Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adnád ugyanazt a keresztnevet...

Adnád ugyanazt a keresztnevet születendő gyermekednek mint a tiéd? Érvek, ellenérvek?!

Figyelt kérdés
2011. ápr. 20. 20:18
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Nem!!!Ès nem is kapták....
2011. ápr. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Nem! A gyakorlati gondok mellett -nálunk a családban Kiskatázzák és Kislajcsizzák a gyerekeket, a szülők meg Nagykata és Öreglajcsi...- úgy érzem, hogy a nevem én vagyok, ő pedig egy másik egyéniség lesz-lett. Mellette nem tudok érvet mondani...
2011. ápr. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Nem, mert a szülők fantáziátlanságára vall, ha csak ugyanazt a nevet ismerik, amit ők viselnek. Egyébként tetszik a saját és a férjem neve is.
2011. ápr. 20. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik a saját nevem,de mégsem adnám ezt a nevet ha lenne lányom.Hogy miért?Hát talán azért mert annyi sok szép név van még!
2011. ápr. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:

Én nem adnám a sajátomat és a párom nevét sem akartam:( Tetszik a neve simán és becézve is.Elek.Apóst is így hívják.Viszont hónapokon keresztül ment a huzavona a nevet illetően,mire a szülőszobán mikor meglett a fiúnk feladtam,mert még akkor is "harcolt"!Így két neve lett, a másodikat a Benedeket én adtam és végül mégiscsak én "győztem" mert azt használjuk:P

De!Dokinál vagy bármilyen hivatalos helyen ha szólítanak sosem tudom,hogy a fiamról beszélnek,mert a 2.nevet nem mondják:(

2011. ápr. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

nem, még a fiamnak sem azt adtuk, mint apáé

engem zavar amikor egy családban ahhoz hogy tudják hogy a gyerekről beszélek a név elé kell tennem a "kis" jelzőt pl kis Tamás, mert apuka is Tamás

meg nekem az volt fontos hogy jó neve legyen (legalábbis ami nekünk tetszik) nem az hogy ugyanaz legyen mint a mienk

2011. ápr. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
Nem. Férjem 35 éves és még a nála jóval fiatalabb unokatesói is Lacikázzák, mivel apósom is Laci. Nekem ezen mindig nagyon kell röhögnöm, amikor a 100 kilós férjemnek mondja a 40 kilós unokatesója, hogy Lacika. Én nem vagyok híve annak, hogy a gyerekek örököljék a felmenőik nevét.
2011. ápr. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Nekem semmi bajom a szokással,de én nem követtem.Most két válás után a két exférjem nevét viselő gyerekeimmel vicces lehetnék...:)
2011. ápr. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
A férjem Zoltán, a családban szó szerint minden férfit így hívnak. Volt egy családi muri, 7 db Zolival, fogalmam sem volt, hogy kit hogyan szólítsak meg, ha azt akartam, hogy tudja, hogy róla van szó. Akkor a férjem is megmondta, hogy tuti nem Zoli lesz a fia. Anyósom jól meg is sértődött. Pedig ez már tényleg fantáziátlanság.
2011. ápr. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Soha. Anyukámat és nagynénémet is úgy hívják,mint engem. Apukámnak nem is tetszett,de mégis ezt adták. Nem tudják megmondani miért.

Ha megkérdezik,hogy miért nem az apja nevét kapta a fiunk,mindig azt válaszolom mert van elég név amiből lehetett választani és Gábor már van a családban. Férjem nagyapját,apósomat és legidősebb sógoromat viszont ugyanúgy hívják. Károly,Karcsi és Karcsika:-P

2011. ápr. 20. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!