Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adnád ugyanazt a keresztnevet...

Adnád ugyanazt a keresztnevet születendő gyermekednek mint a tiéd? Érvek, ellenérvek?!

Figyelt kérdés
2011. ápr. 20. 20:18
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Mar egyszer valaszoltam.

Nalunk is divat volt regebben a csaladban, de mar leszoktak rola :)

Pl keresztanyukam Borbala unokatesom Barbara, mert ugyan azon a napon van a nevnapjuk.

Nagynenem Katalin unokatesok Kata, igy szinten ugyan azon a napon unnepelnek.

30 akar hany eve meg ez is nagy ujitasnak szamitott es a nagymamam peldalul fel volt haborodva, hogy miert nem lesz Borcsika a kisunokaja ha mar az anyukaja ezt a szep nevet kapta.

2011. ápr. 20. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
A sajátomat nem, de a férjemét igen, mert az tetszik. Nem azért mert kell, vagy hagyomány, de nem tudnék másik nevet, ami jobban tetszik. Sok név tetszik, de egyik sem jobban mint a másik, és így van ok, hogy miért ezt kapta a fiunk. Ha nem tetszene a név, akkor nyilván nem adtam volna, csak azért mert az apját így hívják. Ja és ez most nem is olyan gyakori név. Sok gyerkőccel az oviban meg suliban lesz ugyanaz amiket itt írtok, hogy a családban mindenkit úgy hívnak és nem tudja kinek szólnak. Hát a mostani gyerekeknél meg az osztályban lesz 5 Máté, 10 Zsombor, 5 Anna, 7 Hanna meg 8 Benedek stb. (megjegyzem ezek is szép nevek, senkit nem akarok megbántani akinek így hívják a gyermekeit)
2011. ápr. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Nem!

Mert sok félreértés lehet belőle.

Meg annyi szép név van még.

2011. ápr. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Mindenki szerint (es szerintem is) szep nevem van (Noemi) de nem adnam a lanyomnak. Nem tetszik,hogy a szulo nevet kapja a gyerek. Bar a fiunk megkapta a ferjem nevet masodknak (Tibor)de csak azert mert a ferjem ragaszkodott hozza.Kizarolag az elso neven szolitjuk (Erik).

A ferjem csaladjaba nagyon gyakori ez. Anyosomek 5-en vannak testverek. Az egyiknel szulok, Sanyi es Gabi a gyerekek Sanyika es Gabika. Masiknal Feri es Marta, a gyerekeik szinten Feri es Marta. Szerintem borzaszto. Fantaziatlansagra vall.

A ferjem szeretne,hogy a lanyunk masodik neve Noemi legyen de en nem szeretnem, nem is lesz igy.

2011. ápr. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Mint a többség én magam is azon a véleményen vagyok, hogy a gyerkőc kapjon másik nevet.
2011. ápr. 23. 20:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!