Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha babám eszik, alszik nem...

Ha babám eszik, alszik nem árt neki, hogy nem hurcolom kendőbe magammal?

Figyelt kérdés
Mindig leteszem az ágyába. 1 hetes és sosem sír, csak ha éhes. Azt mondják jót tesz nekik, ha az anyjuk közelében van, de mindek nyúzzam, ha kiegyensúlyozott?
2008. febr. 14. 08:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szervusz! : ) A pici babák amikor alszanak, akkor is "tanulnak", kicsi agyuk ekkor dolgozza fel a nap eseményeit, benyomásait. Még csak most került egy teljesen más világba, mint amit megszokott, sok az új inger. Az én kicsi lányom is sokat aludt, rábíztam, meddig szeretne ébren lenni, mikor aludni. Bizony, azt megérzik, ha a közelben az édesanya, nekik még kifinomultan működik e transzcendensnek is mondható kapcsolatérzékük. Megnyugtatja őket, de nem kell nyúzni valóban. Akár te is alhatsz mellette, de végezheted napi teendőidet is. Én a kezdetekben, mivel koraszülött a picikém, és féltem, használtam légzésfigyelőt. Igazából bízni kell a babákban, mert nagyon erősek és a bizalmat, az anya biztonságát megérzik, nyugodtabbak lesznek ők is. Nekem nagyon tetszik a bébiőrző, amelynek vevő egysége nálad van és hallhatod a lakás bármely pontján, ha felébred, felsír picikéd. Én is hordozókendőzöm, de csak egy hónapos korától kezdve és nem folyton, inkább csak babanyugtatásra vagy sétálásra. Nagyon szereti, alszik benne nagyokat. Egy szó mint száz: nyugodtan alhat a babácska, lesz ám még fent eleget! : )
2008. febr. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy ennyi időt szántál rám:)
2008. febr. 14. 09:50
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy árt, nagyon jó, hogy el tud így is aludni. Ha magától nem szokott rá arra, hogy mindig ölben legyen, akkor ne is szoktasd erre, mert később bajok lehetnek belőle. Mármint olyan bajok,hogy nagy hisztik lehetnek a leszoktatással a későbbiekben. Persze hogy jót tesz a babáknak az anya közelsége, de azt nem tanácsolja senki, hogy akkor is hurcold magaddal, amikor ő ezt nem igényli.
2008. febr. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Valóban hagyhatod békén aludni. Az én lányom is evett és aludt. Nem sírt ha letettem a kiságyba. Odamentem a kiságyhoz, megnéztem minden rendben van-e és végeztem tovább a dolgomat. Megsimogattam a hátát, fejét hogy érezze ott vagyok mellette. Néha igényelte, hogy mellettem aludhasson, vagy a hasamra tettem és ott aludt el. Majd leraktam az ágyba. Ezt megengedtem neki, mivel mindig az jutott eszembe, hogy mennyire idegen neki ez a világ és engem ismer igazán, bennem bízik, tőlem megnyugszik. Most már hogy 5 hónapos nem igényli hogy mellettem aludjon.

Hagyd pihenni az ágyában, hiszen így fejlődik. Erre van igényük. Ha igényli, vedd magadhoz, babusgasd. Ha ezt kívánja úgyis jelzi sírással. Ha a mellkasomra tettem mindig elaludt, hallotta a szívverésemet, és a közelségemet. Amikor a közelséged kell neki, jelezni fog.

Sok sikert a babázáshoz!

Erika

2008. febr. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!