Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy magyarázzam meg a szüleim...

Hogy magyarázzam meg a szüleimnek, hogy ne jöjjenek, amikor meg vannak fázva?

Figyelt kérdés
Mindig azt mondják, hogy én csak kifogásokat keresek, hogy ne keljen hozzájuk mennem a babával. De mit tegyek, ha meg vannak fázva mindig? Néha le is tagadják és úgy jönnek hozzánk. Vagy túlzásba viszem az aggódást, a féltést?
2008. febr. 10. 10:03
 1/5 anonim ***** válasza:
9%

Szerintem tulzásba viszed a féltést.Egy ki takony egy gyereknek sem ártott meg...bár nem írtad mennyire pici is az a baba.

Tudod az immunrendszer úgy fejlődik a legjobban,ha találkozik a bacival a gyerek,és a szervezet legyőzi,így ellenanyag termelődik egy ideig és nem kapja el újra.Illetve ha később elkapja,akkor hamarobb fog kigyógyulni belőle.(Amúgy a viruskereső szoftvereket,az immunrendszer ihlette.)

Hidd el,ők csak látni szeretnék az unokájukat.Nem akarnak neki ártani.Meg a megfárásnak is vannak fokozatai..ha nem piszilgatják agyon,mielőtt felvennék kezetmosnak,és betartanak olyan alapvető illemszabályokat,hogy khögés vagy tösszentés közben a szájuk elé teszik a kezüket,akkor szerintem ne tiltsd őket az unokától,mert abból csak a viszonyotok megromlása várható.Meg lehet venni ilyen szövet maszkot,amikor édesanyám beteg volt ő is így gondozta a hugit,amit a száj elé lehet tenni,és megszűri a kilélegzett levegőt...hm??

2008. febr. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

En viszont nem ertek egyet az elottem iroval,mert szerintem ,ha vki beteg alapbol nem megy kisbaba kozelebe,meg ha az unokarol is van szo.Es szerinrem ha a nagyszulo odamegy az unokahoz,h birna megallni,h ne puszillgasa,ne olelgesse?Szerintem sehogy.Nem hiszem,h ez tiltas lenne,szeritnem igazad van,h amikor nathasak,es pont influenza jarvany van felted a gyerekedet barmekkora is a baba.

Az igaz,h a baba immunrendszere ugy lesz eros,ha nem steril korulmenyek kozott neveled,de azert szeritnem ez mas.Probalj veluk beszelni,h ez nem tiltas,es nem kifogas,egyszeruen nem szeretned ha elkapna toluk a nathat,es amikor meggyigyultak akkor mar mentek is hozzajuk.

En megertelek,h felted a gyerekedet.

10 hetes kismama

2008. febr. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem viszed túlzásba egyáltalán. Neked a babád egyészsége legyen az első! Nyugodtan szólj rájuk határozottaban, hogy értsenek meg, neked ő fontosabb, mint egy látogatás. Azt később is lehet, de ha a baba lebetegszik, te fogod a legjobban bánni, hogy mikor kellett volna nem voltál egyértelmű. Szerintem bátran mondd meg nekik, hogy te hogy látod jónak.
2008. febr. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én nem akarok abban állást foglalni, hogy túlzásba viszed, vagy sem, mert így elég nehéz megítélni.

De arról amit írtál, eszembe juott, hogy nemrég olvastam egy érdekes cikket:

[link]

2008. febr. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez a cikk szerintem mindent elárul!!!
2008. febr. 12. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!