Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megmondaná egy Dévényes...

Megmondaná egy Dévényes gyógytornász, ha úgy látja, hogy nincs szüksége a picimnek kezelésre?

Figyelt kérdés
Eléggé sok gyerek járhat hozzá, mert egy hónap múlvára kaptam időpontot.Nincs semmi különösebb baj a lányommal, csak szeretném megmutatni szakembernek, hogy megnyugodjak, és picit rásegítsek neki a forgásra.De lesz -e olyan korrekt, hogy ha úgy látja, hogy felesleges hozzá járnunk, megmondja?Szerintetek?
2011. ápr. 9. 07:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Igen, az biztos, neki sem jó olyan gyermeket kezelni, aki nem szorul rá, mert tényleg nagyon sok gyermeket kell kezelnie és olyantól venné el a helyet, akinek szüksége van rá.

Így is kevesen vannak a DSGM szakgyógytornászok, nem tudnak felesleges kezeléseket vállalni!

2011. ápr. 9. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én úgy hallottam megmondja. De persze embere válogatja, általánosságban kijelenteni valakiről, nem lehet és nem szabad.

Reménykedj, hogy te egy korrektet fogsz ki és valóban az igazat mondja.

2011. ápr. 9. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen, nagyon bízom benne! Köszi a válaszokat!
2011. ápr. 9. 07:59
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is megmondaná,nekünk megmondta hogy már felesleges.Vagyis először csökkentette,1héten 1xjártunk,utána már csak 2hetente 1x,és többet nem.Neki sem volt különösebb baja,csak utált hason lenni,és elküldtek dévényeshez,hogy ez a gyerek levan maradva...stb,és már az első alkalomkor megszerettette vele a gyógytornász néni:)
2011. ápr. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hetente egyszer?Az durva anyagilag! Egy alkalom 3-4 ezer ft, mi ezt biztosan nem engedhetnénk meg magunknak!De majd meglátjuk, mi lesz.
2011. ápr. 10. 07:53
 6/11 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok,nekünk szerencsére ingyenes,mert a megyei kórházba járunk,és még volt szerencsére egy szabad hely.(Miskolc)
2011. ápr. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
59%

Tudod furcsa, hogy így kijelented, ezt mi nem engedhetjük meg magunknak. A gyereked egészsége nem ér meg ennyit? Heti 3 ezer forintot?

És mennyibe fog kerülni, ha tényleg baj van, és visszamard, mert nemcsak mozgásban maradhat vissza, de ez kihat a beszédjére, tanulási képességeire, az egész jővőjére.

Tudod volt egy barátnőm, aki hasonlóan gondolkodott. És most 4 éves a gyereke, bizonytalan a mozgása, furcsa és érthetetlen a beszéde a gyereknek. Idén járhat oviba és sírva ment haza, mert egyik anyuka azt mondta a gyerekének, hogy ne játssz fiam azzal a hülye gyerekkel. Szerintem apuka, már csak azért, hogy ettől megkímélje a gyerekét, többet fizetne, mint heti 3 ezer. Ha vissza tudná forgatni az idő kerekét, de nem tudja. Sőt, most két gyógytornászhoz járnak, két helyre logopédiára, de most mondták, készüljenek, mert diszlexiás, diszgráfiás lesz a gyerek, lehet, hogy inkább kisegítő iskola. és ő enyhe mértékben sérült. Lehet háromszor elviszik egy Dévényeshez, semmi baja nincs a gyereknek. De elmúlt kettő, mire gyógytornászhoz került.

És azért ha tovább szövöd, hogy a mai világban egy egészséges embernek milyen nehéz boldogulnia, mi lesz vele a jővőben?

Egyébként ha sérült, a fejlesztést halogathatod, de előbb utóbb szükségessé válik. De későbbi életkorban közel sem olyan hatékony.

Ha kell akkor kell. És össze fogod tudni szedni a rávalót, mert olyan nincs, hogy erre nekem nem telik. Ha nincs különösebb baj, akkor amúgy is csak pár alkalom. Ha meg egyáltalán nincs baj, akkor még jobb. De ne a pénz tartson vissza. És gondold végig, a gyereked egészségéről van szó.

2011. ápr. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon elkanyarodtunk a témától!Nem szívesen hallok vagy olvasok sérült gyerekekről.Az enyém egészséges, és köszönöm, nem kérek a rémtörténetekből!Az anyagi helyzetünkről inkább nem írok, mert nem tartozik ide.Nyilván a gyerekem egészsége mindent megér!Nagyon "bírom" az ilyen okoskodásokat!
2011. ápr. 10. 11:58
 9/11 anonim ***** válasza:

Tudod, akkor neked van bajod, teljesen egészséges gyereket minek vinnél gyógytornászhoz? Pláne ha meg sem engedheted magadnak anyagilag? Olvastad, hogy sokan hordják és nem akarsz kimaradni? Komolyan nem értem, egészséges gyereket minek elvinni egy speciális fejlesztőhőz? És eléggé elfoglalt is, minek veszed el a helyet és időpontot beteg gyerek elől?

Egyébként nem okoskodás, hanem jó tanács. Ne ezen spórolj, már ha mégsem egészséges a gyereked.

2011. ápr. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Egészséges, ezt tudom.Igen, a forgás egyik irányával késett picit, és ezért talán aggódom.Mivel látom rajta, hogy próbálkozik, miért ne segítenék rajta?Még a gyógytornász is azt mondta a telefonba, hogy az elmondottak alapján nincs gond.De minek is magyarázkodom?Nagyon sajnálom azt a gyerkőcöt, akiről írtál, de ugye te sem gondolod azt, hogy azért van ez, mert nem vitték tornára?Ennél azért komolyabb okai vannak az ilyesminek!És amikor én voltam baba, meg mondjuk anyukám, még sehol nem volt Dévény torna, ilyen meg olyan fejlesztés, mégsem vagyunk diszlexiások stb, és felnőttünk, egyetemet végeztünk stb.Ha valaki az, nem azért, mert nem vitték el tornára!Egyébként nagy tisztelője vagyok a Dévény tornának,tudom, hogy segíteni fog, ezért megyünk.
2011. ápr. 10. 12:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!