Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet leszoktatni egy...

Hogyan lehet leszoktatni egy egy éves babát arról, hogy ne harapjon meg embereket?

Figyelt kérdés
Bármivel próbálkoztam csak nevet, játéknak fogja fel, pedig már sírtam is, de az sem segített...:)
2011. ápr. 22. 08:18
 1/4 anonim ***** válasza:
fiam 15honapos.amikor először akart harapni,kicsit erélyesebben rászóltam hogy nem szabad,azóta nem próbálkozik.nem nevettem rajta,nem sikongattam,igy nem fogta fel játéknak
2011. ápr. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az én lányom most 15 hós.1 éves kora körül kezdett el harapni,de csak úgy hirtelen felindulásból.Akármivel próbálkoztam nem tudtam leszoktatni.Leginkább csak engem és az apját harapta,senki mást.Akkor csinálta leginkább,mikor vagy unatkozott vagy túl volt pörögve.Ilyenkor próbáltam elterelni a figyelmét róla és lefoglaltam.A mai napig előfordul,de már egyre ritkábban.

Ha lehet gyorsan tereld el a figyelmét róla,nekem ez bevált. :)

Addig is kitartást!

2011. ápr. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi, erélyesen én is próbáltam, de csak kinevetett, szerintem tetszett neki, hogy más hangnemben szólok, pedig tényleg nem nevettem... Próbálom elterelni a figyelmét, de kis cseles, mert úgy jön, mintha meg akarna puszilni, aztán hirtelen harap. Cuki amúgy, meg látom rajta, hogy nem akar rosszat, csak nagyon fáj, főleg, hogy van 8 foga és igen erősen harap...
2011. ápr. 22. 09:44
 4/4 anonim ***** válasza:
A húgomat úgy szoktatták le erről anno, hogy ráütöttek a kezére. Nem nagyon, csak, hogy picit fájjon neki. Mondták neki, hogy ha bántasz, az nekem is fáj, és akkor én is bántalak. Így leírva nem tűnik olyan szépnek, de bevált, és nem alakult ki semmilyen érzelmi probléma. Megértette, hogy nem jó fájdalmat okozni.
2011. ápr. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!