hogy ezt írom, de felelőtlen. De csak addig, amíg nem borulnak egyet véletlenül...
2011. ápr. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ne vidd sisak nélkül, ahogy autóban gyerekülés nélkül sem SOHA!!


én aztán nem vagyok egy parázós anyuka, 2 hetes korától viszem hordozókendőben mindenhova, akárhol megszoptatom, bevonatoztuk a fél országot,

de sisak nélkül nem vinném biciklin, akármikor jöhet valami barom, aki felborít


persze, hogy nem szereti a sisakot, a sapkát se szeretik,, meg a kesztyűt se, de te meg az anyja vagy, és szerencsére szuperül rá lehet csatolni

2011. ápr. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát, én lehet a holdon élek, mert nálunk senki sem viszi sisakkal, még egy babán sem láttam, pedig mivel község, sok anyuka jár biciklivel.De szíved joga, próbálkozz, hátha.Ja, és én sem viszem sisakkal, ha ezt a kérdést nem olvasom, eszembe sem jutott volna.Ha majd maga megy biciklivel, természetesen kap majd védőfelszerelést.
2011. ápr. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk pedig mindenki sisakkal viszi. És szerintem ti is csak addig hanyagoljátok a sisakot, amíg egy jó nagyot nem taknyoltok a gyerekkel együtt.
2011. ápr. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
15 hónapos a babám és mi is most kezdtünk biciklizni. Az első néhány alkalommal én is sisak nélkül vittem, mert lehúzta a fejéről, de most már megtűri. Minden alkalommal mondom, hogy biciklizni megyünk és csak az udvaron adom rá a sisakot mielőtt beletenném a gyerekülésbe. Esetleg próbáld ki, hogy csak akkor adod rá ha már az ülésbe tetted.
2011. ápr. 5. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azért ne fessük az ördögöt a falra, én csak írtam hogy ahol mi lakunk senki sem viszi sisakkal(5000 fős község).Biztos biztonságosabb, de nem kell rosszindulatúan "csak addig míg el nem esünk vele" hozzáállással válaszolni.Reméljük senki nem esik el a babájával sem,és nélküle sem, sisakkal sem,és annélkül sem!
2011. ápr. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!