Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Voltatok már úgy, hogy az...

Voltatok már úgy, hogy az addig (viszonylag) jól evő gyermeke egyszercsak nem volt hajlandó semminemű kanalasat elfogadni?

Figyelt kérdés
15 hós a Lányom, és kb egy hete miniadagokat eszik csak meg (90-120 gr), de volt olyan is, hogy semmit nem volt hajlandó elfogadni vacsorára. Kanálra mostanság egyáltalán nem nyitja a száját. Meddig tarthat egy ilyen időszak? Én már lassan kezdek ettől teljesen kiakadni. Korábban napi három főétkezés alkalmával elfogadta a 220-260-as adagokat.
2011. ápr. 10. 20:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem is ezt csinálja a 15 hónapos lányom, de mér vagy 2 hónapja. Annyit eszik amit a kis kezével a szájába tesz, próbálkozik a kanállal, de még több megy mellé. Főzelék kilőve mert azt nem tudom belé tuszkolni. Ezért gyakorlatilag egész nap eszik, mini adagokat. Majd elmúlik és rendesen megtanul enni. Az első lányom is pontosan ezt csinálta, másfél éves korára teljesen egyedül evett kanállal.
2011. ápr. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lányom ezt akkor szokta csinálni, ha éppen valamelyik foga nagyon jön. Most nálunk éppen egy hetet tart az éhéssztrájk. Doki nénit felhívtam már, és azt mondta, hogy hagyjam, mert rosszabb ha erőltetem. Adjam a kedvenceket és annyit amit kér. Nálunk ez csak pár napig szokott tartani, most valahogy hosszabbra nyúlik. 3 szemfoga is jön egyszerre hozzáteszem.
2011. ápr. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az én lányomnak pont 15 hósan kezdődött a fényevése, és kb 2 éves koráig tartott.

Én megszoktam, hogy nem eszik, néha elvolt napi 2 szem keksszel (+reggel-este tápszer v kakaó). Néha 1-1 joghurt v puding, de főtt ételt alig evett, ha 5 kanállal megevett, akkor sokat mondok. Gyümölcsöt szinte semmit. Gyümölcsleveket itta, ezért vettem egy gyümölcscentrifugát. Szendvicset egyáltalán nem, csak a párizsit, sajtot ette le a kenyérről.

Átlagosan ennyit evett egy nap:

-reggel 2,5 deci tápi v kakaó

-délben 4-5 kanál főtt étel (tészta, husi, főzelék, bármi, amit főztem)

-du. egy puding v joghurt

-este 2,5 deci tápi v kakaó.

Ezek a jobb napjai voltak, rosszabb napjain pont 0 azaz nulla falat főtt étel.

Én nem erőltettem az evést, hanem helyette adtam neki a gyümileveket (vagy amit én csavartam vagy hohes c-t), adtam neki cebion multivitamint, amikor elfogyott, akkor béres cseppet.

Most 2 év 4 hós, és most meg olyan zaba van rajta, hogy el se hiszem, rendesen többet eszik mint én. Akkora szelet kenyereket vág be és akkora adag főzeléket eszik meg, hogy nem is értem, hogy fér bele.

Amúgy amikor nem evős korszakában volt, akkor sem látszott rajta igazán, nem volt sovány, soha nem fogyott (tuti fényevő volt :) )

Nem erőltettem, csak mindig kérdeztem, hogy nem kér-e enni, mindig látványosan ebédeltem előtte (hmmm de finom ez a husi, ez a tészta, stb).

Szerintem ne aggódj, próbálj valami étvágygerjesztő vitamint adni neki, igyon sokat, és hidd el, nem a szemed előtt fog éhen halni :) Ha éhes lesz, úgyis szól.

2011. ápr. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

hasonlókat tudok írni, mint az előttem szólók. a lányom most 15 hós, 1 hete jött ki két kisörlő, 4-5 napig szinte semmit nem evett, nem itta meg a tejitalt este, sőt volt, hogy reggel sem ivott kakaót. egyéb kajákat, csak pár falat erejéig nyammogta. aztán ez elmúlt, most eszik rendesen. de persze van még fog hátra.

én azt gondolom, hogy nem szabad egész nap etetni, inkább várni kell pár órát, hogy azért valamennyire éhes legyen, hátha akkor eszik valamennyit. az biztos, hogy kevesebbet fog, mint szokott, de ez a fogzás miatt van, egyszerűen étványtalan.

a másik dolog az önállósodás. elképzelhető, hogy már egyedül szeretne enni. próbáld meg, hogy hagyod egyedül is kanalazni, vagy ha olyan az étel, akkor hagyd, hogy egyedül egyen.

2011. ápr. 11. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Pont pár nappal az egy éves státusz előtt kezdett el így csinálni a fiam, és azt mondta az orvosa, hogy azért van, mert piros a torka. Én is láttam, hogy nyitja a száját az ételért, de aztán kiköpi. Segített a C vitamin, másnap már rendesen evett. De szerintem, ha egy hétig is tartott volna, akkor már ő sem nyitja ki a száját a kanálra, mert megtanulja, hogy felesleges.
2011. ápr. 11. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!