Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinálnál ha egy másik...

Mit csinálnál ha egy másik gyerek bántalmazná a gyerekedet?

Figyelt kérdés
Mondjuk azok után, hogy többször rászóltál már és az anyukája is jelen van!
2011. ápr. 21. 23:03
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Huhhh hát ezek durva dolgok! Én már előre félek a játszótértől. Kislányom még csak 6 hós múlt. Nem tudom mit csinálnék ilyen szituban.
2011. ápr. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Húúú, hát szerencsére még nem voltunk ilyen helyzetben, de azt hiszem én megfognám a gyerek kezét nagyon határozottan, leguggolnék hozzá és a szemébe nézve( eléggé szigorúan) elmagyaráznám neki, hogy amit csinált nagyon buta dolog, és fájdalmat okozott a lányomnak. Legyen szíves többé nem csinálni ilyet. Azt gondolom egy kis szigorú tekintet egy idegentől eléggé hatásos lehet, és ez még nem bántó. Ha esetleg anyukájának nem tettszik, hát őt egészen halkan elküldeném a sunyiba. Nevelje meg a gyerekét.
2011. ápr. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Hát ezt a kérdést fordítottan is fel lehetne tenni, te mit csinálnál ha a gyermeked bántalmazna egy másik gyermeket. Ezt csak azért írom, mert az én kisfiamat sok atrocitás érte olyan egy évesen amikor nyáron homokozni mentünk játszóra, stb. És hát nem igazán tud az ember mit csinálni, homokdobás, erőszakkal játékelvétel - ezek még nem olyan durvák, de az "áldozat"-ot azért megviselik, ilyenkor én odaszóltam kedvesen hogy ezt azért nem kéne csinálni és hogy miért bántja a kisfiamat, stb... - de pl. volt olyan hogy sokadszorra jött egy másik gyerek és terrorizálta a kisfiamat, és az anyja sehol - vagy nem szól rá - akkor keményebben rászóltam. De időnként belegondolok, hogy mi van ha ez fordítva lenne és akkor mit szólnék én hozzá ha egy más anyuka kezdené nevelni a gyermeket... hát nem örülnék neki. Ezért alap hogy játszón ott vagyok mellette és figyelem mit csinál vagy más mit csinál vele - és igyekszem a békés megoldásokat követni.
2012. jan. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!