Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom 1 hetes, de sosem...

Kislányom 1 hetes, de sosem büfizik. Ez így oké?

Figyelt kérdés
Mindig aggódom, hogy álmában bukik, de ez csak egyszer fordult elő, pont nézte a férjem.
2008. febr. 14. 08:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Valószinüleg nagyon ügyesen szopik és nem nyel levegőt.
2008. febr. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szervusz! : ) Szerintem nincs aggodalomra ok, ugyanakkor érdemes a babát büfiztetni próbálni (többféle testtartásban, hátsimogatással, sétálással, stb., lehet kísérletezni) kb. 5-10 percig. Ha addig nem jön ki a buborék, akkor tovább nem érdemes folytatni, le lehet tenni aludni. Van, hogy szerencsésen szopik a pici és nem nyel levegőt (amit egyébként eseteleges sírással is megtesz), de mi nem tudhatjuk, tényleg nem nyelt-e, ezért evések után büfiztetni kell, akkor is ha előzőleg nem büfizett. Ha bent marad levegőbuborék, annak ki kell jönnie, ha felül nem, esetleg görcsöket okozhat a babának. Az én kicsi lányomat inkubátoros életétől kezdve félig ülő helyzetben (ahogy mutatták az ápolónők) büfiztettem (ma már 5 hónapos, inkább a vállamon büfizik : ) és eddig életében csak egyetlen egyszer bukott, azt is azért mert figyelmetlen voltam és evés után közvetlen tettem tisztába.

Sok boldogságot kívánok nektek! : )

2008. febr. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Az a baj, ha baj, hogy miután végzett az evéssel, már alszik is. Büfiztetés közben már leesik szinte a feje:)
2008. febr. 14. 09:52
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szervusz! : ) Egészséges kisbaba : ) Dehogy baj, hogy alszik máris : ) (Én vagyok a 2. válasz írója is) Ő még pici, sok alvásra van szüksége : ) Én picikém is sokat aludt, hamm után is azonnal. Sebaj sincs, így is lehet büfiztetni. Inkább próbáld kis ideig alvás közben is, ki fog jönni, ha nyelt levegőt. Baba pedig alszik tovább. Fel sem fog ébredni, legfeljebb egy pillanatra kinyitja kis szemét. Ha billen pici feje, megtarthatod kis fejét, még gyengék izmai.

Nagyon sok örömet kívánok nektek! : )

2008. febr. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem baj, az én fiam sem szokott büfizni, vagy ha igen, akkor csak órákkal később. Ez azért van, mert ha nyel is levegőt, azok csak nagyon pici buborékok, és elég sok idő, mire ezek egy nagy buborékká állnak össze a pocakban. Ha nem fáj a pocija, akkor semmi baj.
2008. febr. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!