Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálás? Főzelék, gyümölcs?

Hozzátáplálás? Főzelék, gyümölcs?

Figyelt kérdés
Ha almát krumplival eszik a baba az már főzelék?és akkor ne is délelőtt adjam? A sütőtököt mikor adjátok a babának, de-t ebéd vagy uzsi?
2011. ápr. 13. 14:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia,

Ha krumplit teszel a gyümölcshöz az már főzelék mert azzal sűrűsíted.

Én először vacsit majd ebédet adtam a lányomnak (a fiamnak is így csináltam).

5 hónapos kora után este kapott tejpépet gyümölccsel, majd ebédre jöttek a zöldségek, gyümölcsök, eleinte csak krumplival vagy sinlaccal, majd husival.

Most 7 hónapos, így eszik:

fél 7 szopi, 10 szopi, 11:30 ebéd (főzelék husival), 15:00 szopi, 18:00 ami az ebéd volt, vagy sinlac pép gyümölccsel, 19:30 szopi, hajnalban szopi

Most annyi fog változni, hogy a délutáni három körüli szopi mellé kap gyümölcsöt, majd elhagyjuk ezt a szopit.

2011. ápr. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Na a lényeg, hogy ennyire ne görcsölj rá. :)

Én először minden új dolgot délelőtt, tízórai adtam neki, hogy délutánra kiderüljön, ha valamire allergiás.

Most már sok mindent eszik és kialakult az a rend, hogy délelőtt valamilyen gyümölcsös dolgot eszik (akár almát krumplival), ebédre pedig valamilyen zöldséget (később hússal keverheted). Szóval nekem a gyümölcsös dolgok mindig tízóraira vannak.

A sütőtököt ebédre szoktam adni neki (de mikor először megkóstolta, akkor tízórai kapta).


Most így néz ki az etetés (6 hós baba):

Reggelire: anyatej és tápszer (kevés a tejem)

Tízórai: valamilyen gyümölcs vagy több gyümi keverve

Ebéd: valamilyen zöldség vagy több zöldség keverve (+hús)

Uzsonna: tejpép

Vacsora: anyatej és tápszer

2011. ápr. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: számtalan lehetőség van...van akinek így jó van akinek úgy. Hallgass magadra és a babádra!
2011. ápr. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A sütőtököt én úgy kezelem, hogy magában adva gyümölcs, husival főzelék.
2011. ápr. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, én is úgy adtam a sütőtököt ahogy az egyik válaszoló írta, én is arra gondoltam hogy az új dolgokat délelőtt kapja, ha bántja valami akkor délután kiderül.... Nem görcsölök csak volt aki szerint az alma krumpli főzelék amivel nincs is baj, de le is tolt hogy azt nem délelőtt kell adni hanem uzsira... Csak ezért gondoltam hogy megkérdezem itt.

Nekem két hete nem fogadja el a cicit, ezért mi így eszünk.

07 kor 210 ml táp,

10 körül 60-70 ml alma-krumpli, sütőtök krumpli,csak alma eddig ezeket próbáltuk , plusz ehhez 160 ml tápszer

14:30 körül eszik legközelebb 160 ml tápszert

17:30 körül tápszer 160ml

20 kor fürdés, és utána 160 ml tápszer

2011. ápr. 13. 16:53
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem eddig jól haladtok, aztán majd ebédre is mehetnek a zöldségek később, uzsira meg esetleg majd tejpép vagy Sinlac.
2011. ápr. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!