Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » El tud aludni egyedül a...

El tud aludni egyedül a babátok? Akiknek egyedül is elalszik, annak a babája elalvás előtt szokott nyöszörögni az ágyban? Érdemes ilyenkor felvenni, vagy hagyni kell?

Figyelt kérdés

Látom a 1.5 hónapos babámon, hogy álmos, leteszem, nyöszörög. Fel szoktam venni. Jót teszek ezzel vagy nem?


Ringatom, és ha végleg elalszik, leteszem.

Érdemes kicsit nyöszörögni hagyni, hogy megtanuljon egyedül elaludni?

Ilyenkor nem sérül a lelkivilága?


2011. ápr. 11. 11:40
1 2
 1/16 anonim válasza:
Nekem 5 hónapos, és általában nyöszörögve alszik el. Ha ritkán a nyöszörgés átcsap sírásba, akkor felveszem és elringatom.
2011. ápr. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Én sosem vettem fel, elaludt magától, és sosem voltak alvás gondjaink. Nem mondom, hogy ez az egyetlen jó módszer, de nekünk működött, 4 gyereken teszteltem. :)


Mindig úgy zajlott/zajlik az altatás, hogy be az ágyba, kicsit motyog magában, aztán elaltatja magát. Nálunk mindenkinek így a legjobb.

2011. ápr. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Az én 2 hónaposom mióta megvan, azóta nyöszörögve alszik el a pocija miatt.Ezt a nyöszörgést amúgy meg lehet különböztetni a "Vegyél fel" sírástól, így aztán nyugodt lelkiismerettel hagyom ilyenkor magára, pláne, amikor tudom, hogy teleette magát és jót tenne neki egy kiadós alvás.

Én is csak akkor veszem fel, ha végleg elszakad nála a kis cérnája, de annak mindig oka van, ha nagyon sír.Éhes, tisztába kell tenni stb.

2011. ápr. 11. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Én is úgy csináltam mindig, hogy leraktam, és hagytam, hogy elaludjon. Nyöszörög, még most is, pedig már másfél éves. Sőt, szokott még félálomban beszélgetni is. :) Ha sír, akkor persze bemegyek, megsimogatom, vagy felveszem, attól függ, éppen mi kell neki.

De csak azért, mert nyöszörgött, nem vettem fel sosem.

2011. ápr. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
meddig nyöszörög!nyöszörgött nektek általában?
2011. ápr. 11. 11:59
 6/16 anonim ***** válasza:

Néha elalszik egyedül, néha nem. Előfordul, hogy túl korán teszem le, akkor azért sír, mert nem álmos még. Akkor kiveszem, szórakoztatom még.

De olyan is van, hogy későn teszem le, amikor már átesett a holtponton. Na olyankor tutira nem alszik el, ordít megállás nélkül. Akkor el kell ringatni.

De ha csak nyüszög kicsit, akkor bemegyek, megsimizem, megnyugtatom, aztán otthagyom. Általában ilyenkor 1-2 alkalommal bemegyek, aztán elalszik. 6 hetes amúgy.

Egyszer fordult elő, hogy sírni hagytuk, de akkor már 8 órája ébren volt... nem segített semmi. Se a ringatás, se babakocsi, se semmi. Akkor hagytuk, hadd sírjon az ágyban. Fél óra után nyugodott meg, és aludt el. Majd megszakadt a szívem, de nem tudtunk vele már mit csinálni sajnos. :(

2011. ápr. 11. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, utolsó de ilyen pici babákat sírni hagyni még nem szabad, akkor se, ha 8 órája nem aludt.A sírásnak mindig oka van, pl: pocifájás, vagy fázik, esetleg melege van.Az enyém ezek miatt szokott még elalvás előtt is, de mivel én nem kapkodom fel, ezért én általában mindig tudom, mi a baja, és azt "orvosolom".Kérdező, azt tanácsolom, ha nagyon sír a babád mindig maradj ott vele és masszírozd kicsit a hasiját, mert túlnyomórészt ezért szoktak ordítnai.
2011. ápr. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

na aggódj, ki fogod ismerni a babád, minden hangból tudni fogod, mikor kell fölvenni és mikor nem.


mi kezdetektől letettük az ágyba, és egyedül aludt el. ha csak nöszörgött, akkor nem vettük ki (ilyenkor 0-5 perc alatt be is aludt), ha sírt, akkor fölvettem, megnyugtattam, majd letettem és aztán aludt el.

most 9 hós, nagyon szeret aludni, gyakorlatilag leteszem -közben, amíg leér az ágyába, reklamál-, aztán leteszi a kis fejét, és már alszik is.

de biztos, hogy minden gyerek másképp működik, nekünk nagy szerencsénk van a kis Mormotánkkal.

2011. ápr. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Kedves 12:21-es válaszoló! Tudom, hogy nem szabad sírni hagyni. De akkor nem fájt a hasa, nem kellett kakilnia, nem volt éhes, nem volt szomjas, tiszta volt a pelusa, nem volt melege, nem fázott, és mégis ordított. Nyűgös volt... egyrészt frontérzékeny, másrészt a nem alvás. A védőnő is mondta, hogy ilyenkor nem tudsz mit csinálni, hagyod.
2011. ápr. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
28%

Az én babám 4 hónapos.Mi az elején egy picit elrontottuk,mivel kézben aludt el.De hát ezt én nem nagyon bírtam egyedül ( párom dolgozik ) így én őszintén megvallva hagytam sírni.Egy hét kellett hozzá,és megszokta,hogy kajci után alvás.Szegénykém a mai napig van úgy,hogy fel kel a délutáni alvásból,és nyöszörög,magyaráz.Olyankor még hagyom egy picit,mert általában visszaalszik.De ha már kb. 5-10-15 perce hallom a hangját bemegyek hozzá.

Ja,és szerintem nem sérül a lelkivilága,ha egyébként amikor fenn van rendesen foglalkozol vele.Én olyankor sok puszit adok neki,de ha alvásidő van,akkor aludnia kell nincs mese....na,jó kis komprumisszum van. :)

2011. ápr. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!