Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor KELL már tartania a...

Mikor KELL már tartania a fejét? Nem kicsi ő még az ilyen gyakorlatokhoz?

Figyelt kérdés
Kisfiam szerdán lesz 2 hónapos.Ha hasra fordítom,már pár percig megtartja magát a könyökén és tartja a fejét, de sokáig még nem bírja.Szerintem ez normális.A babatornán viszont, ahol a többi baba 3-4 hónapos,neki még nem mennek úgy a gyakorlatok, pláne mikor fel kell húzni ülésbe, szegénykémnek még lóg a fejecskéje,olyan rossz nézni.Nem kicsi még az ilyen gyakorlatokhoz?Szerintem ilyen kis korban nagyon sok az 1-2 hónap különbség,ahhoz hogy minden baba ugyanazt a feladatot csinálja,nem?
2011. ápr. 9. 12:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Jól gondolod, persze h rengeteg az az 1-2 hónap a babáknál! 3-4 hós babák erősebbek , azért bírják tartani a fejüket stb. Két hónapos babád egyáltalán nincs lemaradva!!

Én úgy vettem észre 5 hós babámnál születése óta, h napról-napra fejlődik, ügyesebb. Van amit tegnap még nem tudott,de ma már ügyesebben megy neki. Ezzel minden baba így van.

Ne huzogasd ülő helyzetbe meg sehogyan sem, mert az nem tesz neki jót! Kicsi még hozzá.


Kis idő múlva majd tartja a fejecskéit,jobban,mint akikkel jársz tornára:)

2011. ápr. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekem is 2 honapos a fiam es o is megtartja a fejet, de mar jo nehany hete, azt hittem ez normalis. Olyan 8 hetesen voltunk orvosnal, aki erre azt mondta, hogy ilyen korban ez teljesen normalis.

De nincs lemaradva, hiszen tenyleg igaz, minden nappal, hettel egyre tobbet tud. Es o nagyobb babakkal van, ok mar sokkal ugyesebbek, a tied is az lesz idovel.

2011. ápr. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Teljesen egyet értek az előttem szólóval. Ülésbe húzogatni nem tesz jót a gerincének, pláne a nyakának mert ugye a feje hátrahúzza. Elég fejlesztés neki még ha napi pár percre hasra teszed és magától emelgeti és forgatja a fejét
2011. ápr. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogyan érted, de ha úgy ahogy írtad, ülésbe húzod és hátra lóg a fejecskéje, nem emeli fel, akkor baj van. Újszülöttként emeli már. Tudom, mert a fiamnál pont ezért állapították meg a nyaki hipotóniát, mert ülésbe húzva hátra lógott a feje és nem emelte. És akkor volt 1 napos.

Úgyhogy én azért végiggondolnám, különösen mostanában olyan sok volt itt a kérdés, ahol bizony sokkal korábban el kellett volna kezdeni a speciális tornát, de valahogy mindenki elsiklott felette. Ha valóban lóg a feje és rossz nézni, akkor irány a neurológia, Dévényes gyógytornász és ők egész pontosan meg fogják mondani túl kicsi, kell e csinálnia, mit kell csinálnia.

Különösen ha már így felmerült ez bennedd, mert ez sosem lehet véletlen, én mindenképp szakemberhez fordulnék. (nem védőnő, nem gyerekorvos, nem szomszéd néni, nem anonim oldalak, hanem, mint írtam Dévényes, neurológus, konduktor...)Mert ha nincs gond, akkor nem történik semmi, de ha mégis vissza van maradva, nekem 3 hét alatt túl volt a hipotónia okozta dolgokon és fejlődőtt ütem szerint, és ekkor volt 6 hetes. Nem mindegy.

2011. ápr. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!Szerintem se kéne még ülésbe huzogatni a gerince miatt, de hát gondoltam a védőnő csak tudja, mit csináltat velünk...

Utolsó! A Dévényesek már nekem is eszembe jutottak, de most már biztos hogy felveszem velük a kapcsolatot.Ha nincs gond, megnyugszom, ha viszont van, legalább megtudjuk és nekiállunk kezelni.Köszönöm a tippet!

2011. ápr. 9. 14:58
 6/11 anonim ***** válasza:
Igen. a mi dokink is ülésbe húzta a fiam már az első látogatáskor és szépen tartotta a fejét. A tesómnak kifejezetten ajánlották, hogy naponta többször húzza ülésbe a gyereket, ez erősíti a nyakát és semmi baja nem lesz a gerincének ha csak pár másodpercig marad ülésben. Szerintem is hívd fel a Dévényeseket.
2011. ápr. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Olvasmányaim szerint egy babának 4 hónapos korára kell tudnia egy vonalban tartania a fejét a testével ülésbe húzáskor. Egy 2 hónapos baba még pici ehhez!!


Minek jártok ti babatornára? Igen, jól érzed, hogy 1-2 hónap korkülönbség még rengeteget számít ilyen pici korban. A Dévényt jó ötletnek tartom, mi is jártunk hipotónia miatt, sokat segített. Egy állapotfelmérés nem kerül sokba, és simán megeshet, hogy azzal jöttök haza: minden rendben, anyuka, nem kell aggódnia.

2011. ápr. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!Tornára azért járunk, mert a védőnő mondta.De továbbra sem értem, miért kell nekünk olyan gyakorlatokat csinálni, mint a 4 hónaposnak.Ahogy utánanéztem,én is azt találtam, hogy az ő gerincének még nem való, hogy ülésbe huzigáljuk.Sőt,anyukám mondta, hogy én 3,5 hónaposan tartottam biztosan a fejemet, úgyhogy még van ideje :)

A Dévényeseket holnap hívom, kérek időpontot.

2011. ápr. 10. 12:07
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, én ismételni tudom magamat. A kisfiam oxigénhiányos állapotban, enyhe hipotóniával jött világra.

És ülésbe kellett húzni, 6 hétig húztam, itthon és a hat hetes kontrollon (mondták, hogy akkor dől el, kell e neurológiára, fejlesztésre mennünk) teljesen rendbe jött.

Úgyhogy nem igaz, hogy nem szabad ülésbe húzni és az sem, hogy nem tartja a fejét. Mert egy naposan is ha ülésbe húzod fel kell emelnie a fejét és tartani pár másodpercig. Ha nem emeli fel és nem tartja, különösen két hónaposan, akkor szerintem bajok vannak a nyakizmával.

Úgyhogy húznak ülésbe már újszülötteket is és Katona módszerrel gyógyítják a hipotóniát és erősítik vele a nyakizmokat.

Jó persze egy Dévényes és Dévény Anna főbe lőne ezért a gondolatért, de attól ez még tény. és nekünk például bejött. Mert semmi baja a gyerekemnek. kicsit sem volt megkésve a mozgásfejlődése, annak ellenére, hogy Dévény Anna szerint Katona módszerrel még az enyhe hipotónia sem korrigálható.

2011. ápr. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Valami fejlesztésre biztos fogunk járni vele, de minimum nézze meg egy szakember.Az az érdekes, hogyha hasra teszem, akár földre, akár a mellkasomra, szépen kinyomja magát és végig tartja a fejét, nézeget.Viszont ha ülésbe húzom, nem emeli a fejét.Pedig ugyanazokat az izmokat használja ott is, nem?
2011. ápr. 10. 19:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!