Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan nyugtathatnám meg?...

Hogyan nyugtathatnám meg? Mégis csak az anyja vagyok.

Figyelt kérdés
Kisfiam 11 hónapos, benne vagyunk a fogacskák növesztésének kellős közepén, egyelőre 6 bújt ki. Nagyon megszenvedi, éjszaka 20 percenként felsír, de rögtön visszaalszik, de kb 2 óránként ordít, de nagyon. Ecsetelőket kipróbáltuk, de nem váltak be. :( Cumit csak nagy ritkán fogadja el, nem bírom megvigasztalni, úgy sír, mintha bántaná valaki, felkelünk és sétálgatok vele, dajkálgatom, visszaalszik, de van, amikor egy órán keresztül fent van és nézelődik, vagy beszélget. Ez most már lassan 1 hete ilyen drasztikus, konkrétan nem alszunk semmit, ő sem, én sem. Most még ráadásul náthás is lett és nehezebben kap levegőt, ez is befolyásolja az éjszakákat. Bocsi, ha úgy tűnik, hogy sajnáltatom magam, de ez egyikünknek sem jó. Van valami javaslatotok? Köszönöm szépen.
2011. ápr. 20. 08:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha tudod, hogy fájdalma van, adj neki nurofen szirupot, ettől megnyugszik. Próbáld ki esetleg a dentinox fogzáskönnyítő gélt is, ez lezsibbasztja az ínyét.
2011. ápr. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Dentinox nem használt, most is van itthon. Nurofent már sok mindenre kapott, de az sem az igazi, vagy én nem tudom, de szeretném megúszni gyógyszer nélkül. A Panadolra allergiás, és sajnos hajlamos további allergiára is, nekem is sok gyógyszerallergiám van, sajnos ezt örökölte. Ezért sem szeretném gyógyszerezni, ha nem muszáj, de azért köszönöm a segítséged!
2011. ápr. 20. 08:47
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Homeós bogyók esetleg:belladonna,chamomilla(többször lehet adni a nap folyamán váltakozva-nekünk bevált).

Illetve szintén homeopátiás a Viburcol kúp.Ez is nagyon hatásos.

2011. ápr. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Csatlakozom a második válaszolóhoz, a Viburcolt próbáld ki (lefekvés előtt add be neki), nem lehet hozzászokni, kaphatja több napon keresztül is. Az orrát pedig szívd, csöppents neki, legalább az ne gyötörje.
2011. ápr. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nálunk se használ semmi, mi is épp növesztünk, de eddig még csak 1 bújt ki 2 hónapja... hát én annyit tudok csinálni, h magamhoz ölelem szorosan, és a kanapén ringatom, ő meg ordít közben, mert se a dentinox, se a nurofen... semmi nem hat :( még én is belekönnyezek, úgy sír szegénykém :((((
2011. ápr. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szeretnéd gyógyszer nélkül megúszni, de vajon a gyermeked nem szeretné fájdalom nélkül megúszni? Furi ugye?

Ha valamije fáj, akkor csillapítani kell a fájdalmát, anyuka a "saját kárára" állítson fel elveket, ha fáj a fogad bírd ki te fájdalom csillapító nélkül, ne a gyereket gyötörd. Nem lesz a nurofentől az égvilágon semmi baja!

2011. ápr. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Viburcol, meg a golyócskák sem voltak hatásosak, csak a Dentinox-ot írtam, mert azt javasolta eddig mindenki.

Utolsó előtti, egy cipőben járunk, én is vele sírok...kitartást Nektek...csak 20 fogat kell kivárni...:)

2011. ápr. 20. 13:02
 8/8 anonim ***** válasza:
szia, nekünk annyi "szerencsénk " volt, hogy ennyi idősen ő még bőven cicizett, tehát ha felébredt, akkor cici. panadolt csak akkor adtam neki, ha nagyon-nagyon szenvedett, merthát nem jó azzal tömni napokig. amúgy meg: túléltük valahogy. nem napokig vagy hetekig, hanem hónapokig voltam zombi, a nemalvástól. a durva része kb. 16 hós koráig tartott. utána is ébredt, de már nem annyiszro, pedig akkor pont a szemfogai jöttek, de már valahogy jobban bírta. 21 hósan szűntek meg végleg az ébredések, addigra jött ki az összes foga. keméyn volt, de tléltük. neki az is sokat számít, ha szenved és te ott vagy.
2011. ápr. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!