Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két kérdés: Hogy is van az...

Két kérdés: Hogy is van az ültetés? Mikor is ülhet a baba? Mi számít egyedül ülésnek? Negatív UH, mégis merev csípő?

Figyelt kérdés

Első kérdés kibontása:

A fiam ha segítettem neki(fogtam a kezét) felhúzta magát ülésbe, és üldögélt nem nyeklett, nyakolott, akkor azt már szabad volt?

Most azt hallottam, hogy azt sem volt neki szabad, mert kapaszkodott és úgy ült fel, nem magától. Pedig nem felhúztam. Csak akkor ülhet a baba, ha mászásból vagy forgásból popsira érkezik, és nem vágódik el azonnal?

21hónapos, nem ferde a gerince, rég túl vagyunk ezen a témán vele, csak a kicsi miatt kérdezem ő csak 3hónapos lesz jöv.héten, és mielőtt...

Második kibontása:

A kicsilányom csípőjét feszesnek, kötöttnek érezte a doki, elküldött UHra meg terpeszpelus és torna.

Az Uh szerint minden rendben a kislánnyal, a vizsgáló doki szerint semmi sem kell a gyereknek. Tegnap az ortopédián megint azt mondták, hogy kötött a gyerek, de még rosszabb mint 2hete volt, továbbra is terpeszpelus még intenzívebb torna, egy hónap múlva kontroll. Most akkor mi van?


2011. ápr. 15. 14:54
 1/9 anonim ***** válasza:
a második problémád nálunk nem fordult elő, arra nem tudok mit írni. Az ültetésnél pedig igen, magától kell felülnie, mindegy, hogy mászásból ül-e le vagy forgásból, a lényeg, hogy onnantól nem számít ültetésnek, ha már ő maga képes a mozdulatra. Tehát ha még nem tud felülni, de megülni már tud, az még kevés.
2011. ápr. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az elsőre válaszolnék: Igen, ha te segítesz neki a felülésben, az még nem számít ülésnek. Csak az számít ülésnek amit teljesen magától csinál, ahogy írtad forgásból, mászásból kiül, vagy ha felkapaszkodik a kiságyból azt is magától csinálja.

Szerintem ettől függetlenül ha még nem ül fel magától, és rövid ideig ülteted attól még nem lesz semmi baja. Én is ültettem a lányomat 7 hónaposan, mert már teljesen stabilan ült, nem dülöngélt, de csak nagyon rövid ideig. Ő is 21 hónapos és semmi baja a gerincének.

2011. ápr. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az ülés témával kapcsolatban egyetértek az előttem írókkal.

A csípőjét én a helyedben megmutatnám vagy egy fejlesztőházba,vagy elvinném egy maszek dokihoz.Pesten laksz,mert akkor tudok javasolni 1-2 helyet!

2011. ápr. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

7hónaposan arra mentem be, hogy az ágyában ül, de a szőnyeg közepén segítenem kellett neki, akkor tudott egyedül ülni vagy egyedül üldögélt ültetésből?

Mert volt, hogy ülve játszott az ágyában, szülői és emberi segítség nélkül, de nyílt terepen nem tudott még felülni, és sokak szerint ültettem és ártottam. Ezért nem értem, hogy akkor most vele mi volt, és mikor segítsek majd a lányomnak is, kell e segíteni neki, ha pl ő is ül az ágyban reggelre, de a szőnyeg közepén nem tud ülni és ilyenek...


Ortopédiára másik dokihoz viszem, ezen gondolkodok, de hová lehet vinni, kvázi soron kívül a kicsit.

2011. ápr. 15. 15:10
 5/9 A kérdező kommentje:

Jöhet a helyek címe

Tényleg nem értem, mert ha jól értem, akkor az Uhs hölgy is "ortopéd" doki, és szerinte nincs semmi baja a lányomnak,

mikor végzett a vizsgálattal, akkor mondta, hogy felesleges visszaadni a terpeszpelust a kicsire. A másnap a másik doki "tornáztatás" közben meg közölte, hogy kötöttebb mint volt(nemhogy javult, de romlott???)

2011. ápr. 15. 15:12
 6/9 anonim ***** válasza:

Akkor én válaszolnék a második problémára is:

Ez elég nagy probléma és viszonylag gyakori ilyen korban. Ha az uh nem is mutatott semmit, ennek a dolognak van látszata amit egy orvos vesz észre nem az uh (ugyanis több fajtája lehet).

Szerintem nem éri meg kockáztatni mert ahogy telik az idő úgy romlik az állapota. Egy éves kor felett már csak műtéttel lehet helyrehozni.

Ha bárhol felmerül ennek a lehetősége kezdjétek el használni a terpeszpelust. Ártani nem fog, nem is zavar be a gyerek életébe, de annál több hasznot hoz.

2011. ápr. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Forog a kislány, kúszni próbál, a lába a szájában, szabályosan rugdosódik.

Nem akarok ezzel kockáztatni, játszani, tornáztatom, és terpeszpelusban is van.

Csak fura. Hogy aminek egy enyhe problémát korrigálni kellett volna az rontott rajta 2hét alatt.

Mert 2hete a doki úgy küldött UHra, hogy nem biztos, kicsit talán merev, most meg nagyon merev.

2011. ápr. 15. 15:24
 8/9 anonim válasza:

Haggyd, hogy maga üljön fel, a Te feladatod a nem túlzsúfolt , érdekes és szabad mozgástér megteramtése.

A kislányom is hordott terpesz pelust és tornásztattam, nekünk 3,5 hónaposan nem volt rá szükség. Szerintem is tornásztasd és használjátok a terpesz pelust, ártani nem árt viszont később sokkal nehezebb lenne korigálni.

2011. ápr. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Magatol hagy csinalja.. tenyleg nem hulyeseg. en 20 eves vgok van egy kislanyom parom anyukaja mindig ultette hiaba mondtam meg kicdi ahhoz, de hulyenek vtam nezve mert hogy fiatal vgok es o felnevelt mar 2 gyereket.. aztan jott a vedono es kozolte hg nagyon gorbe a hata ha ul!!! ugyhf figyelj oda ha o mar magatol ul akkor haggyad neki... nem szabad siettetni :)
2014. febr. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!