Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináltok, ha 2 évesetek...

Mit csináltok, ha 2 évesetek dacol és hisztizik? Milyen módszerrel szoktatjátok le róla és hogy kezelitek?

Figyelt kérdés
Engem már sokszor megőrjit 2 éves lányom.Rettentő akaratos és hisztis,képes pl. azért hisztit levágni,ha ő akarja betenni az ajtót,de én előbb berakom,vagy azért pl. ma hisztizett,hogy ebben a szeles időben a kötős sapiját adtam rá és nem a kis nyári jellegűt.Már vágta magát földhöz a boltban,alig tudtam felszedni.Szóval hisztikorszak a javából.Itthon amikor hisztis és bármelyik helységben v.miért lefekszik,olyankor ha azt mondom neki,hogy "szia,én elmentem" beteszem az ajtót,rá pár pillanatra jön ki utánam és befejezi az orditást.Sokszor már elegem van,elkeserit az egész.A fiamnak is volt hisztikorszaka,de nem ilyen durván.
2011. ápr. 13. 16:56
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem,hogy van aki javasolta nekem a hidegvizes módszert,le kell fröcskölni hideg vizzel,ha hisztis,vagy ami durvább,leönteni,ill. a hideg zuhany.Én azért ilyet nem tennék...Vélemények?
2011. ápr. 13. 16:58
 2/5 anonim ***** válasza:
Én hozzáérintgetem a tenyeremet (nagyon finoman) a fiam szájához, hogy indiánhuhogás-szerű hangokat adjon ki hiszti közben, azt mindig elneveti előbb-utóbb.
2011. ápr. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tudom ajánlani "a suttogo titkai" második részét, talán le tudod tölteni ingyen is. Ad egy kis segitséget a hiszti kezeléséhez. Pont most olvastam át, csak sajnos kicsit hosszu lenne leirneom. Sok sikert!:)
2011. ápr. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekünk még alig pár alkalommal volt hisztis a fiam, de én olyankor nagyon nyugodtan letérdelek mellé, fülébe súgom, hogy nem szép, ahogy viselkedik, szeretném, ha abbahagyná, egy kicsit távolabb megállok, úgy, hogy én lássam őt, de ő ne vegye észre, hogy figyelem. Egy-két percig még sír, aztán mikor csitul, akkor leguggolok, kinyújtom a karom, mint, amikor ölelkezni szoktunk. Ilyenkor már siet hozzám, szipog, és utána már minden rendben. Mikor megölelem, akkor újra elmondom nagyon halkan, nyugodtan, hogy nem szépen viselkedett, és hogy miért nem kaphatja meg azt a valamit, amit akar.

A lényeg, hogy a hiszti látszólag semmilyen reakciót ne váltson ki belőled.

2011. ápr. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szobájába szoktam bevinni, leültetem a szőnyagre, és azt mondom neki, hogy addig itt marad még lenyugszik. 5 percmúlva beszoktam menni hozzá,és megölelem.Ha utcán csinálja, akkor beültetem a kocsiba és irány haza.
2011. ápr. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!